Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:30

Годинки

В ефірі

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Концерт привітань та гарного настрою

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Дайджест від Credo

16:45

Дитяча молитва

17:00

Розарій

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

Салезіяни святкують 200 років від народження святого Йоана Боско

Поділитись з друзями
Створено: 2015-06-28
Двісті років, а саме 16 серпня 1815 року в маленькому селі Кастельнуово д’Асті в королівстві П’ємонт на півночі Італії, народився св. Йоан Боско

– святий педагог молоді, пастир, вихователь, опікун знедолених та занедбаних дітей і молоді, засновник двох чернечих згромаджень: отців Салезіян та сестер Салезіянок, і ще одного світського інституту Салезіянських співпрацівників (т. зв. 3-ій чин). Весь Салезіянський світ святкує зараз Ювелійний рік з нагоди 200-річчя народження цього великого святого. Це рік святкування, це повернення до коріння.

Дон Боско все своє життя посвятив вихованню бідної молоді. Він казав: «Для вас я вчуся, для вас я працюю, для вас я готовий віддати навіть життя». Отець Йоан Боско сформував цілі ґенерації святих, нагалошуючи своїм вихованцям про першочергове значення любові до Господа у їхньому житті, про цінність доброї смерті, що веде до Раю, про необхідність молитви та втечі від гріха, спокус, про вартість святих тайн Сповіді та Причастя у житті кожного християнина.

Св. Йоан Боско був не лише особою невгасаючого милосердя, але також одним із великих містиків. Ще за життя він робив чуда: розмножував хліб та каштани, щоб нагодувати своїх бідних вихованців, зціляв хворих, навіть воскресив хлопця. Його діло – плід глибокої єдності з Богом, в якій постійно зростав завдяки вірній синівській посвяті волі Господній. Також велику довіру Дон Боско мав у Пресвятій Богородиці, яку називав «Марія Помічниця», свято Котрої  Церква обходить власне 24 травня. Це саме Вона  надихала св. Йоана Боско та керувала всім тим, що робив. Він наголошував: «Довіряйте Пресвятій Богородиці і побачите чудеса». 

Однією з найосновніших характеристик виховного методу отця Боско є родинний дух, який об’єднує в єдину велику родину не тільки Згромадження отців Салезіян, Сестер Дочок Марії Помічниці Християн і Товариство Салезіян-Співпрацівинків, які заснував особисто о. Боско, але й інші згромадження та товариства богопосвячених осіб, які працюють на користь дітей та молоді, поділяючи той самий дух і харизму.

Сьогодні Салезіянська Родина складається з 30-и груп, до складу яких входить близько 403.400 осіб. Також в Україні є деякі з груп Салезіянської родини: отці Салезіяни та Сестри Салезіянки, Салезіяни-Співпрацівники (т. зв. 3-ій чин), Волонтерки Дона Боско (скрите чернече Згромадження), група ADMA – Асоціація Марії Помічниці. Всі ці групи працюють в Україні в двох обрядах: Римсько- та греко-католицької Церкви.

В Україні  отці-салезіани присутні з 1904 року, коли у Дашава відкрився перший салезіанський дім. Під час комуністичного періоду СРСР салезіяни, як і всі інші Згромадження, були змушені офіційно припинити свою діяльність. Деякі (в основному поляки) працювали як єпархіальні священики, ризикуючи своїм життям. Найбільшим прикладом цього є отець Тадеуш Хоппе SDB, який працював в Одесі у 1958-2003 рр. З проголошенням незалежності України в 1991 році салезіани знову офіційно розпочали пастирську діяльність.
Сьогодні в Україні працює 43 отців-салезіан у 7 містах: Львів, Одеса, Київ, Коростишів, Бібрка, Перемишляни та Дніпропетровськ. 29 з них працюють у Львові і в його околицях в греко-католицькому обряді.  Салезіяни в Україні провадять таку роботу: 11 парафій, 9 ораторіїв-молодіжні центри, два гуртожитки для студентів, три школи (одна початкова, одна середня школа і одна професійна), Родинний дім «Покрова» і видавництво.  Також в Україні працюють ​​7 Сестер Салезіянок: Львові та Одесі і тісно співпрацюють з отцями  в парафіях та школах, провадять гуртожитки для дівчат-студенток. До Салезіянської Родини в Україні також входять 60 Салезіян-Співпрацівників (т. зв. 3-ій чин), 2 Волонтерки Дона Боско і 49 членів групи ADMA – Асоціація Марії Помічниці.

