Слухати Радіо

Зараз в ефірі

10:30

У ваших намірах

В ефірі

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Вальдемаром Павельцем

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:25

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Трансляція св.Меси із Базиліки Воздвиження Всечесного Хреста (Чернівці)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

"Прошу отце, ви там дуже Святійшому Отцю не надокучайте! - жартома сказав мені Блаженніший Любомир Гузар", - отець Орест Фредина

Поділитись з друзями
Створено: 2021-06-19
Передача: Антивірус
Парох храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, що у місті Львові пригадує, як рівно 20 років тому до них завітав майбутній святий Папа Йоан Павло ІІ. Про найпам'ятніші години зустрічі та програму святкування тієї події - наша розмова.

Станом на 2001 рік храм Різдва Пресвятої Богородиці був недобудований, тому не міг претендувати, як основне місце для зустрічі Понтифіка. Все вирішив випадок, якщо звісно, так можна назвати Боже провидіння.

"Я за життя маю таке щастя, що бачу, як діє Боже провидіння! Ще заздалегідь ми зустрічалися з тоді ще отцем Йосифом (мова про теперішнього владику УГКЦ Йосифа Міляна, - Авт.) і я в жарт зауважив, що найкраще місце для зустрічі молоді з Папою - це Сихів (район Львова в якому знаходиться парафія Різдва Пресвятої Богородиці, - Авт.).

Вдруге я так само пожартував з паном Ігорем Ожиївським, який тоді відповідав за зовнішні зв'язки Львівської архієпархії. В той день, коли з іподрому їхали в сторону стадіону Україна трапилася справжня краса. Уявіть, наша церква показалася у білій пелені, як чистий сніг, наш храм ще не був обтинькованим, червона цегла, золоті куполи і сонечко ТАК на них блиснуло! Мушу відзначити нашого художника Бориса Яворського його друга Анатолія, пані Зоряну Шеремету. Щойно все було поштукатурено, сіренько. Ми до різдвяних свят зробили все з любов'ю, так люди вклалися! Красиві вінки, стрічки, кульки! Цю красу побачили. Кардиналам і єпископам з Ватикану ідея провести зустріч сподобалась!

Я десь був у душпастирських справах. Мені зателефонували і говорять, що в цю хвилину у мене на парафії сам папський нунцій (очевидно, що мова йде про архієпископа Ніколу Етеровича, - Авт.), Блаженніший Любомир Гузар та інші поважні ієрархи. Я хутчіш приїжджаю, біжу. Кардинал Гузар знайомить мене з почесними гостями. Я ледь віддихався!  На всі вимоги з радістю відповідав "Так!". І дорогу зробимо, і площу! Хоча ще конкретно не розумів, як це має бути? Потім вже не пам'ятаю хто, з делегації сказав, що для них це місце найкраще з усіх, тому затверджують!
Візит понтифіка зібрав на Літургії на околицях нашої парафії до півмільйона вірних, а на наступний день на Богослужінні, що відбулося на іподромі було вже 1,5 мільйони. Це дуже багато!" - розповів отець Орест Фредина.


Відгуки

"Україна стала для мене другою матір'ю", - єпископ Мар'ян Бучек

"Україна стала для мене другою матір'ю", - єпископ Мар'ян Бучек

14 березня єпископ Мар'ян Бучек святкував свій 70-річний ювілей.З нагоди Дня народження поговорили про дружбу Його Преосвященства з кардиналом Яворським, спілкування з святим Папою Йоаном Павло ІІ, Папою Бенедиктом XVI та Папою Франциском.
"Бог не видирав у Адама три ребра, лише одне, щоб чоловік мав одну жінку!" - отець Міхал Бранкевич про основну проблему полігамії

"Бог не видирав у Адама три ребра, лише одне, щоб чоловік мав одну жінку!" - отець Міхал Бранкевич про основну проблему полігамії

Отець Міхал Бранкевич коментує Gaudium et Spes (лат. Радість і надія) пастирську конституцію Другого Ватиканського собору Католицької церкви.
В конкретній передачі отець Міхал зупинився на проблемі сім'ї.


Чудеса в Києво-Печерській Лаврі. Почитання мощів | Отець Міхал Бранкевич

Чудеса в Києво-Печерській Лаврі. Почитання мощів | Отець Міхал Бранкевич

Звідки взялася традиція почитання мощів святих? Чому святого четвертують після смерті? Розмовляємо з отцем Міхалом Бранкевичем на тему особливого ставлення до тіл правдеників після їх кончини.
Якою була перша християнська Церква? - розповідає отець Сворад Дуда

Якою була перша християнська Церква? - розповідає отець Сворад Дуда

Отець Сворад Дуда говорить про духовність першої християнської Церкви. Програма з циклу історії духовного життя.
"Всі проблеми - в голові, а рішення - в Бозі!" - Владика Венедикт Алексійчук

"Всі проблеми - в голові, а рішення - в Бозі!" - Владика Венедикт Алексійчук

Правлячий архиєрей УГКЦ єпархії Святого Миколая з осідком в Чикаго, владика Венедикт Алексійчук у великому інтерв'ю для Радіо Марія коментує скандальні ініціативи німецького католицького єпископату, педофільні розслідування в Польщі та вірогідне виселення монахів УПЦ МП з Києво-Печерської Лаври.