Слухати Радіо

10:00

Розарій

В ефірі

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

Пресвяте Серце Ісуса - брама до Царства Небесного

В часі програми Голос народу. Голос Божий. Говорили про сьогоднішнє святе, його і його витоки. Місяць червень в особливий спосіб присвячений Серцю Господа Ісуса. Культ Божого Серця почав формуватися ще у Середньовіччі, а саме свято увійшло в церковний календар у ХІХ столітті.
Ушанування Серця Ісуса виводиться з ушанування святої Рани в Його боці. З плином часу побожність до П’яти Святих Ран розвинулася окремо, а культ Пресвятого Серця став розростатися завдяки його містичному пізнанню. Свята Матильда (Мехтильда, 1241-1298) входила до самого Серця Ісуса на Його запрошення і спочивала там. Господь дав їй своє Серце як знак укладеного з нею союзу. Ці видіння, а також містика св.Гертруди Великої (1250-1303) стали відомі й важливі у Церкві. Серце Ісуса стало сприйматися як джерело любові Бога до людей. Ідея нібито проста, але йдеться про її теологічне, а не поетичне розуміння. Більшість людей, також і віруючих, зупиняються на поетичному рівні цього образу – серце як джерело любові, й захоплюються «солодкістю Бога», замість того щоб заглибитися в богослов’я Серця. Щонайменше можна тут нагадати, що дослідження євхаристійного чуда в Ланчано показали: перемінена у Тіло гостія є зрізом серцевого м’яза людини. Так само як Бог є любов, але Він не є емоційним піднесенням, – так і Серце Ісуса є джерелом любові Бога до людини, але не приводом прикрасити його квіточками.

Літургійне вшанування Серця Господнього розпочинається у XVII столітті у Франції, коли о.Жан Ед (Eudes) уперше відслужив св.Месу в цій інтенції в Парижі. А св.Маргариті Марії Алакок Ісус являвся кілька разів, закликаючи до вшанування Його Серця, яке так полюбило людей, а взамін дістає невдячність. Востаннє Він явився у свято Божого Тіла 1675 року й повелів добиватися встановлення окремого свята на честь Його Пресвятого Серця. Господь сам вказав, що хоче свята у п’ятницю після октави Божого Тіла. Тим, хто вшановуватиме Його Серце, Він обіцяв необхідні кожному в його стані благодаті, мир у сім’ях, потіху в сумну годину, своє благословення у справах, швидкий духовний розвиток, а крім того – обіцяв, що не помруть у безблагодатному стані й без Таїнств ті, хто дев’ять місяців поспіль ушановуватиме Його Серце по перших п’ятницях місяця.

Справа об’явлень св.Маргариті Марії була досліджена Апостольським Престолом вельми суворо, але зрештою свято було затверджене, а саму монахиню винесли до слави вівтаря (канонізована 1920 року).

Існують різні практики вшановування Серця Господнього. Щороку Церква святкує урочистість; весь червень присвячений цьому Серцю (наш загальний спадок від молитовної практики Папи Лева ХІІІ); поширені серед вірних зображення Серця Ісуса – образочки, медальйони, ікони, статуї; вшанування Святої Години походить із натхнень св.Маргарити Марії Алакок; дев’ять перших п’ятниць сповідей і Причастя порадив проходити сам Ісус; літанії до Пресвятого Серця; акт присвячення (себе, сім’ї, країни) Серцю Ісусовому; різні червневі молебні з поклонінням Пресвятим Дарам та побожними співами. Все це – скарбниця, яка відчинена для нас усіх прямо зараз.

Папа Лев ХІІІ віддав 31 грудня 1899 року Пресвятому Серцю Ісуса під опіку всю Церкву та людський рід.

Джерело: CREDO
"Все те, що порушила Єва, відновила Діва Марія", - отець Станіслав Нуцковський

"Все те, що порушила Єва, відновила Діва Марія", - отець Станіслав Нуцковський

Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
2025-03-28 00:00:00
Чим містика відрізняється від аскетики?

Чим містика відрізняється від аскетики?

Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
2025-03-24 00:00:00
Чому на гривнях зникає Бог?

Чому на гривнях зникає Бог?

У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
2025-03-24 00:00:00
"Господь запросив нас до примирення ціною життя свого Сина", - отець Міхал Бранкевич

"Господь запросив нас до примирення ціною життя свого Сина", - отець Міхал Бранкевич

У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.
2025-03-24 00:00:00
Чому піст може не принести плодів?

Чому піст може не принести плодів?

Отець Петро Франків розповідає про Великий піст, про головні помилки та як їх оминути.
2025-03-24 00:00:00