Слово на кожен день
Молитовна лінія
Розарій
У ваших намірах
Житія святих
Катехиза з о. Вальдемаром Павельцем
Ангел Господній
Розарій
Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)
Денний ефір
Коронка до Божого Милосердя
Молитовна лінія
Дитяча катехиза
В родині "Радіо Марія"
Катехиза
Дитяча молитва
Дитяча катехиза
Голос народу, голос Божий
Літургія годин (Бревіарій)
Трансляція св.Меси із Базиліки Воздвиження Всечесного Хреста (Чернівці)
В день 100-річчя Св. Папи Йоана Павла ІІ спілкуємося в програмі Magistra vitae з істориком, архівістом Ганною Путовою. Адже Св. Йоан Павло ІІ став третім Папою Римським, який ступив на землю України в 2001 році (Св. Климент І та Св. Мартин І загинули тут як мученики в І та VІІ століттях).
Репродукція ікони Св. Яцека (Людоко Каррачі)
Особливо хотілося підкреслити, що католики були присутні в Україні від початків. Ще до хрещення Руси-України постають єпископи Руси латинського обряду:
Лібутій з Могунцького монастиря Св. Альбано, призначений на прохання княгигі Ольги в 960 р., однак він несподівано помер, навіть не вирушивши до Києва.
Св. Адальберт з Трірського монастиря св. Максимиліана (961-981), вимушений майже зразу після прибуття на Русь покинути її у зв”язку із неприхильністю князя-язичника Святослава та загрозою фізичної розправи; в наступні роки буде очолювати Магдебургську кафедру.
Св. Боніфацій – архієпископ Русі (977- 979), надісланий на Русь Папою Бенедиктом VІІ разом з першим в історії України-Русі посольством Апостольської столиці; покинув Київ у результаті кривавих усобиць князів.
Св. Бруно – митрополит Русі, мученик (1005-1007); був направлений на Русь Папою Іоаном XVІІІ, знав слов’янську мову, активно займався місіонерською діяльністю; після від’їзду у Польщу, трагічно загинув від рук поган у 1009 р.
Рейнберн (1010-1014) – активно займався місіонерською діяльністю, був ув’язнений попавши у немилість до князя Володимира; помер за ґратами.
Алексій (1018-1021) – призначений єпископом Русі Папою Боніфацієм VІІІ на прохання князя Святополка Володимировича; намагався створити першу Київську єпархію у відповідності із канонічним правом, але відчуваючи постійне вороже ставлення з боку нового володаря – князя Ярослава, також був змушений покинути Київську землю.
У ХІІ столітті Русь стає країною, де сходяться як торгові шляхи, так і культури й релігії багатьох народів.
Католицька громада мала латинських священиків та свої церкви. Відомо, що в Києві у ХІІ ст. існував костьол Св. Марії та монастир, заснований ірландськими монахами, з’являються бенедиктинці, згодом – домініканці. Постійні стосунки між русичами і чужинцями – варягами, німцями, поляками сприяли релігійній толерантності, поважному ставленню до латинського обряду.
З ім’ям Папи Іоанна ХХІІ (1316-1334) пов’язаний дозвіл на призначення першим єпископом Київським монаха-домініканця Генріха (1320-1334) та намагання створити постійно діючу церковну ієрархію.
Отже, можемо говорити про постання Київської дієцезії з 1320 р.
Розповіли про цікаві постаті. Послухайте розповідь про Св. Яцека, якого так люблять вірні, але мало знають про його місію в Києві...
Ця програма циклу Magistra vitae з істориком і викладачем Юрієм Комаровим хронологічно завершує історію України ХІХ ст. розглядом змін, що відбулися на західноукраїнських землях в другій половині століття
В програмі циклу Magistra vitae продовжуємо тему Наддніпрянської України другої половини ХІХ ст. з істориком Юрієм Комаровим. Цього разу розповідь стосується суспільних течій та рухів
Продовжуємо наші історичні виклади подій історії України циклу Magistra vitae перерваних майже на рік. Ця програма з істориком, викладачем Юрієм Комаровим присвячена подіям модернізаційних процесів, що відбувались на українських землях в російській імперії у другій половині ХІХ століття
Продовжуючи наші історичні виклади в програмі Magistra vitae, цю програму з о. Романом Островським, віце-ректором Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, присвятили становищу греко-католицької церкви на українських землях після розділів Польщі XVІІІ та у ХІХ ст.
Пропонуємо слухачам Радіо Марія нову програму історичного циклу Magistra vitae - першу, після початку збройної військової агресії московії проти України. В контексті війни, на наш погляд, є доречним зосередитися на історичних аспектах формування української державності. Про це розмовляємо з істориком, директором Центрального державного історичного архіву України, паном Ярославом Файзуліним
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.