Слухати Радіо

Зараз в ефірі

16:45

Дитяча молитва

В ефірі

Дитяча катехиза

17:15

Новини

17:25

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму свв. Петра і Павла (Рівне)

19:00

Молитовна лінія

19:30

Розарій

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

20:20

Коротко про головне

21:00

Архіпастир відповідає

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з Патріархом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

Події в Україні другої половини XVI ст. в контексті всесвітньої історії. Частина друга

Поділитись з друзями
Створено: 2020-08-27
Передача: Magistra vitae

В програмі циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим продовжували обговорювати важливі процеси, що відбувались в різних частинах світу та як вони в подальшому впливали на розвиток українських земель.

Зважаючи на зауваження слухачів після минулої програми, намагалися не поспішати й більш докладно висвітлювати ці надзвичайно важливі та цікаві події, втім — пропонуємо послухати, як це у нас вийшло...

Адже кожна карколомна подія всесвітньої історії так чи інакше впливала, а іноді й визначала подальшу українську історію.

В контексті реформаційних процесів поговорили про правління династії англійських королів Тюдорів — зображені на репродукції зліва на право: Генріх VII (1485-1509), Генріх VIII (1509-1547), Едуард VI (1547-1553), Марія I (1553-1558), Єлизавета I (1558-1603); їхню політику: розрив із Римом, оголошення короля главою церкви, секуляризацію церковного майна, знову переведення на католицизм і, нарешті — постання англіканської церкви, її особливості та відмінність від інших напрямків протестантизму. Як уся Європа була втягнута у боротьбу за абсолютистську монархію в Англії — на фоні протистояння Єлизавети Англійської та Марії Стюарт Шотландської, що завершилося стратою останньої.

Потім наша розповідь перейшла до Сходу — залишків Римської імперії, як всі тоді називали Візантію. Від цієї колись могутньої держави залишилася по суті тільки столиця з околицями, що потребувала й благала Захід про військову допомогу від нападів османів, але, врешті, обрала “турецьку чалму, ніж папську тіару” й 1453 року Константинополь впав (на ілюстрації — копія французької мініатюри XV ст. “Штурм Константинополя”).

Далі буде...

Відгуки

Україна наприкінці XVII — на початку XVIII ст. Іван Мазепа.

Україна наприкінці XVII — на початку XVIII ст. Іван Мазепа.

В програмі циклу Magistra vitae з істориком Юрієм Комаровим цього разу продовжували вивчати суспільно-політичні процеси, що відбувались в Україні після укладання т. зв. Вічного миру (1686).

Видатні постаті релігійного життя України XVII століття: Касіан Сакович

Видатні постаті релігійного життя України XVII століття: Касіан Сакович

Цього разу в програмі циклу Magistra vitae з доктором історичних наук Михайлом Довбищенком розпочали надзвичайно цікаву розмову про постаті соціального, політичного, культурного й релігійного життя України в буремні часи XVII століття.

Україна в другій половині XVII століття. Руїна

Україна в другій половині XVII століття. Руїна

В цій програмі циклу Magistra vitae з істориком, викладачем, дослідником Юрієм Комаровим розмірковували про надзвичайно важкий період так званої Руїни, коли відбувався розпад української державності, криваві війни й загальний занепад життя

Козацька революція в Україні XVII століття

Козацька революція в Україні XVII століття

В історичній програмі Magistra vitae директор науково-дослідного інституту козацтва, доктор історичних наук Тарас Чухліб продовжив виклад найважливіших подій нашої історії про Хмельниччину

Українське козацтво: поняття, виникнення, початки організації

Українське козацтво: поняття, виникнення, початки організації

Гостем програми Magistra vitae присвяченій історії українського козацтва став доктор історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, директор науково-дослідного інституту козацтва п. Тарас Чухліб