В програмі "У Ваших намірах" з п.Любомиром Стринаглюком розмовляли про традиційне свято язичників - Геловін (HALLOWEEN). Історія, походження, символіка та значення...
За словами отців-екзорцистів, святкувати популярний сьогодні Геловін дуже небезпечно: «Це поклоніння всім духам нечистим, що перебувають у пеклі. Ті, хто одягають маски і різні костюми, автоматично стають учасниками сатанинського балу», – стверджує о. Ян Білецький. Геловін – свято демонів! Це відьомський новий рік, коли нечисті духи на піку своєї могутності відвідують Землю. Геловін - традиційне свято язичників. Кельтські жерці, друїди, в цей день вшановували бога смерті Самхайна. Друїди вважали, що 31-го жовтня Самхайн скликав духів минулорічних померлих, і наказував їм повертатися в свої колишні будинки, відвідувати живих родичів. Насправді, впродовж тисячоліть в ніч на 1 листопада друїди вершили ритуали поклоніння дияволу, під час яких заживо спалювали свійських тварин: котів, коней, овець, рогату худобу. Траплялися й людські жертвопринесення, щоб особливо задобрити Самхайна. Коли, згораючи живцем, люди і тварини кричали від жахливого болю, друїди та їх послідовники одягалися в костюми, зроблені зі шкір і голів звірів. Вони ритуально танцювали, монотонно наспівували заклинання і стрибали через вогонь, щоб захистити себе від злих духів. Саме так трактується звичай вночі на Геловін перевдягатися у костюми примар, відьом, мерців та інших духів, що символізують спілкування з потойбічним світом і нечистою силою. Друїди переконували: в ніч на 1 листопада всі заслони між реальністю і потойбіччям усувалися, а ворота, що відділяють світ живих від світу мертвих, відчинялися.
Відгуки
З монахом-пауліном, отцем Лаврентієм Жезіцьким у програмі "У Ваших намірах" говорили про важливість єдності християн.
В програмі "У Ваших намірах" отець Віталій Козак OCD звертає увагу на Апостольський лист «Patris corde — Із серцем Батька», в якому Папа Франциск згадує 150-річчя проголошення святого Йосифа Обручника покровителем Вселенської Церкви. З цієї нагоди від 8 грудня цього року до 8 грудня 2021 відзначатиметься «Рік святого Йосифа».
Окрім того, говорили, що в рік святого Йосифа у Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві вже вдруге відбудеться велика дев’ятниця чоловіків до святого Йосифа.
В програмі "У Ваших намірах" с.Дам’яна Галущак розповідає про Свято Обрізання Господа нашого Ісуса Христа, яке греко-католики святкують 14 січня.
Школа Ісуса Христа: людина, що ходить за Святим Духом.
Правила виховання підлітків,що допоможуть знайти спільну мову.Про це говорили в катехизі із заступником голови Комісії душпастирства молоді РКЦ,отцем Міхалом Воцялом.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.