Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:10

Житія святих

В ефірі

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Матвієм Стибурським

12:00

Ангел Господній

12:20

В родині "Радіо Марія"

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Рецепти Життя

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза з о. Станіславом Кожьолом

16:45

Дитяча молитва

17:00

Новини

17:10

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Прокатедри св. Олександра (Київ)

Події в Україні другої половини XVI ст. в контексті всесвітньої історії. Частина друга

Поділитись з друзями
Створено: 2020-08-27
Передача: Magistra vitae

В програмі циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим продовжували обговорювати важливі процеси, що відбувались в різних частинах світу та як вони в подальшому впливали на розвиток українських земель.

Зважаючи на зауваження слухачів після минулої програми, намагалися не поспішати й більш докладно висвітлювати ці надзвичайно важливі та цікаві події, втім — пропонуємо послухати, як це у нас вийшло...

Адже кожна карколомна подія всесвітньої історії так чи інакше впливала, а іноді й визначала подальшу українську історію.

В контексті реформаційних процесів поговорили про правління династії англійських королів Тюдорів — зображені на репродукції зліва на право: Генріх VII (1485-1509), Генріх VIII (1509-1547), Едуард VI (1547-1553), Марія I (1553-1558), Єлизавета I (1558-1603); їхню політику: розрив із Римом, оголошення короля главою церкви, секуляризацію церковного майна, знову переведення на католицизм і, нарешті — постання англіканської церкви, її особливості та відмінність від інших напрямків протестантизму. Як уся Європа була втягнута у боротьбу за абсолютистську монархію в Англії — на фоні протистояння Єлизавети Англійської та Марії Стюарт Шотландської, що завершилося стратою останньої.

Потім наша розповідь перейшла до Сходу — залишків Римської імперії, як всі тоді називали Візантію. Від цієї колись могутньої держави залишилася по суті тільки столиця з околицями, що потребувала й благала Захід про військову допомогу від нападів османів, але, врешті, обрала “турецьку чалму, ніж папську тіару” й 1453 року Константинополь впав (на ілюстрації — копія французької мініатюри XV ст. “Штурм Константинополя”).

Далі буде...

Відгуки

Берестейська унія 1596 р.: здобутки та втрачені перспективи

Берестейська унія 1596 р.: здобутки та втрачені перспективи

Цього разу в програмі Magistra vitae продовжували тему Берестейської унії з українським науковцем, доктором історичних наук Михайлом Довбищенком, зосередившись на значенні церковного поєднання, здобутках та втрачених перспективах.

Берестейська церковна унія 1596 р.

Берестейська церковна унія 1596 р.

В черговій програмі Magistra vitae обговорювали події суспільного й релігійного життя України наприкінці XVI - початку XVII ст. та укладання Берестейської унії. Гостем програми став відомий український науковець, доктор історичних наук, доцент Михайло Довбищенко.

Події в Україні другої половини XVI ст. в контексті всесвітньої історії. Частина третя: від Османів до Москви.

Події в Україні другої половини XVI ст. в контексті всесвітньої історії. Частина третя: від Османів до Москви.

Пропонуємо прослухати програму з циклу Magistra vitae з істориком та дослідником Юрієм Комаровим. Ми завершили огляд політичної історії країн-сусідів України, чий розвиток безпосередньо вплинув на нашу Батьківщину.

Події в Україні другої половини XVI ст. в контексті всесвітньої історії

Події в Україні другої половини XVI ст. в контексті всесвітньої історії

Чи важливим є для історії України контекст всесвітньої історії, чому “збідненою” й неповною буде розповідь без розуміння процесів, що відбувались в цей час у світі? Відповіді, сподіваємося, знайдете в цій програмі Magistra vitae.

Люблінська унія 1569 р. та її наслідки для українських земель

Люблінська унія 1569 р. та її наслідки для українських земель

Цього разу в програмі циклу Magistra vinae з істориком Юрієм Комаровим досліджували надзвичайно цікаву сторінку історії — Люблінську унію — передумови причини, процес об’єднання в єдину державу Королівства Польського та Великого князівства Литовського й наслідки для українських земель