Головним завданням Салезіянської Родини є всебічний розвиток молодої людини на основі християнської католицької віри. У виховному процесі використовує життєвий досвід отця Боско, який він назвав «Запобіжною системою виховання», бо полягає у тому, щоб запобігти помилкам та гріхам, створюючи добрий родинний дух, підбадьорюючи, підказуючи правильний шлях, супроводжуючи завжди молоду людину у зрості. Застосовує, як і їх Засновник, різні ініціативи та заходи: музика, спів, танець, гуртки, ігри, спорт, походи та ін., щоб молодь могла навчитися чогось нового, зайняти добре свій час і, перебуваючи в здоровому середовищі та оточенні, була у єдності з Господом.

Дякуємо Богові за харизми, які Він постійно уділяє своїй Церкві. Дякуємо Богові за харизму, якою Він обдарував отця Боско. Нехай ця важлива справа – виховання дітей і молоді в салезіянській духовності – продовжує процвітати в праці багатьох чоловіків і жінок, послідовників цього великого святого.  

Салезіяни - Одеса

Більше інформації:

http://odessadonbosko.net/

http://www.sdbua.net

http://salezianky.blogspot.com/

http://www.sdb.org/en

 

Відгуки

18 золотих правил Магдалини Морано

18 золотих правил Магдалини Морано

У 1868 році, займаючись в школі і одночасно працюючи, Магдалина зуміла отримати диплом викладача. Вона стала вчителем і пообіцяла Богові, заради блага молоді, зробити педагогічну діяльність своєю місією.
"Важко було залишитись у Києві, коли дізнався, що фігурую у розстрільних списках", - єпископ Віталій Кривицький

"Важко було залишитись у Києві, коли дізнався, що фігурую у розстрільних списках", - єпископ Віталій Кривицький

19 серпня ординарій Київсько-Житомирської дієцезії, єпископ Віталій Кривицький відзначив свій 50-річний ювілей!
В ексклюзивному інтерв'ю для Радіо Марія (доступна відеоверсія і на нашому YouTube-каналі) Його Первосвященство розповів про найнебезпечніші дні війни для своєї  дієцезії: бомбардування семінарії у Ворзелі, вольове рішення залишатись у Столиці та служіння у лавах ЗСУ семінариста РКЦ.
Крім того, єпископ Віталій Кривицький поділився історією втрати своїх батьків, доцільність приїзду Папи Франциска та ставлення до спорту та алкоголю.
Подяка за пожертви для Радіо Марія в січні 2022 р.

Подяка за пожертви для Радіо Марія в січні 2022 р.

Вітаємо всіх слухачів Радіо Марія та щиро дякуємо за підтримку радіо в новому 2021 році, адже завдяки Вашим молитвам, промоції та пожертвам ми працюємо та розвиваємося

Подяка за пожертви для Радіо Марія в грудні 2021 р.

Подяка за пожертви для Радіо Марія в грудні 2021 р.

Дорога Родина Радіо Марія! Вітаємо з Різдвом Христовим та щиро дякуємо за пожертви, які були надані для утримання радіо в грудні та й в усьому 2021 році

Подяка за пожертви для Радіо Марія у листопаді 2021 р.

Подяка за пожертви для Радіо Марія у листопаді 2021 р.

Дякуємо всій Родині Радіо Марія за підтримку нашого радіо. Ваша молитва і пожертва дозволили, як завжди, забезпечити безперебійне радіомовлення