Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:00

Дитяча катехиза

В ефірі

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

Папа молитиметься на місці смерті о.Кольбе

Поділитись з друзями
Створено: 2016-07-19
Візит Папи Франциска до колишнього німецького концтабору Аушвіц, запланований на 29 липня, збігається в часі з 75‑річчям табірної повірки, під час якої польський францисканець Максиміліан Марія Кольбе зголосився на смерть від голоду замість співв’язня.

Джерело: CREDO

Франциск молитиметься в камері, де фашисти утримували о. Кольбе й де він зрештою помер.

Окупанти утримували приреченого на смерть о. Кольбе — мученика, винесеного до слави вівтаря — у підвальній камері блоку 11. До цього місця в минулому прибували в паломництвах попередні папи: св. Йоан Павло ІІ — 1979 року, і 10 років тому — папа Бенедикт XVI.

Отець Кольбе був депортований до Аушвіца 28 травня 1941 р. з ув’язнення в Павяку. Дістав табірний номер 16670. Історик із Музею Аушвіца Тереза Вонтор-Ціхи сказала, що спершу отець потрапив на роботи зі звезення гравію на будівництво паркану при крематорії. Потім його включили до загону в Бабіцах, який будував огорожу довкола пасовиська.

В АУшвіці св. Максиміліан Марія занепав на здоров’ї, потрапив до табірного шпиталю. В’язні оточували його опікою. «Коли він почувся краще, його майже випхали зі шпиталю, зі страху, щоб не був там убитий», — каже Вонтор-Ціхи. Пізніше він потрапляв на легші роботи, спершу на панчішній фабриці, де ремонтували одяг, а потім у картоплесховищі при кухні.

Під кінець липня з табору втік в’язень. За покарання заступник коменданта Карл Фріцш скомандував шикування. Точна дата невідома. Він вибрав 10 в’язнів і звелів їх заморити голодом. Серед них був Францішек Ґайовнічек. Описуючи 1946 року цю вибірку, він сказав: «Нещасливий вибір впав на мене. Зі словами “ох, як шкода жінки й дітей, які осиротіють” я пішов у кінець блоку. Мав іти до камери смертників. Ці слова почув о. Максиміліан. Він вийшов із шеренги, підійшов до Фріцша й намагався поцілувати йому руку. Висловив бажання піти за мене на смерть». Ґайовнічек пережив війну.

Замикаючи двері камери смертників, один із німців сказав до в’язнів, що «зав’януть, як тюльпани». «Спершу, — згадували в’язні, — було чути спів, молитви. Із плином днів вони стихали. Камеру що деякий час відчиняли, переміряли, хто вмер. Тіла виносили. 14‑го серпня німці звеліли “очистити бункер”. Усіх в’язнів винесли. Дехто ще подавав ознаки життя, було чутно пульс. Серед них був о. Кольбе. Його добили ін’єкцією фенолу», — каже Тереза Вонтор-Ціхи. Смертельний укол поставив німецький в’язень-кримінальник Ганс Бок.

Раймунд Кольбе народився 8 січня 1894 року в Здунській Волі. 1910 року вступив до Ордену Братів Менших, прийняв ім’я Максиміліан Марія. Навчався в Римі, де 1917 року, на спротив масонським антицерковним демонстраціям, заснував Рицарство Непорочної. 1927 року заснував під Варшавою монастир-видавництво Непокалянув. За три роки виїхав до Японії, повернувся 1936‑го, прийняв керівництво Непокаляновом, який став найбільшим католицьким монастирем світу.

У вересні 1939 року німці вперше арештували о. Кольбе і францисканців. Відпустили їх у грудні. 17‑го лютого 1941 р. його арештовано вдруге, він потрапив на Павяк, а потім до Аушвіца. За кілька тижнів до смерті промовив до співв’язня Юзефа Стемлера відомі нині слова: «Ненависть не є творчою силою. Творча сила це тільки любов».

Отець Максиміліан став першим польським мучеником ІІ Світової війни, винесеним на вівтар.

За матеріалами: Gość Niedzielny  
На фото: камера 18 блоку 11 колишнього концтабору Аушвіц — місце смерті св. Максиміліана Марії Кольбе.

CREDO

Джерело: CREDO

Відгуки

Богородиця покриває наше військо | Отець Василь ДОВГАНЮК (відео-версія на YouTube)

Богородиця покриває наше військо | Отець Василь ДОВГАНЮК (відео-версія на YouTube)

У великому інтерв'ю журналісту-інтерв'юеру Сергію Іваницькому легендарний капелан ЗСУ "Дуб" отець УГКЦ Василь Довганюк розповів про настрій наших Захисників, що ускладнюється через низку невирішених питань у зв'язку із довготривалої затримкою західної допомоги та брак мудрих рішень від нашого військово-політичного керівництва.
Ми - обраний народ! Програємо - буде суцільна Буча! США не бачать заради чого нас рятувати | ОЛЕНЧИК (відео-версія на YouTube)

Ми - обраний народ! Програємо - буде суцільна Буча! США не бачать заради чого нас рятувати | ОЛЕНЧИК (відео-версія на YouTube)

Засновник і координатор Християнської Служби Порятунку пан Андрій Оленчик у великому інтерв'ю відвів особливу роль українським церквам та релігійним організаціям у російсько-українській війні.
МЕДЖУҐОР‘Є: Не все можна говорити | Оксана ДМИТЕРКО (відео-версія на YouTube)

МЕДЖУҐОР‘Є: Не все можна говорити | Оксана ДМИТЕРКО (відео-версія на YouTube)

Організатор паломництв до Меджугор'є та автор програм на Радіо Марія пані Оксана Дмитерко розповідає про велику силу, наснагу та зцілення яке дарує Богородиця.
Чи знаємо ми дату Воскресіння Ісуса Христа? | Петро ЛОПАТИНСЬКИЙ (відео-версія на YouTube)

Чи знаємо ми дату Воскресіння Ісуса Христа? | Петро ЛОПАТИНСЬКИЙ (відео-версія на YouTube)

В програмі “Наближаючись до Православ’я” говоримо з ієреєм ПЦУ, отцем Петром Лопатинським про проблеми дати святкування Пасхи. Розглянули запитання розбіжності у святкуванні Великодня між православними та католиками та нюансів вираховування дати Пасхи. Хто святкує Великдень згідно астрономічного підходу, та які поступки мають зробити обидві Церкви, щоб дійти згоди у святкуванні Великодня?
Порча на Путіна | Кривославіє Гундяєва | Мобілізація священників | Михайло ПАНОЧКО (відео-версія на YouTube)

Порча на Путіна | Кривославіє Гундяєва | Мобілізація священників | Михайло ПАНОЧКО (відео-версія на YouTube)

Почесний єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко відповідає на запитання журналіста-інтерв'юера Радіо Марія Сергія Іваницького про скандальний інсайд Дмитра Гордона щодо порчі на Путіна, мобілізацію священників та російсько-українську війну.