З отцем Юрієм Блажиєвським FDP говорили про Католицьке соціальне вчення, а саме про працю
Ми знаємо до чого призвів комуністичний експеримент "соціальної рівності" на наших землях, окрім революції і смертей, пов'язаних з цим, ідеологічним терором з десятками тисяч людей, вивезених до Сибіру, розстріляних, призвів до так званої "продразвьорсткі", голодомору, до великої етнічної чистки, переселення в рамках радянського Союзу. Фактично, це призвело до десятків мільйонів смертей, а світле майбутнє так і не настало.
Також це призвело до травм свідомості. Залишилось багато людей, які до цих пір думають "краще, щоб не було приватної власності". Якщо десь щось "не так лежить", то можна це собі взяти. А якщо не платять зарплати, то сам собі можеш задбати з власності фірми. Ще інші заздрять всім, хто краще живе, але насправді дуже важко працює, щоб заробити ці гроші.
Господь, якщо комусь і дає більше, то це не означає, що Він когось більше благословляє, а інших проклинає. Зовсім ні! Господь дає статки не для того, щоб купались в грошах, а таким чином він складає в руки більшу відповідальність - ділитись і служити своїми грошима потребуючим в суспільстві.
Тобто, якщо Бог тобі дав більше, то для того, щоб ти підтримав того, кому Він дав менше.
Катехеза з отцем Олександром Халаїмом покликана допомогти віднайти сенс життя у часи темряви.
У своїх роздумах священник звертається до контексту війни. За його словами, події війни крадуть у нас віру — зокрема через повторювані обіцянки, що «все скоро закінчиться», які не справджуються. Саме такі порожні очікування особливо травмують довіру до добра.
Як чинити, коли емоційні гойдалки розхитують внутрішній мир — слухайте в цій програмі.
Монах-кармеліт Віталій Козак виголосив чергову катехезу в ефірі Радіо Марія.
Це вже третя програма, в якій катехит розкриває тему пізнання істини та ролі віри. У попередніх випусках ішлося про людський розум як інструмент пізнання, а також про співпрацю розуму і віри.
У цій серії священник зосереджується на темі Божого об’явлення у процесі пізнання істини.
«Живіть не заради світу, а для Того, хто помер і воскрес заради тебе», — проголошує вслід за апостолом Павлом отець Роман Братковський, священник Донецького екзархату та лідер Харизматичної спільноти «Галілея».
У своїй катехезі він запрошує нас почути живе Слово апостола Павла, що кличе до радикального оновлення життя у Христі.
"Не бійтеся помилятися, а бійтеся повторювати помилки", - Теодор Рузвельт. Про витривалість у доброму до кінця розповідає отець Григорій Рогацький (згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ, м. Івано-Франківськ).
Про емоційні стани людини як реакцію на горе в книзі Псалмів розповідає психолог, психотерапевт, військовий капелан Львівської архидієцезії отець Олег Саламон.