Слухати Радіо

Зараз в ефірі

16:45

Дитяча молитва

В ефірі

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

Поміркованість та жадібність. Секрет довголіття та успішного християнського життя.

Поділитись з друзями
Ми руйнуємо своє життя через надлишки та жадібність. Поміркованість береже нас від гріха та марнотратства. Катехиза сетри Тетяни Богославець.


Слово ПОМІРКОВАНІСТЬ складається з декількох понять. Міра та помірність. Одна жінка коли отримувала гуманітарну допомогу взяла трохи речей. Їй запопонували брати більше на що вона відмовилася та пояснила, що мала великий будинок з багатьма речами, які купувала протягом життя. Під час війни все бкло зруйноване. Саме тому вона вирішила більше не витрачати своє життя на зайве, а користуватися необхіднм мінімумом, - сестра Тетяна Богославець.


Людина стає невільником речей. Хтось сказав шо всередині нас є порожнеча розміром з Бога і її неможливо заповнити нічим матеріальним. Поміркованість забезпечує рівновагу. Поміркованість - це не забагато і не замало. Тут є баланс.


У Приповідках 30:7-8 Соломон просить у Бога: "Двох речей прошу я в Тебе, - не позбав мене милості, перш ніж я помру. Безглузде та оманливе слово віддали від мене, не дай мені ні багатства, ні злиднів, а пошли те, що мені потрібне та необхідне".


Поміркованість також важлива в емоціях. Виражати свої відчуття потрібно, але й міру знати. Наприклад гнів рекомендовано виразити, але при цьому не нагрішити, як закликає до того нас Апостол Павло.


Поміркованість важлива і при вихованні дітей та молоді. Надмірна опіка батьків може шкодити розвитку дитини та гальмувати процес розвитку. В певний момент батьки мають відпустити дітей, дати спробу самим йти по життю. Присутність батьків важлива, як і їхня відсутність, але головне робити це збалансовано... помірковано. 

Говорячи про поміркованість ми обов'язково торкнемося сепарації, тобто від'єднання від батьків, дому, комфорту. Першу сепарацію ми переживаємо коли народжуємося. Дитинка звикла перебувати в комфортному лоні матері, але мусить розлучитися та вийти в світ. Те ж саме відбувається коли трохи пізніше дитину мати перестає годувати грудним молоком та переходить на інший вид харчування.

Зворотня сторона поміркованості - ЖАДІБНІСТЬ. Це коли людина надміру починає забезпечувати себе речами, їжею, грошима компенсуючи брак любові. Наприклад коли людина заїдає стрес, щоб відчути задоволення.

Непоміркованість говорить нам про голод в якихось сферах життя. Соцмережі та алкоголь - тікаємо від реальності, обжерливість - заїдаємо стрес та страждаємо від відсутності любові тощо.

Важливим елементом поміркованості є СТРИМАНІСТЬ, яка допомагає відмовитись від чогось заради вищого добра.Відгуки

Хто придумав Пресвяту Трійцю та як Її зрозуміти

Хто придумав Пресвяту Трійцю та як Її зрозуміти

Одна з найбільших таємниць Божого життя — це Пресвята Трійця. Церква вірить в єдиного Бога в трьох особах — Отця, Сина і Святого Духа. Отець Олексій Самсонов у своїй катехезі розповідає про таїнство Пресвятої Трійці та пояснює основи нашої віри.
Де знайти підтримку під час випробувань? - відповідає брат Микола Орач.

Де знайти підтримку під час випробувань? - відповідає брат Микола Орач.

"Все, що відбувається навколо можна порівняти із хвилями, які накривають людину. Опору, підтримку, настанову та втіху, ми можемо віднайти в Слові Божому, Службі Божій, сповіді, молитві та дотриманні інформаційної гігієни". Про мир та спокій під час випробувань розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
"Говоріть із Богом про свої рани, адже через них Він хоче вилікувати вашу душу", — отець Станіслав Свурка

"Говоріть із Богом про свої рани, адже через них Він хоче вилікувати вашу душу", — отець Станіслав Свурка

Про убогість духом розповідає настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, смт. Томашпіль, модератор руху Назаретських родин, отець Станіслав Свурка.
Як радіти в Господі у час війни? - катехиза отця Тараса Фітьо

Як радіти в Господі у час війни? - катехиза отця Тараса Фітьо

Отець Тарас Фітьо продовжує цикл сімейних катехез, коментуючи лист святого Апостола Павла до Филип'ян у якому він закликає завжди радіти у Господі.
"Апостоли подолали страх завдяки надії, яку їм дала Марія", — о. Матеуш Годек

"Апостоли подолали страх завдяки надії, яку їм дала Марія", — о. Матеуш Годек

Отець Матеуш Годек, настоятель парафії Архангела Михаїла в Павлограді, провів катехезу на Радіо Марія. Тема програми: "Марія — Мати надії". Катехеза поділена на чотири частини. У першій частині слухачі дізнаються про християнське розуміння надії, у другій — про надію в житті Марії. У третій частині священник практично пояснює, як людина може розвивати в собі християнську надію, а четверта частина катехези присвячена книзі отця Матеуша "Запитання про Марію".