Як справлятися з навалою справ і круговертю обов’язків? Що робити, коли часу не вистачає? Як не занедбати сім’ї, якщо на роботі «завал»? Про це ми говоримо в передачі «Школа лідерства» отця Олега Кондртюка
Сучасна людина живе в коловороті різних обов’язків і постійно відповідає на різноманітні виклики. Відбуваються якісь події – людина реагує. Це називається реактивний спосіб життя. Але існує дещо інше – проактивний спосіб життя. В цьому випадку ми самостійно ставимо перед собою цілі і досягаємо їх. Але нерідко нас спіткає нерозуміння як чином можна все впорядкувати: досягаючи визначних успіхів на роботі, чоловік не може нормально приділити часу своїм близьким, він втрачає контакт з Богом: губиться молитва, читання Слова Божого. Залишається постійний невроз і почуття провини: «Я поганий батько (мати), чоловік (дружина). Як мені все встигнути? Як не занедбувати молитви»?
Ми знову повертаємося до реактивного способу мислення – відповідаємо на проблеми, які сиплються на нас як з рогу достатку (точніше нестачі, причому тотальної нестачі).
Способом впорядкування і формування проактивної позиції є визначення сфер власного життя. Для цього ми на невеличких папірцях виписуємо ті справи, які маємо робити. Потім розподіляємо ці справи за сферами: це належить до сім’ї, це до Бога, а це вже робота. Десь має бути служіння.
Отець Олег рекомендує розподілити всі наші життєві справи на такі сфери: мої відносини з Богом, мої відносини із собою, сім’я, робота, служіння. Ми отримали 5 сфер, які маємо розподілити за ступенем важливості. Що в моєму житті має стояти на першому, другому, п’ятому місці?
Про це детально в передачі «Школа лідерства» говорить отець Олег Кондратюк, роз’яснюючи чому Бог має стояти на першому місці. Що означає турбуватися про себе, як ставити цілі стосовно розвитку своєї сім’ї, як розділити служіння і відносини з Богом?
Коли ми з’ясували найважливіші сфери нашого життя, розставили ці сфери за пріоритетами, приходить наступний етап – визначення цілей для кожної сфери.
Чи задумувалися ви про цілі особистісного розвитку, впорядкування свого емоційного життя, служіння? Чи ставили цілі в сімейному житті?
Виявляється в цих сферах можна ставити цілі і навіть досягати їх. Я ніколи не міг подумати, що в сфері моїх відносин з Богом можуть існувати якісь цілі, Тобто розуміння, що сьогодні моя молитва відбувається таким чином, але я хочу завтра її бачити дещо чи зовсім іншою. Як правило, я вдовольняюся тим, що молитва в принципі є. А покращувати ставити цілі – все це мені здавалося забавкою, чимось штучним.
Що мало би означати – цілі у сімейному житті: як можна ставити ціль у відносинах з дружиною (чоловіком)? Здавалось би, ми вже чоловік і дружина – і залишимося ними. Яка тут перспектива?
Про все це ви можете почути в передачі отця Олега Кондратюка «Школа лідерства» з архіву «Радіо Марія».
Відгуки
Християнські ЗМІ у медіапросторі.
В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.