Ангел Господній
Розарій
Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)
Денний ефір
Коронка до Божого Милосердя
Хресна Дорога
Дитяча катехиза
Катехиза
Дитяча молитва
Дитяча катехиза
Новини
Голос народу, голос Божий
Літургія годин (Бревіарій)
Трансляція св. Меси із Катедри Успіння Богородиці м. Харків
Молитовна лінія
Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)
Вечірній ефір
Катехиза
Духовні читання
Слово на кожен день
Пропонуємо прослухати програму з циклу Magistra vitae з істориком та дослідником Юрієм Комаровим. Ми завершили огляд політичної історії країн-сусідів України, чий розвиток безпосередньо вплинув на нашу Батьківщину.
У кожного, хто цікавиться розвитком історичного процесу, може виникнути питання: чому “зненацька” з’являються нові народи, постають держави, що з ними було в минулому, зрештою, чому про них не говорять у попередньому історичному огляді? Відповіді у новій програмі!
Зокрема, пояснення звідки прийшли сельджуки, як вони в XI ст. почали завоювання територій Афганістану, Персії, Іраку, як на їхньому шляху з’явилася Мала Азія, яка на той час входила до складу Візантійської імперії. Яким чином потім до них долучились та змішались османи, заснувавши нову державу та захопивши значну частину Азії, Африки й Європи. Врешті-решт, як Османська імперія зруйнувала Візантію, захопивши в 1453 р. Константинополь.
Значну частину передачі, ми з Ю. Комаровим, приділили найближчому сусіду українських земель — Московії та її великим князям, що почали захоплювати руські землі, особливо Івану IV Грозному, який з 1547 року оголосив себе царем і великим князем Русі. Що це за особистість, як відбувалося завоювання нових земель (в результаті чого Московія збільшилася вдвічі), як він провадив реформи, й, водночас, терор? Своєрідним апогеєм прояву хворобливої уяви Івана стало забиття до смерті свого старшого сина, що так майстерно показав у своїй картині Ілля Рєпін “Іван Грозний і його син Іван” (див. репродукцію).
Зі смертю Івана Грозного та після недовгого царювання його сина Федора сталася криза: припинилася династія Рюріковичей, до влади прийшов Борис Годунов, а з його смертю настали так звані смутні часи: поява царів-самозванців, так званих, Лжедмитріїв, іноземна інтервенція, громадянська війна. Сергій Кириллов на своєму полотні “Смутний час. Лжедмитрій” зафіксував епізод цієї кривавої епохи (див. репродукцію).
Важливим для розуміння становлення Росії є теологічна та політична концепція “Москва — третій Рим”, висловлена вперше ще бл.1500 року ченцем Філотеєм, яка стала основою для світоглядної концепції Московської централізованої держави, від якої Росія не відступила й досі. У 1448 р. відбулось самопроголошення Московської автокефальної церкви, а за часів Годунова, патріархи православних церков погодилися на проголошення Московського патріархату у 1593 р., що вплинуло на конфесійну ситуацію безпосередньо на території України.
На завершення торкнулися процесів утворення Кримського ханства, яке невдовзі стало васалом Османської імперії та здійснювало постійні набіги на сусідів.
Продовжуємо розгляд подій української революції в циклі програм Magistra vitae з істориком Андрієм Руккасом, дослідником, доцентом Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Цього разу говорили про політичну боротьбу в другій половині 1917 р. та проголошення ІІІ Універсалу Центральної Ради
Ця програма циклу Magistra vitae з істориком, дослідником Андрієм Руккасом, доцентом Київського національного університету ім. Тараса Шевченка була присвячена подіям української революції у червні – липні 1917 р.
Ця програма циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим продовжила минулу розповідь про Лютневу революцію 1917 р. Як її події проходили в Україні, як сформувалася українська Центральна Рада, чому так важливо сьогодні – під час збройної військової агресії росії – докладно дослідити проголошення української державності?
Ця програма циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим була присвячена революційним подіям лютого 1917 р., що призвели до падіння самодержавства. Чому і як царат впав? Які невідкладні завдання постали? Як ці події вплинули на українську революцію 1917-1920 рр.?
Гостем історичної програми Magistra vitae цього разу став кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, автор більше як 120 наукових праць Андрій Руккас; досліджували першу світову війну
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.