Годинки
Молитовна лінія
Розарій
У ваших намірах
Житія святих
Катехиза
Трансляція літургії із студії Радіо Марія
Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів
Концерт привітань та гарного настрою
Коронка до Божого Милосердя
Молитовна лінія
Дитяча катехиза
Дайджест від Credo
Дитяча молитва
Розарій
Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)
Молитовна лінія
Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)
Вечірній ефір
Катехиза
Програма Magisrta vitae цього разу була присвячена розвитку римо-католицької церкви на українських землях у XVIII ст. Гостем ефіру став співробітник Інституту історії України НАН України, громадський і політичний діяч, радіоведучий Олександр Алфьоров.
Ця програма продовжує розмову про видатні постаті та події історії римо-католицької церкви на українських землях, що у XVIII ст. переходили до різних держав й утворень та не знайшли докладного і достатнього висвітлення в історіографії.
Підкреслений високий статус РКЦ та її пастирів в часи панування на українських землях Речі Посполитої, зменшення її статусу та прав з просуванням панування Російської імперії. Розвінчані міфи наших сучасних уявлень щодо боротьби еліт на конфесійному рівні у XVIII ст.
Особливо актуальною зараз, коли ми святкуємо 700-річчя утворення Київської дієцезії, є інформація щодо статусу Київського єпископа РКЦ, що резидував у Києві до 1667 р., а потім, в силу змін політичного процесу, у Житомирі - з 1726 р. Цим єпископом Київським і Чернігівським став Ян Самуель Ожґа (на світлині), призначений королем Августом ІІ та затверджений папою Інокентієм XIII. Саме єпископ Ян сприяв будівництву катедри Св. Софії - спочатку дерев’яної, а після її спалення - мурованої (на світлині). Особливо підкреслено, що єпископи РКЦ на Правобережній Україні канонічно завжди підлягали безпосередньо папській курії.
Безумовно, піднята тема ще чекає своїх дослідників, ми тільки намагаємося окреслити найважливіші тенденції, постаті, події.
Ця програма циклу Magistra vitae з істориком і викладачем Юрієм Комаровим хронологічно завершує історію України ХІХ ст. розглядом змін, що відбулися на західноукраїнських землях в другій половині століття
В програмі циклу Magistra vitae продовжуємо тему Наддніпрянської України другої половини ХІХ ст. з істориком Юрієм Комаровим. Цього разу розповідь стосується суспільних течій та рухів
Продовжуємо наші історичні виклади подій історії України циклу Magistra vitae перерваних майже на рік. Ця програма з істориком, викладачем Юрієм Комаровим присвячена подіям модернізаційних процесів, що відбувались на українських землях в російській імперії у другій половині ХІХ століття
Продовжуючи наші історичні виклади в програмі Magistra vitae, цю програму з о. Романом Островським, віце-ректором Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, присвятили становищу греко-католицької церкви на українських землях після розділів Польщі XVІІІ та у ХІХ ст.
Пропонуємо слухачам Радіо Марія нову програму історичного циклу Magistra vitae - першу, після початку збройної військової агресії московії проти України. В контексті війни, на наш погляд, є доречним зосередитися на історичних аспектах формування української державності. Про це розмовляємо з істориком, директором Центрального державного історичного архіву України, паном Ярославом Файзуліним
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.