Слухати Радіо

Зараз в ефірі

09:00

Молитовна лінія

В ефірі

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Хресна Дорога

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза з о. Гжегожем Вавжиняком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св. Літургія із Санктуарію Пресв'ятого Серця Ісуса (Кам'янець - Подільський)

19:00

Молитовна лінія

Пресвяте Серце Ісуса - брама до Царства Небесного

Поділитись з друзями
В часі програми Голос народу. Голос Божий. Говорили про сьогоднішнє святе, його і його витоки. Місяць червень в особливий спосіб присвячений Серцю Господа Ісуса. Культ Божого Серця почав формуватися ще у Середньовіччі, а саме свято увійшло в церковний календар у ХІХ столітті.
Ушанування Серця Ісуса виводиться з ушанування святої Рани в Його боці. З плином часу побожність до П’яти Святих Ран розвинулася окремо, а культ Пресвятого Серця став розростатися завдяки його містичному пізнанню. Свята Матильда (Мехтильда, 1241-1298) входила до самого Серця Ісуса на Його запрошення і спочивала там. Господь дав їй своє Серце як знак укладеного з нею союзу. Ці видіння, а також містика св.Гертруди Великої (1250-1303) стали відомі й важливі у Церкві. Серце Ісуса стало сприйматися як джерело любові Бога до людей. Ідея нібито проста, але йдеться про її теологічне, а не поетичне розуміння. Більшість людей, також і віруючих, зупиняються на поетичному рівні цього образу – серце як джерело любові, й захоплюються «солодкістю Бога», замість того щоб заглибитися в богослов’я Серця. Щонайменше можна тут нагадати, що дослідження євхаристійного чуда в Ланчано показали: перемінена у Тіло гостія є зрізом серцевого м’яза людини. Так само як Бог є любов, але Він не є емоційним піднесенням, – так і Серце Ісуса є джерелом любові Бога до людини, але не приводом прикрасити його квіточками.

Літургійне вшанування Серця Господнього розпочинається у XVII столітті у Франції, коли о.Жан Ед (Eudes) уперше відслужив св.Месу в цій інтенції в Парижі. А св.Маргариті Марії Алакок Ісус являвся кілька разів, закликаючи до вшанування Його Серця, яке так полюбило людей, а взамін дістає невдячність. Востаннє Він явився у свято Божого Тіла 1675 року й повелів добиватися встановлення окремого свята на честь Його Пресвятого Серця. Господь сам вказав, що хоче свята у п’ятницю після октави Божого Тіла. Тим, хто вшановуватиме Його Серце, Він обіцяв необхідні кожному в його стані благодаті, мир у сім’ях, потіху в сумну годину, своє благословення у справах, швидкий духовний розвиток, а крім того – обіцяв, що не помруть у безблагодатному стані й без Таїнств ті, хто дев’ять місяців поспіль ушановуватиме Його Серце по перших п’ятницях місяця.

Справа об’явлень св.Маргариті Марії була досліджена Апостольським Престолом вельми суворо, але зрештою свято було затверджене, а саму монахиню винесли до слави вівтаря (канонізована 1920 року).

Існують різні практики вшановування Серця Господнього. Щороку Церква святкує урочистість; весь червень присвячений цьому Серцю (наш загальний спадок від молитовної практики Папи Лева ХІІІ); поширені серед вірних зображення Серця Ісуса – образочки, медальйони, ікони, статуї; вшанування Святої Години походить із натхнень св.Маргарити Марії Алакок; дев’ять перших п’ятниць сповідей і Причастя порадив проходити сам Ісус; літанії до Пресвятого Серця; акт присвячення (себе, сім’ї, країни) Серцю Ісусовому; різні червневі молебні з поклонінням Пресвятим Дарам та побожними співами. Все це – скарбниця, яка відчинена для нас усіх прямо зараз.

Папа Лев ХІІІ віддав 31 грудня 1899 року Пресвятому Серцю Ісуса під опіку всю Церкву та людський рід.

Джерело: CREDO

Відгуки

"Виконати Божу волю без страждань - неможливо!" - отець Богдан Савицький про Благовіщення, радість і терпіння

"Виконати Божу волю без страждань - неможливо!" - отець Богдан Савицький про Благовіщення, радість і терпіння

Отець Богдан Савицький говорив про урочистість Благовіщення. Чи могла Діва Марія відмовити Богу?
"Україна стала для мене другою матір'ю", - єпископ Мар'ян Бучек

"Україна стала для мене другою матір'ю", - єпископ Мар'ян Бучек

14 березня єпископ Мар'ян Бучек святкував свій 70-річний ювілей.З нагоди Дня народження поговорили про дружбу Його Преосвященства з кардиналом Яворським, спілкування з святим Папою Йоаном Павло ІІ, Папою Бенедиктом XVI та Папою Франциском.
"Бог не видирав у Адама три ребра, лише одне, щоб чоловік мав одну жінку!" - отець Міхал Бранкевич про основну проблему полігамії

"Бог не видирав у Адама три ребра, лише одне, щоб чоловік мав одну жінку!" - отець Міхал Бранкевич про основну проблему полігамії

Отець Міхал Бранкевич коментує Gaudium et Spes (лат. Радість і надія) пастирську конституцію Другого Ватиканського собору Католицької церкви.
В конкретній передачі отець Міхал зупинився на проблемі сім'ї.


Чудеса в Києво-Печерській Лаврі. Почитання мощів | Отець Міхал Бранкевич

Чудеса в Києво-Печерській Лаврі. Почитання мощів | Отець Міхал Бранкевич

Звідки взялася традиція почитання мощів святих? Чому святого четвертують після смерті? Розмовляємо з отцем Міхалом Бранкевичем на тему особливого ставлення до тіл правдеників після їх кончини.
Якою була перша християнська Церква? - розповідає отець Сворад Дуда

Якою була перша християнська Церква? - розповідає отець Сворад Дуда

Отець Сворад Дуда говорить про духовність першої християнської Церкви. Програма з циклу історії духовного життя.