Слухати Радіо

Зараз в ефірі

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

В ефірі

Концерт привітань та гарного настрою

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Дайджест від Credo

16:45

Дитяча молитва

17:00

Розарій

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

"Первомученик Стефан є святим прикладом любові та віри у Бога", - сестра Дам'яна Галущак

Поділитись з друзями
Сестра Дам'яна Галущак зі згромадження сестер Пресвятої родини УГКЦ продовжила цикл програм про святих Літургійного року.
В цьому випуску говоримо про святого Первомученика диякона Стефана. Церква святкує пам'ять святого мученика третього дня різдвяних свят, а саме 9 січня.

Історія життя та мучеництва святого Стефана вказує на те, що не можна розділяти духовного життя окремо на молитву, свідчення та доброчинність, бо це складові одного цілого. З книги діянь апостолів знаємо про нього як про чоловіка і ревної молитви (через якого Бог творив чуда), і чистого серця (який бачив видіння і не боявся свідчити Христа навіть під загрозою смерті), і любові до нужденних (через що йому, одному з семи інших мужів, учні Ісуса довіряють ще й особливу місію служити убогим) (Дії 6, 1-6).

Життя диякона Стефана також нагадує, що слуга Христовий часто є переслідуваний, бо істина, яку проповідує – словами чи просто життям – не всім подобається. Про це попереджав і сам Ісус (Ів. 15, 20). Святість не варто плутати з поступливістю, бо це насправді мужність бути вірним Богові за будь-яких обставин. Інакше, як каже апостол Павло: «Якби я людям хотів подобатися, я не був би Христовим слугою» (Гал. 1, 10).

Життєпис первомученика Стефана дає орієнтир - як слабкій людині досягти такої відваги. А це – спробувати жити з Богом і за звичайних обставин, щоб сповнюватися вірою й Святим Духом. Бо, скуштувавши щастя єдності з Господом, вже не так легко проміняти його на задоволення дочасне. Саме тоді приходить усвідомлення, що те, що колись здавалося непосильним, насправді є тягарем легким (Мт. 11, 30) і, що ніщо дочасне не варте того, аби втратити вічність (Мт. 16, 25).

Відгуки

"Кожні 500 років християнство переживає кризу", - о.Вальдемар Павелець

"Кожні 500 років християнство переживає кризу", - о.Вальдемар Павелець

В програмі "У Ваших намірах" говоримо про кризу в Церкві, і чинники які її породжують. Значна частина християн світу стурбована ситуацією з Католицькою Церквою Німеччини, також для українців важко зрозуміти церковні процеси які відбуваються в православ'ї. За словами священника кожні 500 років Церква переживає подібну ситуацію.
Як стають "матусиними синочками"? - пояснює психолог Валентина Осадча

Як стають "матусиними синочками"? - пояснює психолог Валентина Осадча

Психолог Валентина Осадча розповідає про третій психологічний капкан "Зрада", у який потрапляють діти віком 8 - 12 років.
Коли варто задовольняти всі бажання дитини? - радить психолог Валентина Осадча

Коли варто задовольняти всі бажання дитини? - радить психолог Валентина Осадча

Психолог Валентина Осадча розповідає про особливості ставлення батьків до бажань малюка від народження до трьох місяців та після третього місяця життя дитини.
Яка головна мета Хресної дороги? - пояснює отець Артур Сподар

Яка головна мета Хресної дороги? - пояснює отець Артур Сподар

Отець Артур Сподар говорив про молитву "Хресна дорога" в контексті Великого посту.
Як сформувати здорову самооцінку дитини? - практичні поради психолога Валентини Осадчої

Як сформувати здорову самооцінку дитини? - практичні поради психолога Валентини Осадчої

Психолог Валентина Осадча продовжує цикл програм присвячених трьом психологічним капканам, у які потрапляють діти. У конкретній програмі характеризуємо другий капкан "Неповноцінність" для дітей віком від півтора до восьми років.