Біблійні читання
Меса
Розарій
Коронка до Божого Милосердя
Святий дня
Молитва
Дитяча катехиза
Житія святих
Ранкова молитва
Меса
Дитяча катехиза
Житія святих
Годинки
Молитовна лінія
Розарій
У ваших намірах
Житія святих
Катехиза
Ангел Господній
Розарій
В циклі історичної програми Magistra vitae цього разу почали розглядати становище римо-католицької церкви в Україні в першій половині ХІХ століття з істориком, архівістом Ганною Путовою.
Як знають наші постійні слухачі, декілька програм були присвячені розгляду становища православної та протестантських церков на теренах України в ХІХ ст. Цього разу говорили про ситуацію в римо-католицькій церкві.
Доволі цікавим є історичний контекст: загальна ситуація у Вселенській церкві у зв’язку з процесами секуляризації, що охопили спочатку Францію (у зв’язку з просвітництвом та Великою французькою революцією), а потім і весь західний світ (у зв’язку із наполеонівськими війнами).
Вірні римо-католицької церкви на українських землях, що опинилися у складі Австрійської та Російської імперій переживали складні часи життя в нових умовах політичної дійсності. Ці умови багато в чому відрізнялися, але мали й спільні риси: величезний тиск на церкву, тотальна секуляризація, прагнення проведення церковної політики незалежно від Апостольського Престолу.
Як римо-католицька церква вийшла з цієї ситуації нових історичних реалій, як здійснювала свою місію, як, незважаючи на державний тиск, вистояла й збільшувалася, - дізнавайтеся прослухавши передачу.
В програмі окреслені також яскраві постаті того часу - Папи Римські Пій VI, Пій VII, ув’язнені Наполеоном (на світлині - гробниця Пія VII в соборі Св. Петра; авторське право Westerdam - власна робота работа, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27751437), імператори Наполеон, Олександр, Йосиф.
Розповіли про зміни адміністративно-територіального устрою дієцезій та створення нових єпархій в Російській імперії. Так, з'являється Луцько-Житомирська дієцезія, де у ХІХ столітті були такі єпископи: Каспер Казимір Цецішовський (1798-1828) - на світлині епітафія єпископу Цецішовському у Луцькій катедрі; Автор: Котис Олександр - власна робота, CC BY 3.0, https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=770949; Михайло Півницький (1831-1845); Каспер Боровський (1848-1883); Симон Мартин Козловський (1883-1891); Кирило Любовідзький (1897-1898); Болєслав Єронім Клопотовський (1899-1901).
Про інші цікаві факти дізнавайтеся з програми, продовження буде.
Цю підсумкову програму «В Родині Радіо Марія» присвятили урочистостям, що будуть відбуватися в Бердичеві 19-20 липня в Сантктуарії (Малій Базиліці) Матері Божої Святого Скапулярію.
В програмі з Отцем Русланом Михалківим, ректором Вищої Духовної семінарії Київсько-Житомирської дієцезії зосередилися на обговоренні проблеми покликань до священства, важливості підготовки кліриків в контексті цього етапу життя, боротьби, війни, обстрілів міст, які переживаємо щоденно на 4-й рік повномасштабної агресії
Увазі наших радіослухачів пропонується третя і завершальна програма присвячена становищу західноукраїнських земель у міжвоєнний період в нашому історичному циклі Magistra vitae з п. Іриною Телегуз, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії та етнології України УДУ ім. М. Драгоманова
У цій програмі з Отцем Русланом Михалківим, ректором Вищої Духовної семінарії Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ та Ганною Путовою, істориком, архівістом, науковим співробітником музею історії м. Києва розповідали слухачам про результати конклаву та обрання нового Понтифіка