Житія святих
Катехиза з о. Вальдемаром Павельцем
Ангел Господній
Розарій
Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)
Денний ефір
Коронка до Божого Милосердя
Молитовна лінія
Дитяча катехиза
В родині "Радіо Марія"
Катехиза
Дитяча молитва
Дитяча катехиза
Голос народу, голос Божий
Літургія годин (Бревіарій)
Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)
Молитовна лінія
Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)
Вечірній ефір
Катехиза
Гостем історичної програми Magistra vitae цього разу став кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, автор більше як 120 наукових праць Андрій Руккас; досліджували першу світову війну
На фото: ерцгерцог Франц-Фердинанд, спадкоємець австро-угорського престолу; його вбивство в Сараєво 28 червня 1914 р. сербським терористом Гаврилом Принципом стало каталізатором міжнародної кризи, що призвела до початку Першої світової війни (авторське право: суспільне надбання)
На зображенні: воєнна карикатура створена відомим українським художником-авангардистом Казимиром Малевичем у 1914 р. (посилання: https://babel.ua/texts/81342-persha-svitova-viyna-v-karikaturah-gumoristichni-karti-dika-ta-vichno-p-yana-rosiya-krajini-zviri-ta-bozhevilniy-kayzer-istoriya-u-20-ilyustraciyah-memah)
У цій програмі, досить динамічній по викладу, намагалися розповісти слухачам про привід, передумови, причини, перебіг, наслідки першої світової війни в контексті історії України.
Адже, українці в 1914 р. проживали в двох імперіях – Російській та Австро-Угорській і вимушені були воювати один проти одного, бо були мобілізовані до армій воюючих держав (4 млн. – до російської та 300 тис. – до австро-угорської армій).
Докладно освітлили складання військово-політичних блоків, що протистояли: Антанти і Четверного Союзу та питання України в планах воюючих сторін і загальний перебіг військових дій 1914-1918 рр.
Як українці, що жили і воювали в різних імперіях сприймали ідею власної державності і чому сталося так, що за результатами першої світової війни з’являються нові європейські держави, а Україна – оголошена незалежною – увійшла до складу СРСР?
Чи є коректним порівнювати Україну у першій світовій війні з Україною, що воює з Росією у 2022-2023 рр.? Чи можливі аналогії з тодішніми й теперішніми відносинами між союзниками, ворогами, «історичною долею» України?
Ця програма циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим продовжила минулу розповідь про Лютневу революцію 1917 р. Як її події проходили в Україні, як сформувалася українська Центральна Рада, чому так важливо сьогодні – під час збройної військової агресії росії – докладно дослідити проголошення української державності?
Ця програма циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим була присвячена революційним подіям лютого 1917 р., що призвели до падіння самодержавства. Чому і як царат впав? Які невідкладні завдання постали? Як ці події вплинули на українську революцію 1917-1920 рр.?
Цього разу програма циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим була присвячена розгляду подій напередодні першої світової війни – першої російської революції, третьочервневої монархії, діяльності перших державних дум та розвитку західноукраїнських земель.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.