Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:50

Біблійні читання

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

Сфери життя

Поділитись з друзями
Створено: 2012-09-09
Автор:
Як справлятися з навалою справ і круговертю обов’язків? Що робити, коли часу не вистачає? Як не занедбати сім’ї, якщо на роботі «завал»? Про це ми говоримо в передачі «Школа лідерства» отця Олега Кондртюка  Сучасна людина живе в коловороті різних обов’язків і постійно відповідає на різноманітні виклики. Відбуваються якісь події – людина реагує. Це називається реактивний спосіб життя. Але існує дещо інше – проактивний спосіб життя. В цьому випадку ми самостійно ставимо перед собою цілі і досягаємо їх. Але нерідко нас спіткає нерозуміння як чином можна все впорядкувати: досягаючи визначних успіхів на роботі, чоловік не може нормально приділити часу своїм близьким, він втрачає контакт з Богом: губиться молитва, читання Слова Божого. Залишається постійний невроз і почуття провини: «Я поганий батько (мати), чоловік (дружина). Як мені все встигнути? Як не занедбувати молитви»?

Ми знову повертаємося до реактивного способу мислення – відповідаємо на проблеми, які сиплються на нас як з рогу достатку (точніше нестачі, причому тотальної нестачі). Способом впорядкування і формування проактивної позиції є визначення сфер власного життя. Для цього ми на невеличких папірцях виписуємо ті справи, які маємо робити. Потім розподіляємо ці справи за сферами: це належить до сім’ї, це до Бога, а це вже робота. Десь має бути служіння. Отець Олег рекомендує розподілити всі наші життєві справи  на такі  сфери: мої відносини з Богом, мої відносини із собою, сім’я, робота, служіння. Ми отримали 5 сфер, які маємо розподілити за ступенем важливості. Що в моєму житті має стояти на першому, другому, п’ятому місці? Про це детально в передачі «Школа лідерства» говорить отець Олег Кондратюк, роз’яснюючи чому Бог має стояти на першому місці. Що означає турбуватися про себе, як ставити цілі стосовно розвитку своєї сім’ї, як розділити служіння і відносини з Богом? Коли ми з’ясували найважливіші сфери нашого життя, розставили ці сфери за пріоритетами, приходить наступний етап – визначення цілей для кожної сфери. Чи задумувалися ви про цілі особистісного розвитку, впорядкування свого емоційного життя, служіння? Чи ставили цілі в сімейному житті? Виявляється в цих сферах можна ставити цілі і навіть досягати їх. Я ніколи не міг подумати, що в сфері моїх відносин з Богом можуть існувати якісь цілі, Тобто розуміння, що сьогодні моя молитва відбувається таким чином, але я хочу завтра її бачити дещо чи зовсім іншою. Як правило, я вдовольняюся тим, що молитва в принципі є. А покращувати ставити цілі – все це мені здавалося забавкою, чимось штучним. Що мало би означати – цілі у сімейному житті: як можна ставити ціль у відносинах з дружиною (чоловіком)? Здавалось би, ми вже чоловік і дружина – і залишимося ними. Яка тут перспектива? Про все це ви можете почути в передачі отця Олега Кондратюка «Школа лідерства» з архіву «Радіо Марія».

Відгуки

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

Християнські ЗМІ у медіапросторі.
Вибори-2020. Що отримала церква?

Вибори-2020. Що отримала церква?

В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Освіта в умовах карантину

Освіта в умовах карантину

Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.