Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:10

Святий дня

В ефірі

Біблійні читання

08:30

Недільні читання

09:00

Молитовна лінія

10:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Літургія Східний обряд

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Обережно, магія!

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:15

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

19:00

Молитовна лінія

"Радіо Марія - це народне радіо" - отець Олексій САМСОНОВ

Створено: 2016-12-03
Популярність релігійних медіа в останні роки значно зростає. Пояснити це дуже просто: сучасна людина втомилася від повсякденного, ненатурального, вона шукає істинні, вічні цінності. Мало хто з пересічних киян знає, що вже більше шести років в столиці діє активне, незалежне та молоде релігійне «Радіо Марія».

Багатоповерхова будівля католицького духовного центру на Позняках, де розташована редакція «Радіо Марія», більше нагадує сучасний офіс, ніж традиційну релігійну споруду. Піднімаємося на третій поверх: багатофункціональна студія, якісне обладнання, звукоізоляція по стінам. Звичайнісінька радіостанція. В той же час одразу помічаєш щирі очі співробітників. Нас зустрічає директор радіостанції, священик отець Олексій Самсонов.

За словами панотця, «Радіо Марія» є своєрідним феноменом в світі релігійних радіостанцій. Специфіка полягає в тому, що «Марія» - народне радіо, яке виникло, так би мовити, «знизу», з ініціативи рядових віруючих. Першу радіостанцію започаткував в Італії звичайний священик, який на прохання хворих парафіян встановив на своєму домі антену та почав транслювати богослужіння. З часом такі трансляції ставали все популярнішими, їх почали слухати віруючі з інших парафій, а потім і з інших міст. На адресу панотця почали надходити листи з проханнями давати в ефір не лише молитви, а й духовні настанови. Так «Радіо Марія» почало свою місію в сьогоднішньому світі.

- Загалом точної кількості релігійних радіостанцій в Україні я не знаю, але їх існує багато. Загальна кількість наших постійних слухачів складає приблизно 50-60 тисяч осіб. Окрім «Радіо Марія» в Києві також діє протестантське радіо «Еммануїл». Також існує ціла низька регіональних радіостанцій, наприклад греко-католицьке львівське «Живе радіо» та «Радіо дзвони», яке базується в Івано-Франківську. «Радіо Марія» в Україні з моменту своєї появи, а це є близько шести років тому, є 70-тим радіо у світі. Кожне радіо в кожній країні не є «регіональним відгалуженням», воно діє окремо, але в рамках всього світу ми утворюємо родину «Радіо Марія», - розповів отець Олексій.

На відміну від більшості радіостанцій, які існують переважно за рахунок реклами та розважального контенту, релігійні радіостанції функціонують виключно за рахунок пожертв віруючих та праці волонтерів. З одного боку така політика потребує аскетичної самовіддачі його співробітників, з іншого дозволяє редакції наповнювати ефір тим, що вона вважає потрібним. Виходить цікава ситуація: релігійні радіостанції, на кшталт «Радіо Марія», не виконують забаганки власних слухачів та спонсорів. Навпаки, вони шукають свого слухача, пропонуючи йому власний оригінальний контент.

- Нас слухають не лише католики. Нещодавно ми проводили на радіо цікавий експеримент: я як ведучій попросив всіх радіослухачів дзвонити та ставити будь-які питання. За час нам зателефонувало чи не тридцять людей. Різних людей. Переважно це були наші постійні слухачі, але дзвонили й представники інших конфесій, православні, протестанти, дзвонили й люди далекі від віри. Вони так і казали: «Я далекий від віри, але мені подобається те, що ви робите», - каже отець Олексій.

Звісно, привілеї в самостійному виборі контенту ставлять працівників релігійних радіостанцій перед великою відповідальністю. Про що говорити зі слухачами? За словами отця Олексія, головне, чим «Радіо Марія» може поділитися зі своїми слухачами, є молитва, досвід віри та вчення церкви. Кожного дня в ефірі радіостанції звучить молитва до Богородиці або молитва Псалмами. На думку священика, це особливо важливо, коли в країні йде війна, є соціальна несправедливість, корупція. За словами отця Олексія, під час подій на Майдані ведучі та слухачі «Радіо Марія» постійно молилися в ефірі.

