Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Олексієм Самсоновим

12:00

Ангел Господній

«Школа лідерства» - передача для сучасних християн, які мислять

Поділитись з друзями
Створено: 2012-08-16
Автор:
«Радіо Марія» відкриває архів програм.  Ви можете прослухати передачі, які звучали в ефірі навіть два роки тому. Пропонуємо до Вашої уваги цикл програм «Школа лідерства» з отцем Олегом Кондратюком. Тут кожен може навчитися.

 


Передача «Школа лідерства» фактично  є ровесником «Радіо Марія» і в часі її першого випуску ми хотіли говорити про сучасних християн в стосунку до теми лідерства. Насправді тема лідерства звучить трохи відірвано від наших повсякденних реалій. Ми вважаємо, що у нас в принципі немає лідерських здібностей, мене з дитинства не тягнуло бути старостою в класі. Пам’ятаєте, до речі, ці шкільні часи. Старостою назначали, як правило, якогось заучку, вчительського любимчика, який мав би робити всій решті класу зауваження і розказувати вчителям, хто зробив щось не так. Якщо хтось із вас, дорогі друзі, був старостою в школі або староста його класу кардинально відрізнявся від вищенаведеного опису, вибачте. Я говорю про себе і свій досвід.

В той час я не хотів бути ніяким лідером і мені здавалось, що це марна справа. Лише потім, коли я подорослішав, почав відкривати в собі бажання лідерства: в університеті, в церковному служінні. Тоді я змінив своє ставлення щодо предмету обговорення.

Але ж багатьом не судилося здійснити подібне переосмислення. І хтось по сьогоднішній день вважає, що у нього немає лідерських якостей. Ця передача не для нього. Гаразд.

Але спробуємо спочатку з’ясувати про що ми взагалі говоримо. За визначенням отця Олега Кондратюка, лідер це людина, яка здатна впливати на інших людей. І рівень, якість і глибина такого впливу визначає лідерські якості людини. Таких людей ми називаємо впливовими.

Ви можете сказати, що і серед цієї категорії людей ви себе не знаходимо. Тоді давайте звернемося до Священного Писання і послухаємо останні слова Ісуса Христа на землі. Це так зване Велике Доручення, коли Ісус, увіходячи до Небес, закликає апостолів зробити учнями всі народи, хрестячи їх в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Для того, щоб зробити учнями всі народи напевно треба мати вплив, і неабиякий. Тобто, якщо ми визнаємо Ісусове Доручення і слідуємо за ним, ми маємо усвідомити, що нам, християнам самим Богом доручено бути впливовими людьми і це нормально. Це Божа воля.

Господь не дає неможливих завдань, тому напевно в кожному з нас є Божий потенціал до лідерства, варто лише зазирнути в своє серце.

На початку створення людини Бог наказує їй панувати над звірами, рибами, над усім творінням, Бог наказує доглядати і порати сад. Доглядати, порати, панувати – Бог від створення людини очікує від неї свідомого, фактично царського стосунку до оточуючого середовища. І цей сад, який потребує людського догляду, простягається на всі сфери життєдіяльності – політику, церковну діяльність, громадську активність тощо. Але найперше, всі ми покликані бути лідерами у своєму житті, щоби впорядкувати свої прагнення, цілі, бажання з Божею волею, щоби поважати себе і розуміти свою гідність; у своїх сім’ях, у відносинах зі своїми дітьми, щоби наш дім не перетворювався на гру в перетягування канату – хто на цей раз виграє боротьбу; на роботі, зі своїми колегами, щоб наш вплив як особистості дозволив сказати про Бога не соромлячись.

 

Про це та інше розмірковує отець Олег Кондратюк в передачі «Школа лідерства» на хвилях «Радіо Марія». Слухайте, не пожалкуєте.

Відгуки

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

Християнські ЗМІ у медіапросторі.
Вибори-2020. Що отримала церква?

Вибори-2020. Що отримала церква?

В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Освіта в умовах карантину

Освіта в умовах карантину

Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.