Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

Особливості розвитку римо-католицької церкви в Україні у XVIII ст.

Поділитись з друзями
Створено: 2021-07-15
Передача: Magistra vitae

Програма Magisrta vitae цього разу була присвячена розвитку римо-католицької церкви на українських землях у XVIII ст. Гостем ефіру став співробітник Інституту історії України НАН України, громадський і політичний діяч, радіоведучий Олександр Алфьоров.

Ця програма продовжує розмову про видатні постаті та події історії римо-католицької церкви на українських землях, що у XVIII ст. переходили до різних держав й утворень та не знайшли докладного і достатнього висвітлення в історіографії.

Підкреслений високий статус РКЦ та її пастирів в часи панування на українських землях Речі Посполитої, зменшення її статусу та прав з просуванням панування Російської імперії. Розвінчані міфи наших сучасних уявлень щодо боротьби еліт на конфесійному рівні у XVIII ст.

Особливо актуальною зараз, коли ми святкуємо 700-річчя утворення Київської дієцезії, є інформація щодо статусу Київського єпископа РКЦ, що резидував у Києві до 1667 р., а потім, в силу змін політичного процесу, у Житомирі - з 1726 р. Цим єпископом Київським і Чернігівським став Ян Самуель Ожґа (на світлині), призначений королем Августом ІІ та затверджений папою Інокентієм XIII. Саме єпископ Ян сприяв будівництву катедри Св. Софії - спочатку дерев’яної, а після її спалення - мурованої (на світлині). Особливо підкреслено, що єпископи РКЦ на Правобережній Україні канонічно завжди підлягали безпосередньо папській курії.

Безумовно, піднята тема ще чекає своїх дослідників, ми тільки намагаємося окреслити найважливіші тенденції, постаті, події. 

Відгуки

Політична боротьба в Україні в серпні – листопаді 1917 р. Проголошення Української Народної Республіки

Політична боротьба в Україні в серпні – листопаді 1917 р. Проголошення Української Народної Республіки

Продовжуємо розгляд подій української революції в циклі програм Magistra vitae з істориком Андрієм Руккасом, дослідником, доцентом Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Цього разу говорили про політичну боротьбу в другій половині 1917 р. та проголошення ІІІ Універсалу Центральної Ради

Діяльність Української Центральної Ради. І, ІІ Універсали

Діяльність Української Центральної Ради. І, ІІ Універсали

Ця програма циклу Magistra vitae з істориком, дослідником Андрієм Руккасом, доцентом Київського національного університету ім. Тараса Шевченка була присвячена подіям української революції у червні – липні 1917 р.

Українська революція 1917 р. Центральна Рада

Українська революція 1917 р. Центральна Рада

Ця програма циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим продовжила минулу розповідь про Лютневу революцію 1917 р. Як її події проходили в Україні, як сформувалася українська Центральна Рада, чому так важливо сьогодні – під час збройної військової агресії росії – докладно дослідити проголошення української державності?

Лютнева революція 1917 р. в Росії та її вплив на Україну

Лютнева революція 1917 р. в Росії та її вплив на Україну

Ця програма циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим була присвячена революційним подіям лютого 1917 р., що призвели до падіння самодержавства. Чому і як царат впав? Які невідкладні завдання постали? Як ці події вплинули на українську революцію 1917-1920 рр.?

Перша світова війна і Україна

Перша світова війна і Україна

Гостем історичної програми Magistra vitae цього разу став кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, автор більше як 120 наукових праць Андрій Руккас; досліджували першу світову війну