Слухати Радіо

Зараз в ефірі

11:00

Житія святих

В ефірі

Катехиза з о. Міхалом Бранкевичем

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Трансляція Літургії із Собору Успіння Пресвятої Богородиці (м.Чернівці)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

Отець Любомир Яворський: "На війні атеїстів не буває"

Поділитись з друзями

Гостем авторської програми "Сила Духу"  є протоієрей Любомир Яворський, заступник керівника департаменту Патріаршої курії Української Греко-Католицької церкви у справах душпастирства силових структур України. Тема розмови  - військове капеланство, зокрема, запровадження служби військового духовенства в українській армії

Національна Гвардія першою з усіх військових формувань підписала наказ про введення 44 посад священиків. Це значить, що відтепер священнослужителі дев’яти конфесій зможуть влаштовуватися на роботу у нацгвардію, як працівники за трудовим договором і працювати у військових частинах чи тилу. Про умови, основні вимоги до військового капелана, досвід інших країн та як впроваджують капеланство також в інших військових формуваннях, зокрема у Збройних Силах України – про це у програмі "Сила Духу" з о.Любомиром.

Традиція капеланства в українському війську дуже давня, починаючи від Київської Русі, Козацької Доби аж до часів Української Повстанської Армії. Завжди пліч-о-пліч з воїнами були священики, що молилися, підтримували, допомагали, навіть лікували. Проте традицію у радянські часи було обірвано і ось тепер на офіційному рівні відновлено значущу роль капелана. Та вже з перших днів війни на сході були військові капелани – на передовій, у тилу. 

"Багато наших священиків з власної волі уже третій рік поспіль підтримують військових, адже на війні атеїстів немає. Є свідчення, коли сила молитви рятувала не одне життя. Випадково зустрів жінку, яка розповіла, що вервичка, котру я подарував молодому воїну врятувала його і ось він передав її своїй родичці, що опинилась закордоном, - ділиться отець та продовжує. Дуже багато молодих людей лиш іноді ходили в церкву. Та на війні велика потреба у священику, адже він показує дорогу до Бога. Є випадки, коли воїни охрещуються вже у досить зрілому віці. Насамперед, для воїна це підтримка, це сила духу, це віра. Церква не може бути осторонь свого народу, який бореться за свою незалежність.  Зокрема, в УГКЦ уже відбулось 440 ротацій священиків, маємо 18 каплиць у зоні бойових дій".

Отець Любомир був багато разів у зоні АТО, має великий досвід і активно займається справами військового духовенства в українській армії і називає важливі риси, якими володіють  військові капелани – любити Бога і любити Україну, володіти українською мовою, бути готовим допомогти воїну  у будь-який час, знайти підхід до кожного, незалежно від його релігійного сповідування. Під час розмови о.Любомир згадує перших військових капеланів – о.Ігоря Федоришина та о.Андрія Зелінського, з якими особисто знайомий та відзначає їхню важливу участь, як і багатьох  єпископів, а також владику Богдана Дзюраха, який минулий Великдень святкував разом з нашими військовими. Адже Церква завжди буде підтримувати український народ, який героїчно бореться за свою незалежність.  І обов’язок кожного християнина молитися за своїх захисників, за священників, щоб вони служили на славу Богу і його народу.

Відгуки

"Дошлюбна чистота - це випробування любові", - митрополит Нестор Писик, ПЦУ

"Дошлюбна чистота - це випробування любові", - митрополит Нестор Писик, ПЦУ

Митрополит Тернопільський та Кременецький Нестор Писик, ПЦУ, про дошлюбну чистоту.
Христове священство. Ієрархія та провід в церкві

Христове священство. Ієрархія та провід в церкві

Отець Назарій Зузак, вікарій парафії Божого Милосердя, РКЦ, про Христове священство, ієрархію та провід в Церкві. Цикл програм "Духовна боротьба".
Свято «Українська молодь — Христові» 1933 року

Свято «Українська молодь — Христові» 1933 року

Про життя Української католицької молоді в 1933 році розповідає Тернопільський історик та краєзнавець Володимир Салук. «Українська молодь — Христові» — релігійно-національне свято української католицької молоді, що відбулося 7 червня 1933 з метою демонструвати підтримку Католицькій церкві з нагоди 1900-ї річниці смерті й воскресіння Ісуса Христа
"Ісус навчав притчами, як той, що має владу", - отець Олексій Філюк

"Ісус навчав притчами, як той, що має владу", - отець Олексій Філюк

Ми продовжуємо цикл програм "Притчі Ісуса" з священиком ПЦУ Олексієм Філюком, зокрема катехит ознайомлює нас про одну із притч "Дім на скелі" 
Видатні діячі Тернополя кінця ХІХ - початку ХХ століття: Олександр Барвінський та Володимир Лучаковський

Видатні діячі Тернополя кінця ХІХ - початку ХХ століття: Олександр Барвінський та Володимир Лучаковський

Тернопільський історик, краєзнавець Володимир Салук зосереджує увагу на історії міста та постатях впливових городян, які сприяли розвитку громадсько-культурного життя української громади Тернопільщини й Галичини.