Слухати Радіо

08:15

Слово на кожен день

В ефірі

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

"Що ви просите у Бога? Суть Його мудрості полягає в любові до інших", - отець Андрій Педай

"Бог хоче щоб ми просили те, що служитиме для нашого навернення", - про правдиву мудрість, яка походить від Бога розповідає вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець Андрій Педай (м. Київ).

Говоритиму про те, чого самому бракує – про мудрість. Адже всі наші прагнення, роздуми, наміри, рішення, про які ми вже говорили в попередніх програмах, — без мудрості не реалізуються. А мудрість — це не просто багато знати. Це щось більше, глибше. Щось, що справжньо походить від Бога.

Дехто з вірян каже: «Мудрість приводить до гордині». І справді, знання, неосвячені благодаттю, можуть підносити людину. Але мудрість Божа — це не інтелект і не дипломи. Це розпізнання добра і зла. Це вміння жити по Божому.

Пригадуєте Соломона? Я зачитував уривок із Першої Книги Царів. Молодий цар, ще недосвідчений, стає перед вибором: що просити у Бога? Він не просить ні багатства, ні перемог, ні довголіття. Він просить мудре серце — щоб могти судити народ і розрізняти добро і зло. І Бог дає йому більше, ніж він просив.

І тут питання до кожного з нас: а що ми просимо в молитві? Здоров’я? Добру працю? Мир у сім’ї? Це не погані прохання. Але чи просимо ми мудрості? Чи просимо, щоб мати серце, яке знає Божу волю?

Справжня мудрість — це не тільки бачити наслідки вчинків. Це бачити Бога в своїй історії, навіть у болю, у зраненнях, у втраті. Коли ми перестаємо нарікати на життя і починаємо бачити в ньому Божу руку — це і є початок мудрості.

Святий Жан Марія Віаней не був великим інтелектуалом, ледве закінчив семінарію, але став духовним стовпом цілої Франції. Бо шукав Бога, служив Йому, і Бог дав йому дар розпізнання. І так може кожен із нас.

Мудрість — це, як казав святий Тома: Божий інстинкт. Це коли в кожній ситуації — чи в радості, чи в проблемах — ти пам’ятаєш: я перед Богом. Я живу з Ним, і Його присутність змінює все.

Ми часто молимося, щоби Бог виконав наші плани. Але справжня мудрість — це питати Бога: «Що Ти хочеш від мене?» Не казати Йому, яким має бути мій шлях, а просити сили прийняти Його дорогу.

Дорогі браття і сестри, ми живемо у світі, де добро і зло змішані. Де те, що колись було гріхом, нині вважають нормою. Тим більше нам потрібно молитися про розпізнання. Тим більше нам потрібно жити Божим словом.

І пам’ятайте: найвища мета життя християнина — це не комфорт, не успіх, не мирна пенсія. Це – Бог. Це Його Царство. І все інше, як сказав Христос, додасться.

Тому молімося, як Соломон: про серйозне. Про те, що дійсно варте Божого слухання. Молімося про мудрість, яка робить людину схожою на Христа. Амінь.

Вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець Андрій Педай (м. Київ).


"Святість - це покликання, яке нам дає Христос. І так було в житті князя Володимира.", - отець Домінік Яцков

"Святість - це покликання, яке нам дає Христос. І так було в житті князя Володимира.", - отець Домінік Яцков

"Княгиня Ольга першою прийняла хрещення, а її внук князь Володимир лише довершив цей процес", - отець Домінік Яцков, настоятель парафії Святого Йосифа, місто Городок.
2025-07-15 00:00:00
"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

Представниця видавництва «Святого Павла» Юлія Берт розповідає про новинку – книгу американського архієпископа Фултона Джона Шіна «Шлях до миру серця». За словами Юлії, ця книга допомагає віднайти джерело надії у складні й темні періоди життя. Автор ділиться духовною мудрістю, яка не втрачає актуальності, попри час. Також Юлія Берт зачитує деякі цитати з творчості Шіна – автора понад 60 книг, багато з яких уже перекладені українською мовою.

2025-07-11 00:00:00
Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

У межах циклу катехиз на тему восьми блаженств о. Григорій Рассоленко заглиблюється у Слово першого блаженства – «вбогі духом» – і запрошує до роздумів. Важливо розуміти, що вбогий, за словами отця, не означає бідний матеріально.
2025-07-10 00:00:00
"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.

2025-07-10 00:00:00
"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.

2025-07-09 00:00:00