В ефірі програми Архіпастир ВІДПОВІДАЄ говорили про День Незалежності, мандрування українського народу по пустелі, причини слабкої явки мобілізованих під час шостої хвилі призову, та роль церкви у формуванні вільної України
- Нам треба знайти спосіб вітально, вільно, радісно і в мирі, без нав'язування, але переконливо говорити про наш досвід спілкування з Ісусом Христом! - Владика відповідає на запитання: Що церкви мають зробити для становлення української держави.- Потрібно говорити, як ми переживаємо Божу любов, Таїнства. Ми часто буваємо нерадісними. Сумний святий - це сумнівний святий!
На День Незалежності я пропоную зробити три речі: По-перше, помолитися, піти на богослужіння, прийняти святі Тайни. Посвятити якийсь час тиші на природі чи перед іконою. Подякувати Богу за різні благодаті. По-друге, пропоную зробити перелік з 25 пунктів подяк Богу: За що я вдячний Богу, Україні, і наскільки я є вдячним за Незалежність. Коли ми є вдячні - то одразу можемо відчути, що це є Божий дар. По-третє, зробіть якесь добре діло для людини, яка перебуває у смутку, чи особи, яка до вас не зовсім добре ставиться! Зробіть вчинок милосердя! Тоді, о десятій годині вечора, коли буде салют (якщо він цьогоріч буде), ви будете мати піднесене серце!
Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
Будьте милосердні до себе та до інших. Пам'ятайте, що подолання гріха - це процес, а не одноразова подія. Будьте терплячими до себе, покладайтеся на Бога, і Він допоможе вам у цій боротьбі. Говоримо про подолання гріха у щоденному житті з отцем Василієм Іванівим, Чину Найсвятішого Ізбавителя, УГКЦ.
Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.