В ефір ШХЖіЄ говорили про 50 ПСАЛОМ - покаяльний. Як правильно каятися? У яких випадках священик може НЕ відпустити гріхи? Коли ми НЕ готові до сповіді? Що зробити, щоб наш розум і серце були ВІРНО налаштовані на це ТАЇНСТВО
- Я часто зустрічаю людей, які після катехез підходять до мене зі словами: "Де раніше був мій розум? Чому я цього не бачив?" - Пригадує священик. - Правда є така: ти не мав розуму! Пройшли роки, їм шкода цього часу, але що поробиш, сатана вміє закривати очі.
Найкращий сповідник той, який втілює політику МИЛОСЕРДЯ Бога, це священик, що сам досвідчив своєї грішності. Тобто, найбільш милосердні ті, що досвідчили, наскільки важко відсторонитися навіть від дрібних гріхопадінь. Мені було ДУЖЕ важко відбитися від закоханності в жінок. Прошу зауважити, йдеться не про симпатію, а саме про ЗАКОХАННІСТЬ. Я кажу про стан, коли ти ДУЖЕ довгий час носиш КОНКРЕТНУ особу в думках і уяві. Чим більш духовна особа усвідомить, скільки сил потрібно для перемоги над гріхом, і Божої благодаті, тим менш категоричним буде сам. Бо це дуже паскудна річ, ми самі НЕВМІЄМО бути категоричними до себе, натомість, є часто, категоричними до інших! Не треба такого радикалізму! Не одразу Рим побудовано! Можна сказати людині так: "Ну грішиш, то гріши, але принаймні плач за скоєне! Молись ПСАЛМАМИ, зокрема покаяльним. Перепрошуй Бога і намагайся триматися"
Відгуки
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.