Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:30

Катехиза

В ефірі

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Наближаючись до православ'я

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Рорати

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

Поміркованість та жадібність. Секрет довголіття та успішного християнського життя.

Поділитись з друзями
Ми руйнуємо своє життя через надлишки та жадібність. Поміркованість береже нас від гріха та марнотратства. Катехиза сетри Тетяни Богославець.


Слово ПОМІРКОВАНІСТЬ складається з декількох понять. Міра та помірність. Одна жінка коли отримувала гуманітарну допомогу взяла трохи речей. Їй запопонували брати більше на що вона відмовилася та пояснила, що мала великий будинок з багатьма речами, які купувала протягом життя. Під час війни все бкло зруйноване. Саме тому вона вирішила більше не витрачати своє життя на зайве, а користуватися необхіднм мінімумом, - сестра Тетяна Богославець.


Людина стає невільником речей. Хтось сказав шо всередині нас є порожнеча розміром з Бога і її неможливо заповнити нічим матеріальним. Поміркованість забезпечує рівновагу. Поміркованість - це не забагато і не замало. Тут є баланс.


У Приповідках 30:7-8 Соломон просить у Бога: "Двох речей прошу я в Тебе, - не позбав мене милості, перш ніж я помру. Безглузде та оманливе слово віддали від мене, не дай мені ні багатства, ні злиднів, а пошли те, що мені потрібне та необхідне".


Поміркованість також важлива в емоціях. Виражати свої відчуття потрібно, але й міру знати. Наприклад гнів рекомендовано виразити, але при цьому не нагрішити, як закликає до того нас Апостол Павло.


Поміркованість важлива і при вихованні дітей та молоді. Надмірна опіка батьків може шкодити розвитку дитини та гальмувати процес розвитку. В певний момент батьки мають відпустити дітей, дати спробу самим йти по життю. Присутність батьків важлива, як і їхня відсутність, але головне робити це збалансовано... помірковано. 

Говорячи про поміркованість ми обов'язково торкнемося сепарації, тобто від'єднання від батьків, дому, комфорту. Першу сепарацію ми переживаємо коли народжуємося. Дитинка звикла перебувати в комфортному лоні матері, але мусить розлучитися та вийти в світ. Те ж саме відбувається коли трохи пізніше дитину мати перестає годувати грудним молоком та переходить на інший вид харчування.

Зворотня сторона поміркованості - ЖАДІБНІСТЬ. Це коли людина надміру починає забезпечувати себе речами, їжею, грошима компенсуючи брак любові. Наприклад коли людина заїдає стрес, щоб відчути задоволення.

Непоміркованість говорить нам про голод в якихось сферах життя. Соцмережі та алкоголь - тікаємо від реальності, обжерливість - заїдаємо стрес та страждаємо від відсутності любові тощо.

Важливим елементом поміркованості є СТРИМАНІСТЬ, яка допомагає відмовитись від чогось заради вищого добра.Відгуки

"Ця темрява і нам наука!" - отець Андрій Немченко про те, як правильно нести свій хрест

"Ця темрява і нам наука!" - отець Андрій Немченко про те, як правильно нести свій хрест

Не варто боятися свого хреста, бо саме в цьому полягає наше спасіння! - доводить у своїй катехизі отець Андрій Немченко.
Як розпізнати Месію? Це той хто страждає, чи той хто перемагає?

Як розпізнати Месію? Це той хто страждає, чи той хто перемагає?

Отець Гжегож Вавжиняк в продовжені свого циклу катехез під назвою "До джерел нашої віри у Святій Землі" говорить на тему: "Месія - Цар миру". Ціла сорокахвилинна наука дає відповідь на запитання: Як розпізнати Месію? Хто він таки? Це той, хто страждає, чи той хто перемагає?
Я етнічний Українець, якому не пощастило народитися в Росії, - військовослужбовець ЗСУ Ілля Богданов

Я етнічний Українець, якому не пощастило народитися в Росії, - військовослужбовець ЗСУ Ілля Богданов

"У свій час я був прихожанином Московського Патріархату РПЦ і так доходився, що на 8 років потрапив в окультизм. Там відсутня духовність та панують бізнес інтереси".

В ефірі військовослужбовець ЗСУ Ілля Богданов. У 2014 році став на захист України в лавах Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор". Брав участь в обороні Донецького аеропорту. В лютому 2022 році захищав Гостомель, Бучу та Ірпінь де отримав поранення. 
Ірина Сашко: «Монастир як ікона Трійці. Про міжособистісні стосунки в монашій спільноті»

Ірина Сашко: «Монастир як ікона Трійці. Про міжособистісні стосунки в монашій спільноті»

Пропонуємо вашій увазі доповідь д-ра Ірини Сашко - проректора Інституту богословських наук в Городку, яку вона проголосила під час ІІ Міжнародної Асамблеї Вищих Настоятелів та Настоятельок спільнот богопосвяченого життя УГКЦ, що відбулася в Римі з 9 по 12 листопада 2022 р.
"Євангеліє - це не знеболювальне чи снодійне", - отець Валентин Матушевський

"Євангеліє - це не знеболювальне чи снодійне", - отець Валентин Матушевський

Отець Валентин Матушевський коментує Євангеліє від Матвія 24, 32-44. В об'єктиві знамення про останні дні - Кінця Світу.