«Я зроблю, тату, все, що ти мені заповідав». Товія погоджується з тим що йому пропонує батько, це знак вірності, віри та довіри. Своєю поставою, він показує, що розуміє і знає, що батько йому бажає добра, і тому виконає все що батько йому скаже. Він є слухняним сином, але послух і вірність не лишають інтелігенції та мислення і задавання питань. Тому задає два питання: як себе з ідентифікувати, іншими словами, як себе представити; а також питає про свою компетентність. Також Марія, Матір Божа задає питання коли Архангел Гавриїл сповіщає їй, що вона стане Божою Матір’ю, «як же воно станеться, коли я не знаю мужа?»
Дуже важливо в житті пам’ятати, що маємо бути слухняними Богу, і людям які нас оточують, але також маємо задавати питання і питати, який є сенс в тому чи іншому завданні, яке маємо виконати. «Шукай, отже, собі тепер, дитино, якогось вірного чоловіка, щоб пішов з тобою в дорогу». Людина не є спроможна сама пройти через життя, і тому потребує друга. Батько дуже добре це розуміє і тому заохочує свого сина, не залишатися самому, і мати когось, з ким зможе пройти через радості і трудності щоденного життя. Ми також потребуємо в нашому житті мати когось, з ким можемо ділити наші щоденні ситуації, кому можемо довіряти, і хто завжди підтримає. Когось, хто повчить і покаже правильну дорогу, коли поступаємо не добре і похвалить коли поступаємо добре. Нехай Добрий Бог дасть кожному з нас благодать бути слухняними, інтелігентними та мати друзів.
Відгуки
Отець Віталій Козак продовжує цикл катехез під назвою "Історія дружби". Священник розповідає про досвід молитви святої Терези Авільської. Дослідники життя Терези виділяють три етапи її переживань. Перший - "спонтанність і відкритість", другий - "неприйняття і конфлікт", і третій - "гармонія зустрічі".
Отець Віталій Козак продовжує знайомити слухачів Радіо Марія з молитовним досвідом святої Терези Авільської. В цій програмі катехит розповідає про Ісуса як вчителя, без якого неможливо навчитися молитися.
Молитва як історія дружби: новий цикл катехез отця Віталія Козака. Тема програми: містичний досвід святої Терези Авільської.
Вашій увазі перша катехеза з нового циклу отця Віталія Козака, де він розповідає про молитву як історію дружби. У цьому навчанні катехит говорить про містичний досвід великої кармелітки святої Терези Авільської. Священник анонсує, що цикл буде охоплювати кілька великих тем. Перша тема стосуватиметься кармелітьської школи молитви, друга - молитви як особистої зустрічі з Христом-Людиною.
Про останні дні життя та рукопис "М" сестри Терези з Лізьє розповідає настоятель
Всеукраїнського санктуарію Матері
Божої Святого Скапулярію у Бердичеві, отець Віталій Козак.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.