Слухати Радіо

Зараз в ефірі

15:40

Дитяча катехиза

В ефірі

Дайджест від Credo

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:15

Концерт привітань та гарного настрою

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

Єпископ-номінант: "Коли я сказав "так" на пропозицію Церкви, я пережив це, як пропозицію Ісуса. Останній час я переживаю тісні інтимні стосунки з Богом"

Поділитись з друзями
Створено: 2019-11-15
Єпископ-номінант Микола Лучок про свої переживання, очікування та дату єпископських свячень. Священник був щирим у відповідях та під час програми обіцяє залишитися постійним катехитом Радіо Марія.

"Я ніколи не пхався до влади, бо розумів, що це велика відповідальність. Процес вибору в кандидати до єпископського стану - це цілий рентген. Перший, хто дізнався про мою номінацію - вікарій нашого ордену Яцек Дудка, а потім і з провінціалом. Коли я Нунцію казав "так", в мене вагань не було. Перед зустріччю з Нунцієм в мене був час подумати і в ті хвилини роздумів виникали страхи, що я негідний. Виникали сумніви, чи справді я та людина, яку потребує Церква. Але я йшов відразу на молитву, або на розмову з духовним провідником. І отримував в серці підтвердження від Бога, який говорив: «Довіряй мені! Довіряй Церкві! Якщо Церква тебе кличе і ти відчуваєш у серці, що це Я до тебе промовляю - довіряй. Бо ти не на собі будеш будувати служіння, а на своїх стосунках зі Мною». 

Перед самим входом в Нунціатуру був момент, що на мене нахлинула тривога. Я приїхав раніше, ходив, молився розарій і мені з'явився один образ, моє серце стривожилося, тоді я почав молитися. І Господь мені нагадав момент вибору пророка Давида, коли його намастили на царя. І в цьому біблійному сюжеті є момент, де Господь говорить: «Намащуй цього, бо не по зовнішньому виду, а по серцю Я вибираю». Цей спогад посіяв в мені мир і спокій. 

Останній час я переживаю тісні інтимні стосунки з Богом. Отримую дуже багато сили, радості, миру. Коли я сказав "так" на пропозицію Церкви, я пережив це як пропозицію Ісуса. Цей період перед оголошенням номінації я переживав таємничу близкість з Ісусом, як наречений з нареченою, які оголосили один одному про це, але поки світ ще не знає. Це дуже цікавий момент. Єпископ отримує перстень, який символізує Ісуса, що заручився з Церквою. Єпископ є видимим знаком Христа, який віддає власне життя за свою наречену", - розповідає єпископ-номінант Микола Лучок. 

Відгуки

Про що можна просити в молитві у Архангелів?

Про що можна просити в молитві у Архангелів?

Сьогодні свята РКЦ відзначає урочистість святих Архангелів Михаїла, Рафаїла та Гавриїла.
"Сьогодні інститут родини особливо наражений на різні виклики цього світу", - о.Вальдемар Павелець

"Сьогодні інститут родини особливо наражений на різні виклики цього світу", - о.Вальдемар Павелець

Отець Вальдемар Павелець в програмі "У Ваших намірах" розповідає про діяльність Комісії у справах родин при Конференції єпископів РКЦ в Україні. Священник наголошує, що сьогодні перед християнськими родинами стоїть багато викликів, а для українських сімей чинником занепокоєння є війна, наслідком якої є вимушене розділення сімей.
У костелі св. Миколая встановлять камінь з гроту Гаргано, на якому під час об’явлення стояв Архангел Михаїл

У костелі св. Миколая встановлять камінь з гроту Гаргано, на якому під час об’явлення стояв Архангел Михаїл

29 вересня у свято св. Архангела Михаїла, о 18.00 в костелі св. Миколая в Києві, що на вул. Великій Васильківській 75, відбудеться урочисте внесення каменю з гроту (печери) Гаргано, на якому під час об’явлення стояв Архангел Михаїл, а також встановлення статуї святого Архангела Михаїла на її постійне місце у храмі. Про встановлення каменю з гори де обявився Архангел Михаїл в костелі Миколая в Києві розповідає настоятель парафії Святого Миколая в Києві, отець Павло Вишковський.
"Приходить лейтенант, і каже, твоя ікона врятувала мене", - іконописець Лев Скоп

"Приходить лейтенант, і каже, твоя ікона врятувала мене", - іконописець Лев Скоп

В програмі "Захристія" Лев Скоп - український мистецтвознавець, художник-реставратор, іконописець. За час російсько-української війни написав близько 5 тисяч ікон на передову. Активно займається волонтерством, виставляючи свої ікони на аукціон, а виручені кошти відправляє на армію.
Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Продовжуючи тему традиції уділення святого Причастя у Католицькій Церкві, отець Вальдемар Павелець пояснює значення служіння надзвичайних роздавачів Святих Тайн. Священник перераховує умови за яких світська особа може отримати благословення від єпископа на таке важливе служіння. Під час програми дізнаєтеся в якій з українських дієцезій РКЦ присутня така практика.