В програмі "Захристія" Уляна Надкринична, митець написання ікони, розповідає про своє захоплення, яке переросло в улюблену справу, що приносить задоволення. Уляна не навчалася у жодній школі. Все, що вона вміє, це винятковий Дар від Бога. А все розпочалося із зимового пейзажу.
Я вірю, що саме Бог дав мені цей талант. Це був Його план на моє життя. Він хоче, щоб я в тому розвивалася. Я ніколи не планувала пов'язати життя з мистецтвом. Бог послав мені Григорія, мого майбутнього чоловіка, і він в мені розгледів мій талант. Розпочалося з того, що Григорій подарував мені масляні фарби, пензлики, полотна. Це все коштовно було для нас, студентів. Я почала писати картини, а Григорій їх реалізовував. Картину продали, тоді могли вже купити гарну рамочку. Почали їздити по виставках. Я набиралася досвіду в інших художників. В мене все було не в теорії, а на практиці. Перша моя робота - це зимовий пейзаж, я таких картин більше 15-ти написала. Але мені дуже хотілося написати ікону. Я наважилася. Це була ікона Бога- Отця. Перед початком я довго молилася, щоб Бог розширив моє серце, щоб Він сам писав моєю рукою. І коли сіла писати, відчула Божу присутність, близькість з Ним. Я зрозуміла, що це те, чим я хочу займатись. Я досі дивуюся, як гарно в мене вийшов цей образ. Потім на Вінчанні нас з чоловіком цим образом благословляли батьки.
Відгуки
Отець Петро Лопатинський протодиякон ПЦУ продовжив цикл програм під назвою "Війна і мир". Це п'ята серія. Даний випуск обумовлений темою людяності. Автор неодноразово наголошує під час ефіру, аби кожен з нас навіть під час війни залишався людиною.
Сестра Василія Гальцева ЧСВВ на Радіо Марія в програмі "У Ваших намірах" говорила про покликання і його різновиди. Монахиня наголошує, що термін "покликання" не варто лише асоціювати з священством або чернецтвом. Це поняття окреслює місію материнства, батьківства, вибору професії і т.д. Гостя дає відповідь на запитання: Покликання - це щось набуте, чи як каже псалмопівець Давид "від лона матері моєї"?
Протодиякон ПЦУ, отець Петро Лопатинський виголошує четверту програму з циклу "Війна і мир". Пригадуємо, що за основу береться найновіше богословське формулювання Православної Церкви - документ розроблений Константинопольським патріархатом, який звучить так: "За життя світу на шляху до соціальної концепції Православної Церкви". Головна мета цих бесід полягає в тому, аби ми в своєму серці зберігали надію на те, що Господь має план щодо цього світу.
В ефірі Радіо Марія релігієзнавець - Ольга Недавня. Адаптовуючись до викликів сучасності, говоримо про поведінку церков під час війни, яка в широкому масштабі вже триває четвертий місяць.
В ефірі Радіо Марія Митрополит Переяславський і Вишневський - Олександр Драбинко ПЦУ. Аналізуємо висновки собору УПЦ МП, який відбувся в Феофанії 27 травня. Також заторкнули питання утворення чоловічого монастиря ПЦУ при Києво-Печерській Лаврі.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.