Слухати Радіо

Зараз в ефірі

15:20

Дитяча катехиза

В ефірі

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Олександром Халаїмом

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:15

Новини

17:25

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

20:20

Magistra vitae

21:00

Архіпастир відповідає

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з Патріархом

01:40

Духовні читання

Особливості розвитку римо-католицької церкви в Україні у XVIII ст.

Поділитись з друзями
Створено: 2021-07-15
Передача: Magistra vitae

Програма Magisrta vitae цього разу була присвячена розвитку римо-католицької церкви на українських землях у XVIII ст. Гостем ефіру став співробітник Інституту історії України НАН України, громадський і політичний діяч, радіоведучий Олександр Алфьоров.

Ця програма продовжує розмову про видатні постаті та події історії римо-католицької церкви на українських землях, що у XVIII ст. переходили до різних держав й утворень та не знайшли докладного і достатнього висвітлення в історіографії.

Підкреслений високий статус РКЦ та її пастирів в часи панування на українських землях Речі Посполитої, зменшення її статусу та прав з просуванням панування Російської імперії. Розвінчані міфи наших сучасних уявлень щодо боротьби еліт на конфесійному рівні у XVIII ст.

Особливо актуальною зараз, коли ми святкуємо 700-річчя утворення Київської дієцезії, є інформація щодо статусу Київського єпископа РКЦ, що резидував у Києві до 1667 р., а потім, в силу змін політичного процесу, у Житомирі - з 1726 р. Цим єпископом Київським і Чернігівським став Ян Самуель Ожґа (на світлині), призначений королем Августом ІІ та затверджений папою Інокентієм XIII. Саме єпископ Ян сприяв будівництву катедри Св. Софії - спочатку дерев’яної, а після її спалення - мурованої (на світлині). Особливо підкреслено, що єпископи РКЦ на Правобережній Україні канонічно завжди підлягали безпосередньо папській курії.

Безумовно, піднята тема ще чекає своїх дослідників, ми тільки намагаємося окреслити найважливіші тенденції, постаті, події. 

Відгуки

Суспільні рухи в Україні у першій половині ХІХ століття

Суспільні рухи в Україні у першій половині ХІХ століття

В програмі Magistra vitae розпочали розглядати суспільні рухи в першій половині ХІХ століття на українських землях, що входили до складу Російської імперії з істориком, викладачем Юрієм Комаровим.

Святкування 700-річчя Київсько-Житомирської дієцезії

Святкування 700-річчя Київсько-Житомирської дієцезії

Цей випуск програми Magistra vitae присвячений видатній події - 700 років встановлення Київської дієцезії. Розмова в студії Радіо Марія відбувалась з істориком, архівістом -  Ганною Путовою.

Українські землі в складі Австрійської імперії на початку ХІХ століття

Українські землі в складі Австрійської імперії на початку ХІХ століття

У цьому випуску програми Magistra vitae продовжили розглядати події ХІХ століття на західноукраїнських землях, що входили до складу Австрійської імперії. Гість програми - Юрій Комаров, історик, викладач, дослідник

Українські землі в складі Російської імперії на початку ХІХ століття

Українські землі в складі Російської імперії на початку ХІХ століття

У цьому випуску програми про українську історію Magistra vitae почали розглядати події початку ХІХ століття. Разом з істориком, викладачем, дослідником Юрієм Комаровим говорили про землі України, що входили до складу Російської імперії

Римо-католицька церква України XVIII ст. у складі Російської імперії

Римо-католицька церква України XVIII ст. у складі Російської імперії

В програмі Magistra vitae продовжили розмову про римо-католицьку церкву в українських землях у XVIII ст., коли вони відійшли до Російської імперії, з істориком, громадсько-політичним діячем Олександром Алфьоровим.