Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Відкрите питання

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

08:00

Ранкова молитва

08:10

Святий дня

08:20

Біблійні читання

08:30

Недільні читання

09:00

Молитовна лінія

10:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

11:20

Катехиза

Поміркованість та жадібність. Секрет довголіття та успішного християнського життя.

Поділитись з друзями
Ми руйнуємо своє життя через надлишки та жадібність. Поміркованість береже нас від гріха та марнотратства. Катехиза сетри Тетяни Богославець.


Слово ПОМІРКОВАНІСТЬ складається з декількох понять. Міра та помірність. Одна жінка коли отримувала гуманітарну допомогу взяла трохи речей. Їй запопонували брати більше на що вона відмовилася та пояснила, що мала великий будинок з багатьма речами, які купувала протягом життя. Під час війни все бкло зруйноване. Саме тому вона вирішила більше не витрачати своє життя на зайве, а користуватися необхіднм мінімумом, - сестра Тетяна Богославець.


Людина стає невільником речей. Хтось сказав шо всередині нас є порожнеча розміром з Бога і її неможливо заповнити нічим матеріальним. Поміркованість забезпечує рівновагу. Поміркованість - це не забагато і не замало. Тут є баланс.


У Приповідках 30:7-8 Соломон просить у Бога: "Двох речей прошу я в Тебе, - не позбав мене милості, перш ніж я помру. Безглузде та оманливе слово віддали від мене, не дай мені ні багатства, ні злиднів, а пошли те, що мені потрібне та необхідне".


Поміркованість також важлива в емоціях. Виражати свої відчуття потрібно, але й міру знати. Наприклад гнів рекомендовано виразити, але при цьому не нагрішити, як закликає до того нас Апостол Павло.


Поміркованість важлива і при вихованні дітей та молоді. Надмірна опіка батьків може шкодити розвитку дитини та гальмувати процес розвитку. В певний момент батьки мають відпустити дітей, дати спробу самим йти по життю. Присутність батьків важлива, як і їхня відсутність, але головне робити це збалансовано... помірковано. 

Говорячи про поміркованість ми обов'язково торкнемося сепарації, тобто від'єднання від батьків, дому, комфорту. Першу сепарацію ми переживаємо коли народжуємося. Дитинка звикла перебувати в комфортному лоні матері, але мусить розлучитися та вийти в світ. Те ж саме відбувається коли трохи пізніше дитину мати перестає годувати грудним молоком та переходить на інший вид харчування.

Зворотня сторона поміркованості - ЖАДІБНІСТЬ. Це коли людина надміру починає забезпечувати себе речами, їжею, грошима компенсуючи брак любові. Наприклад коли людина заїдає стрес, щоб відчути задоволення.

Непоміркованість говорить нам про голод в якихось сферах життя. Соцмережі та алкоголь - тікаємо від реальності, обжерливість - заїдаємо стрес та страждаємо від відсутності любові тощо.

Важливим елементом поміркованості є СТРИМАНІСТЬ, яка допомагає відмовитись від чогось заради вищого добра.Відгуки

Я не боюся! Знаходимо спокій та впевненність у 3-му Псалмі.

Я не боюся! Знаходимо спокій та впевненність у 3-му Псалмі.

Духівник Українського Католицького Університету у Львові, отець Олексій Саранчук про довіру Богу під час війни до яких закликає 3-й Псалом.

"Він наперед знає наші переживання. Тому нам потрібно щиро та в істині приходити до Нього. Коли зі щирим серцем линемо до Бога то Він шанує нас за правдивість".
Діти відчувають переживання батьків. У Польщі надають психологічну допомогу Українським сім'ям.

Діти відчувають переживання батьків. У Польщі надають психологічну допомогу Українським сім'ям.

Про психологічну допомогу українським сім'ям, які виїхали за кордон розповідає кандидат психологічних наук, практичний психолог, психотерапевт, нейро-психолог - Катерина Дишель. Цикл програм Комісії душпастирства молоді.
Святий Єронім. Не знаєш Святого Письма - не знаєш Христа.

Святий Єронім. Не знаєш Святого Письма - не знаєш Христа.

Історія життя видатного богослова, святого Єроніма. Розповідає отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів), викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.
"У світі до сьогодні є багато людей, які віддають своє життя за Христа", - о.Вальдемар Павелець

"У світі до сьогодні є багато людей, які віддають своє життя за Христа", - о.Вальдемар Павелець

В день літургійного спомину Мучеників ранньої Римської Церкви, отець Вальдемар Павелець під час катехези говорить про мучеництво, як свідчення живої віри в Христа. Перші три століття Церква перебувала під постійним гонінням і таким чином перші християни засвідчували свою любов до Христа через мучеництво в Його ім'я. В програмі катехит підкреслює, що це насіння Церкви (саме так мучеників називав Тертуліан) до сьогоднішнього дня дає щедрі плоди.
"Ми воюємо за правду!" - отець Олександр Могильний

"Ми воюємо за правду!" - отець Олександр Могильний

Отець Олександр Могильний приурочив свою катехиза до Дня Конституції України, який сьогодні відзначає наша Держава.