В ефірі програми РЕЗОНАНС говорили з носієм надзвичайного голосу і біографії, ченцем, який має...дітей та дружину. Ви почуєте, як Бог привів майбутнього священика до покликання. Герой інтерв'ю за своє життя міг загинути безліч разів. Він падав з багатоповерхівки, в нього стріляли, його заносило у бетономішалку, а одного разу, трагедія ледь не сталася через неуважність - наш співрозмовник переплутав лимонад з перекисем водню. Життя до навернення було насичене не тільки курйозами, але і успіхами. Чого вартує лише 4-разове чемпіонство в Грузії по східним видам бойових мистецтв! Але вочевидь, Бог мав свої плани на невгамовного чоловіка. Багато в чому знаковим став і його переїзд до Києва...
"Я народився і виріс в Грузії, служив тут в армії" - розповідає свою історію монах Грузинської Апостольської Автокефальної Православної Церкви. - Моє життя не було зразковим! Я добряче набідокурив в дитинстві та молодості. Потім я одружився. Коли моя дружина завагітніла - у нас виникли дуже великі проблеми. Вона була на 8-му місяці вагітності. Прокинувшись одного ранку, я просто не впізнав її! Дружина була вся опухла. Це було жахливо! Ми поклали її в лікарню на зберігання. Лікарі не розуміли, що з нею, але говорили, мовляв, в будь-якому випадку, дружину я, судячи з всього, втрачу, але дитину в принципі, спасти можна. Словом, треба різати! Я відмовився! Підняв її на руки, і посадив в авто. Ми поїхали на могилку отця Гавриїла УРГЕБАДЗЕ (роки життя - 1929-1995. Канонізований ГААПЦ - 20 грудня, 2012 року. Широковідомий через інцидент, що стався 1 травня1965 року, коли під час травневої демонстрації підпалив портрет Леніна. За це був жорстоко побитий натовпом. Дістав 18 переломів! Свій вчинок представникам КДБ пояснив тим, що почитання вартий лише Бог, а не людина. Ще за життя отець Гавриїл УРГЕБАДЗЕ мав всенародне почитання, дар прозорливості та чудотворень.- АВТ.)
Я поклав дружину на його могилку і сказав: "Якщо ти догідник Божий, то попроси там біля Престолу Божого, щоб не втратити мені їх обох, і якщо моє життя буде завгодне Господу - то я піду в ченці, тільки спаси їх!". Чудо відбулося буквально, на другий день. Вона стала такою, як раніше! У нас народилася дівчинка, ми назвали її Кетеван. А я після цього, як звичайний аферист, вирішив втікти від свого завіту з Богом..."
Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.
Отець Петро Франків розповідає про Великий піст, про головні помилки та як їх оминути.