- Можливо для когось це здається смішним, але я неодноразово бачив, як завдяки молитві людей ставалися справжні дива. Коли ми молимося тут на радіо, разом із нами моляться тисячі людей по всьому світу. Уявіть, яка це сила! Я вірю, що ця сила може змінити світ, - говорить священик.

За словами директора «Радіо Марія», місія радіостанції – дати людям надію. Надію не лише на Бога. Отець Олексій розповів, що часто на радіо запрошують людей, які можуть поділитися своїм прикладом, своїм досвідом, своєю вірою. Коли навкруги безнадія, такі люди надихають своїм прикладом, вони свідчать, що не все так погано, що можна жити по-іншому.

- В ситуації, коли все є крихким, коли все змінюється, ми прагнемо дати людям той фундамент, на який вона може опертися, той камінь, про який вчив Ісус Христос. Той камінь є вірою, - стверджує священик.

Слід констатувати: життя сучасної людини складне. Часом нам так не вистачає оптимізму, підкріпленого щирою вірою і сподіванням на те, що все буде добре. Звісно, існування релігійних радіостанцій не є панацеєю. В той же час, свідоцтво, молитва і віра релігійних людей здатні здійснювати благотворний вплив на суспільство. В світі одноденної мішури саме вони дають нам щоденну змогу доторкнутися до вічного.

Антон ФОМЕНКО

http://vechirniykiev.com.ua/news/chym-tsikave-relihiyne-radio-kyyanam

Не вбий| Мольфари| Забобони| Отець Юліан ТИМЧУК про особливості служіння на Івано-Франківщині (YouTube)

Не вбий| Мольфари| Забобони| Отець Юліан ТИМЧУК про особливості служіння на Івано-Франківщині (YouTube)

Священник розповідає, що друзі жартують, що він "народився з відеокамерою в руках" і незалежно від того, ким би став, фільмував би все і викладав на свій YouTube-канал! Сьогодні отець Юліан Тимчук співслужить зі своїм батьком у гірському селі Розтоки Косівського району, активно веде соціальні мережі на які підписані десятки тисяч користувачів та веде євангалізаційну діяльність з метою спростування міфів яким досі вірять багато людей, серед яких і чимала кількість віруючих у Бога парафіян.
НАЖИВО! Бог і фінал війни. Розарій| ІВАНИЦЬКИЙ| КОЛОДІЙ (YouTube)

НАЖИВО! Бог і фінал війни. Розарій| ІВАНИЦЬКИЙ| КОЛОДІЙ (YouTube)

У найближчу суботу, 14-го грудня, о 21:00 говоримо з відомим священником УГКЦ отцем Василем Колодієм про Божі знаки в час війни.
Це підриває Україну| Це вбиває нашу сім'ю, культуру, традицію і тотожність| Сергій ЧАПЛИГІН (YouTube)

Це підриває Україну| Це вбиває нашу сім'ю, культуру, традицію і тотожність| Сергій ЧАПЛИГІН (YouTube)

Днями в Україні вибухнув значний скандал: Києво-Могилянська Академія раптом скасувала лекцію відомого філософа Сергія Чаплигіна через його начебто, "гомофобність".
НАЖИВО. Молитва на мовах. Пророцтво. Розарій| ІВАНИЦЬКИЙ| САРАНЧУК (YouTube)

НАЖИВО. Молитва на мовах. Пророцтво. Розарій| ІВАНИЦЬКИЙ| САРАНЧУК (YouTube)

Субота, 7 листопада, о 21:00! Духівник Українського Католицького Університету та відомий харизматичний служитель УГКЦ, отець Олексій Саранчук відповість на запитання та проведе молитву у найближчу суботу у традиційному суботньому стрімі на YouTube-каналі Радіо Марія!
Зцілення. Родові гріхи. Очищення. Розарій| ІВАНИЦЬКИЙ. ЛІДЖІ ПАЙЯПІЛІ (YouTube)

Зцілення. Родові гріхи. Очищення. Розарій| ІВАНИЦЬКИЙ. ЛІДЖІ ПАЙЯПІЛІ (YouTube)

Ефір з сестрою Ліджі Пайяпілі для інтерв'ю та молитви Розарій.