Молитовна лінія
Розарій
У ваших намірах
Житія святих
Катехиза
Ангел Господній
Розарій
Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)
Денний ефір
Коронка до Божого Милосердя
Молитовна лінія
Дитяча катехиза
Дайджест від Credo
Дитяча молитва
Розарій
Літургія годин (Бревіарій)
Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)
Молитовна лінія
Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)
Вечірній ефір
Програма Magisrta vitae цього разу була присвячена розвитку римо-католицької церкви на українських землях у XVIII ст. Гостем ефіру став співробітник Інституту історії України НАН України, громадський і політичний діяч, радіоведучий Олександр Алфьоров.
Ця програма продовжує розмову про видатні постаті та події історії римо-католицької церкви на українських землях, що у XVIII ст. переходили до різних держав й утворень та не знайшли докладного і достатнього висвітлення в історіографії.
Підкреслений високий статус РКЦ та її пастирів в часи панування на українських землях Речі Посполитої, зменшення її статусу та прав з просуванням панування Російської імперії. Розвінчані міфи наших сучасних уявлень щодо боротьби еліт на конфесійному рівні у XVIII ст.
Особливо актуальною зараз, коли ми святкуємо 700-річчя утворення Київської дієцезії, є інформація щодо статусу Київського єпископа РКЦ, що резидував у Києві до 1667 р., а потім, в силу змін політичного процесу, у Житомирі - з 1726 р. Цим єпископом Київським і Чернігівським став Ян Самуель Ожґа (на світлині), призначений королем Августом ІІ та затверджений папою Інокентієм XIII. Саме єпископ Ян сприяв будівництву катедри Св. Софії - спочатку дерев’яної, а після її спалення - мурованої (на світлині). Особливо підкреслено, що єпископи РКЦ на Правобережній Україні канонічно завжди підлягали безпосередньо папській курії.
Безумовно, піднята тема ще чекає своїх дослідників, ми тільки намагаємося окреслити найважливіші тенденції, постаті, події.
В рамках програми Magistra vitae з архівістом, істориком Ганною Путовою завершили розповідь про римо-католицьку церкву на землях України в другій половині ХІХ століття. Чому вчать ці історичні уроки існування церкви? Дізнайтеся прослухавши програму
В програмі Magistra vitae з архівістом, істориком Ганною Путовою продовжили розгляд ситуації, що склалася в римо-католицькій церкві на землях України в ХІХ столітті під владою Австрійської та Російської імперій.
В циклі історичної програми Magistra vitae цього разу почали розглядати становище римо-католицької церкви в Україні в першій половині ХІХ століття з істориком, архівістом Ганною Путовою.
Разом з пастором Реформатської церкви Сергієм Накулом, магістром теології, в рамках програми циклу Magistra vitae досліджували процеси розвитку протестантизму в Україні у XVIII-ХІХ століттях
Разом з Отцем Богданом Огульчанським, протоієреєм Православної Церкви України, науковим секретарем Православного Університету Святої Софії-Премудрості, продовжуємо розповідь про Православну Церкву у ХІХ столітті в програмі циклу Magistra vitae
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.