Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:10

Школа лідерства

В ефірі

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Олексієм Самсоновим

Поміркованість та жадібність. Секрет довголіття та успішного християнського життя.

Поділитись з друзями
Ми руйнуємо своє життя через надлишки та жадібність. Поміркованість береже нас від гріха та марнотратства. Катехиза сетри Тетяни Богославець.


Слово ПОМІРКОВАНІСТЬ складається з декількох понять. Міра та помірність. Одна жінка коли отримувала гуманітарну допомогу взяла трохи речей. Їй запопонували брати більше на що вона відмовилася та пояснила, що мала великий будинок з багатьма речами, які купувала протягом життя. Під час війни все бкло зруйноване. Саме тому вона вирішила більше не витрачати своє життя на зайве, а користуватися необхіднм мінімумом, - сестра Тетяна Богославець.


Людина стає невільником речей. Хтось сказав шо всередині нас є порожнеча розміром з Бога і її неможливо заповнити нічим матеріальним. Поміркованість забезпечує рівновагу. Поміркованість - це не забагато і не замало. Тут є баланс.


У Приповідках 30:7-8 Соломон просить у Бога: "Двох речей прошу я в Тебе, - не позбав мене милості, перш ніж я помру. Безглузде та оманливе слово віддали від мене, не дай мені ні багатства, ні злиднів, а пошли те, що мені потрібне та необхідне".


Поміркованість також важлива в емоціях. Виражати свої відчуття потрібно, але й міру знати. Наприклад гнів рекомендовано виразити, але при цьому не нагрішити, як закликає до того нас Апостол Павло.


Поміркованість важлива і при вихованні дітей та молоді. Надмірна опіка батьків може шкодити розвитку дитини та гальмувати процес розвитку. В певний момент батьки мають відпустити дітей, дати спробу самим йти по життю. Присутність батьків важлива, як і їхня відсутність, але головне робити це збалансовано... помірковано. 

Говорячи про поміркованість ми обов'язково торкнемося сепарації, тобто від'єднання від батьків, дому, комфорту. Першу сепарацію ми переживаємо коли народжуємося. Дитинка звикла перебувати в комфортному лоні матері, але мусить розлучитися та вийти в світ. Те ж саме відбувається коли трохи пізніше дитину мати перестає годувати грудним молоком та переходить на інший вид харчування.

Зворотня сторона поміркованості - ЖАДІБНІСТЬ. Це коли людина надміру починає забезпечувати себе речами, їжею, грошима компенсуючи брак любові. Наприклад коли людина заїдає стрес, щоб відчути задоволення.

Непоміркованість говорить нам про голод в якихось сферах життя. Соцмережі та алкоголь - тікаємо від реальності, обжерливість - заїдаємо стрес та страждаємо від відсутності любові тощо.

Важливим елементом поміркованості є СТРИМАНІСТЬ, яка допомагає відмовитись від чогось заради вищого добра.Відгуки

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

Про створення фізичного світу та людини в циклі програм про Євангеліє Царства. В ефірі священник парафії Преображення Господнього УГКЦ, (с. Преображенка, Дніпропетровська обл) та лідер харизматичної спільноти "Галилея", отець Роман Братковський.
У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

Сестра Каміла Кармалюк говорить про страждання. Як навчитися приймати терпіння?
Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Продовжуючи тему традиції уділення святого Причастя у Католицькій Церкві, отець Вальдемар Павелець пояснює значення служіння надзвичайних роздавачів Святих Тайн. Священник перераховує умови за яких світська особа може отримати благословення від єпископа на таке важливе служіння. Під час програми дізнаєтеся в якій з українських дієцезій РКЦ присутня така практика.
Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

"Що я можу зробити сьогодні такого, щоб полегшити страждання людей?". Про актуальність особи отця Піо для Українців сьогодні розповідає брат-капуцин Сергій Воронюк. Програма до 55-ї річниці смерті Святого 23 вересня 2023 року. 
Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

"Тут педагог знаходиться на рівні з дітьми. Він нічого не розповідає, він не передає знання". Про методику Монтессорі у навчально-виховному процесі розповідає заступник директора з навально-виховної роботи, вчитель біології та екології салезіянського ліцею "ВСЕСВІТ" Антоніна Станішевська. м. Житомир.