Слухати Радіо

10:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

В ефірі

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Літургія Східний обряд

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Обережно, магія!

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

Патріарх Константинопольський Тарасій та значення ікони в християнстві

Створено: 2025-02-27 00:00:00
Програма: Катехиза
Як боровся за шанування ікон один з Отців Церкви, Патріарх Тарасій, пропонує нам розглянути сьогодні о. Олег Кіндій, священник парафії свв. Володимира і Ольги, УГКЦ, викладач богослов'я в Українському католицькому університеті (УКУ), м. Львів.
Тарасій народився і виріс у столиці Римської імперії - в Константинополі у 8 столітті. Почав кар'єру з адміністрації, досягнувши звання секретаря сенатора, помічника імператора Костянтина VI. У той час 720-30-х рр. Візантійська імперія почала зазнавати великих втрат через землетруси, вулкани, цунамі та інші катаклізми. Радники попереднього імператора говорили про те, що причиною руйнувань є Боже покарання через іконопоклоніння. Такою думкою політичні проблеми видавали за релігійні. Почалось іконоборство і в 754 р. був зібраний Собор, де проголосили, що відтепер богопочитання буде звершуватися без ікон.
 
Рух іконоборства вніс велике сум'яття серед людей, Церква ставала в опозицію. Тарасій став Патріархом, покликаний налагодити порядок в імперії та провести реформи: відновити єдність з Римом та зібрати Собор задля навчання про значення ікони в житті християнина та Церкви. Так відбувся VII Вселенський Собор, де почитання ікон було захищено, а також відновлено внутрішню духовну єдність. Божі принципи допомогли Тарасію слідувати тим шляхом реформ, які були встановлені ним. З давньої античної культури були важливі зображення. "Ми поклоняємося Богу, але почитаємо ікони, через які Бог промовляє до нас. Матеріальні речі, такі як храм, ікони, хрест є вмістилищем Божої присутності. Хрест є видимий знак нашого спасіння. На хресті зображується особа Христа, через що Ісус уприсутнюється", - говорив святий Іван Дамаскин.  
"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.

2025-07-10 00:00:00
"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.

2025-07-09 00:00:00
Як говорити з дітьми про ангелів?

Як говорити з дітьми про ангелів?

З дітьми потрібно говорити про віру серйозно — так само, як і з дорослими. У катехезі сестра Юлія Заводовська зі Згромадження Сестер від Ангелів (м. Вінниця) ділиться порадами, як доступно й водночас глибоко вести розмову з дітьми про ангелів. 

2025-07-09 00:00:00
"Найбільша радість для мене - співпрацювати Богом. Це таємниця, яка захоплює", - брат Сергій Губицький

"Найбільша радість для мене - співпрацювати Богом. Це таємниця, яка захоплює", - брат Сергій Губицький

Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.

2025-07-09 00:00:00
Наслідки війни, травми і їхнє зцілення через Дари Святого Духа - катехеза отця Юрія Зелінського

Наслідки війни, травми і їхнє зцілення через Дари Святого Духа - катехеза отця Юрія Зелінського

Душпастир парафії святого Йосипа міста Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський, розповідає про наслідки війни та шляхи їх зцілення. У програмі він ділиться досвідом і конкретними прикладами боротьби з кризами, які виникають через збройну агресію Росії.
2025-07-08 00:00:00