A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 127

«Школа лідерства» - передача для сучасних християн, які мислять
Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:10

Житія святих

В ефірі

Ранок з сестрою Люциною

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Концерт привітань та гарного настрою

13:00

Відкрите питання

14:00

Духовні читання

14:20

Непісні розмови

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:40

Дитяча молитва

17:00

Новини

17:10

Голос народу, голос Божий

17:30

В родині "Радіо Марія"

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

«Школа лідерства» - передача для сучасних християн, які мислять

Поділитись з друзями
Створено: 2012-08-16
Автор:
«Радіо Марія» відкриває архів програм.  Ви можете прослухати передачі, які звучали в ефірі навіть два роки тому. Пропонуємо до Вашої уваги цикл програм «Школа лідерства» з отцем Олегом Кондратюком. Тут кожен може навчитися.

 


Передача «Школа лідерства» фактично  є ровесником «Радіо Марія» і в часі її першого випуску ми хотіли говорити про сучасних християн в стосунку до теми лідерства. Насправді тема лідерства звучить трохи відірвано від наших повсякденних реалій. Ми вважаємо, що у нас в принципі немає лідерських здібностей, мене з дитинства не тягнуло бути старостою в класі. Пам’ятаєте, до речі, ці шкільні часи. Старостою назначали, як правило, якогось заучку, вчительського любимчика, який мав би робити всій решті класу зауваження і розказувати вчителям, хто зробив щось не так. Якщо хтось із вас, дорогі друзі, був старостою в школі або староста його класу кардинально відрізнявся від вищенаведеного опису, вибачте. Я говорю про себе і свій досвід.

В той час я не хотів бути ніяким лідером і мені здавалось, що це марна справа. Лише потім, коли я подорослішав, почав відкривати в собі бажання лідерства: в університеті, в церковному служінні. Тоді я змінив своє ставлення щодо предмету обговорення.

Але ж багатьом не судилося здійснити подібне переосмислення. І хтось по сьогоднішній день вважає, що у нього немає лідерських якостей. Ця передача не для нього. Гаразд.

Але спробуємо спочатку з’ясувати про що ми взагалі говоримо. За визначенням отця Олега Кондратюка, лідер це людина, яка здатна впливати на інших людей. І рівень, якість і глибина такого впливу визначає лідерські якості людини. Таких людей ми називаємо впливовими.

Ви можете сказати, що і серед цієї категорії людей ви себе не знаходимо. Тоді давайте звернемося до Священного Писання і послухаємо останні слова Ісуса Христа на землі. Це так зване Велике Доручення, коли Ісус, увіходячи до Небес, закликає апостолів зробити учнями всі народи, хрестячи їх в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Для того, щоб зробити учнями всі народи напевно треба мати вплив, і неабиякий. Тобто, якщо ми визнаємо Ісусове Доручення і слідуємо за ним, ми маємо усвідомити, що нам, християнам самим Богом доручено бути впливовими людьми і це нормально. Це Божа воля.

Господь не дає неможливих завдань, тому напевно в кожному з нас є Божий потенціал до лідерства, варто лише зазирнути в своє серце.

На початку створення людини Бог наказує їй панувати над звірами, рибами, над усім творінням, Бог наказує доглядати і порати сад. Доглядати, порати, панувати – Бог від створення людини очікує від неї свідомого, фактично царського стосунку до оточуючого середовища. І цей сад, який потребує людського догляду, простягається на всі сфери життєдіяльності – політику, церковну діяльність, громадську активність тощо. Але найперше, всі ми покликані бути лідерами у своєму житті, щоби впорядкувати свої прагнення, цілі, бажання з Божею волею, щоби поважати себе і розуміти свою гідність; у своїх сім’ях, у відносинах зі своїми дітьми, щоби наш дім не перетворювався на гру в перетягування канату – хто на цей раз виграє боротьбу; на роботі, зі своїми колегами, щоб наш вплив як особистості дозволив сказати про Бога не соромлячись.

 

Про це та інше розмірковує отець Олег Кондратюк в передачі «Школа лідерства» на хвилях «Радіо Марія». Слухайте, не пожалкуєте.

Відгуки

ЗОЛОТА Колекція Радіо Марія! - Отець Януш-Марія АНДЖЕЄВСЬКИЙ розповідає про екзорцизм...

Отець Януш-Марія налешить до ордену отців-проповідників (домініканців), був викладачам в інститути релігійних наук святого Фоми Аквінського, духовним отцем у Вищій духовній семінарії у Ворзелі в Україні служив з 1994 до 2013 року, нині служить в Польщі. На Радіо Марія був дуже активним катехитом: Розмови з екзорцистом (27 програм), Діалоги про Великий Піст (10 програм), Недільні читання (близько 40 ефірів), катехези (більше 60 ефірів!)

Марійна катехиза

Про те як Діва Марія допомагає нам у житті і як ми можемо допомогти їй у допомозі нам

Читання 14 травня

Господь не залишає і тут нас сам на сам з нашими стражданнями, які нас спіткають на шляху до Неба, Він посилає Духа Святого, який дасть нам силу. Яку ж таку силу (du/namiv) дасть нам на цьому шляху Дух Святий? Сила (du/namiv)- сила, міць, фортеця, могутність, здатність, можливість, диво, чудотворіння. То невже маюче такі засоби, ми не можемо змиритись й інколи навчитись просто потерпіти?

Читання 13 травня

Афіняни – це парадокс у очах Павла. Напевно, Павло, пройшовшись по Афінах, побачив, що там люди винятково побожні (deisidaimone/sterov-ретельно виконуючі релігійні приписи) та що всі люди тільки тим і займалися, що любили слухати про щось нове або дискутувати, напевно, вже думав, що вони вже спіймались в сіті Христа, залишилося тільки витягнути їх на сушу, не вистачає тільки почати їм проповідувати Слово Боже і Афіни стануть християнською столицею. Однак так не сталось. Павло пережив поразку, якої давно не знав.

"Радіо Марія" в Арменії

До дня Маріафону "Радіо Марія" презентує ряд передач про життя "Радіо Марія" в інших країнах. На зв'язку Арменія.