Сестра Христина Кароль продовжує розглядати твори французьких авторів, цього разу, в програмі, ґрунтовно проаналізовано характер та моральну еволюцію головного героя роману Стендаля "Червоне і чорне" Жульєна Сореля.
В романі "Червоне і чорне" Стендаль змалював три головні прошарки суспільства: буржуазію, духовенство і дворянство.
Роман поділений на частини відповідно до етапів, які переживає головний герой твору Жульєн Сорель - дуже цікавий персонаж, тобто цікавий своїми протиріччями, цікавий своїм характером: неодноманітним та неоднозначним, таким, що дуже схожий на нас. Цими етапами є міста, які будуть характеризувати те, що відбувається з головним героєм, а саме: Вер'єр, Безансон, Париж, в'язниця.
Спершу, говоримо про Вер'єр і про життя, яке має Жульєн Сорель, побачимо його простим хлопчаком, який має гострий розум, логіку та вивчив латину у відставного лікаря-бонапартиста. На противагу своїм братам - простим робітникам, Жульєн має певні амбіції і хоче стати важливим як Бонапарт, хоче бути Кимось.
У Вер'єрі є мер - пан де Реналь, який з дружиною хоче, щоб їхні діти вчили латину, а тому беруть Жульєна до себе в дім гувернером. Саме тут Жульєн Сорель починає ставати тим, ким він хоче.
Сестра Христина Кароль пропонує подивитись на стосунки Жульєна Сореля та дружини мера Луїзи де Реналь під певним кутом, просто спостерігаючи, без упередження і засудження, за розвитком цієї ситуації. Спостерегти як Стендаль накладає шар за шаром, щоб надати цим взаєминам чогось особливого, та показує дрібниці, з яких розвиваються стосунки між пані де Реналь і Жульєном.
У другому періоді життя Жульєна, у Безансоні в семінарії, можемо побачити як він - людина дуже розумна і логічна, відрізняється від інших семінаристів та здружується з абатом Піраром, котрий пізніше відрекомендує Сореля маркізу де Ла Молю.
Новий етап життя Жульєна Сореля розпочинається в Парижі у маркіза де Ла Моля, де він має інші стосунки - кохання з Матильдою де Ла Моль, яке є зовсім іншим.
Перебуваючи у в'язниці до Жульєна Сореля приходить, нарешті, розуміння, усвідомлення справжності: хто я? чого я хочу, дійсно? де я був щасливим? кого я любив? і де я був дійсно любленим?
Сестра Христина Кароль
"Ми говоримо про Божу чесноту, яку може подарувати лише Бог", - о.Костянтин Морозов, настоятель парафії Матері Божої Ангельської у м.Вінниця, виголошує катехизу про Надію, яка є благодаттю Божою.
Катехеза з отцем Олександром Халаїмом покликана допомогти віднайти сенс життя у часи темряви.
У своїх роздумах священник звертається до контексту війни. За його словами, події війни крадуть у нас віру — зокрема через повторювані обіцянки, що «все скоро закінчиться», які не справджуються. Саме такі порожні очікування особливо травмують довіру до добра.
Як чинити, коли емоційні гойдалки розхитують внутрішній мир — слухайте в цій програмі.
Монах-кармеліт Віталій Козак виголосив чергову катехезу в ефірі Радіо Марія.
Це вже третя програма, в якій катехит розкриває тему пізнання істини та ролі віри. У попередніх випусках ішлося про людський розум як інструмент пізнання, а також про співпрацю розуму і віри.
У цій серії священник зосереджується на темі Божого об’явлення у процесі пізнання істини.
«Живіть не заради світу, а для Того, хто помер і воскрес заради тебе», — проголошує вслід за апостолом Павлом отець Роман Братковський, священник Донецького екзархату та лідер Харизматичної спільноти «Галілея».
У своїй катехезі він запрошує нас почути живе Слово апостола Павла, що кличе до радикального оновлення життя у Христі.
"Не бійтеся помилятися, а бійтеся повторювати помилки", - Теодор Рузвельт. Про витривалість у доброму до кінця розповідає отець Григорій Рогацький (згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ, м. Івано-Франківськ).