Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:20

Голос народу, голос Божий

В ефірі

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св. Літургія із Санктуарію Пресв'ятого Серця Ісуса (Кам'янець - Подільський)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

Що відбулось на Тайній вечері Ісуса з апостолами?

Поділитись з друзями
В програмі "Наближаючись до православ`я" диякон Православної Церкви України Петро Лопатинський далі продовжує говорити про Таїнство Євхаристії.
В Страсний тиждень, а зокрема у Великий четвер відбулась Тайна вечеря Ісуса з апостолами у вечір перед самим розп`яттям.
Пресвята Євхаристія є даром, у який Ісус Христос приніс самого себе, об’являючи нам нескінчену любов Бога до кожної людини. У цьому предивному Таїнстві об’являється найбільша любов. Ісус, даючи апостолам хліб ламає його, і ділиться, при цьому говорячи: "Беріть і їжте, це є Тіло Моє..." Тобто Христос ділиться собою, віддає себе як особистість. Що значить - Я вам себе віддаю, Я переломлюю своє тіло, Я готовий за вас померти.
Споживаючи Тіло Христа, Церква дедалі більше стає Його Тілом. Належно приймаючи Тіло Господа, ми будемо з більшою любов’ю ставимося до Його Містичного Тіла, до брата, сестри, які живуть поруч.
Принципи, які закладає Христос у Євхаристії - це подяка і здатність ділитися, роздавати себе. Це дуже дорогий і цінний досвід для християн.
Також більше інформації можна зачерпнути в книзі "Сповідь і Причастя: практичні поради"
https://duh-i-litera.com/bookstore/spovid-i-prychastja-praktychni-porady

Відгуки

"90-й Псалом ефективно використовувати в біді", - о. Петро Лопатинський

"90-й Псалом ефективно використовувати в біді", - о. Петро Лопатинський

Це вже друга програма з циклу "Наближаючись до Православ'я", де ви можете глибше пізнати силу молитви 90-го Псалма. Якщо в попередній передачі мова йшла про 90-й Псалом взагалі, що його застосовують в особливо небезпечних ситуаціях, то в цій програмі автор коментує перші два вірші.
У чому особливість 90-го Псалма і чому його читають, коли страшно?

У чому особливість 90-го Псалма і чому його читають, коли страшно?

У попередній програмі ми завершили ознайомлення з 50-м Псалмом. Цією програмою розпочинаємо новий цикл, у якому Ви матимете можливість почути тлумачення 90-го Псалма. Він належить до групи найчастіше вживаних псалмів. У народі цим псалмом моляться під час життєвих випробувань, коли страшно або під час нападів злого духа. Однак його роль у церковній літургії значно глибша. Автор програми — протоієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський.
"Автор 50-го псалма пророкував про найбільшу Жертву в історії людства", - о.Петро Лопатинський

"Автор 50-го псалма пророкував про найбільшу Жертву в історії людства", - о.Петро Лопатинський

Вашій увазі завершальна програма "Наближаючись до Православ'я" з циклу присвяченого 50-му псалму. Автор програми отець Петро Лопатинський коментує останні два вірші: "Ущасли́в Своїм благоволі́нням Сіон, збудуй му́ри для Єрусали́му, —тоді Ти полюбиш Собі жертви правди, цілопа́лення та прино́шення, тоді покладуть на Твій ві́втар тельців"!
Чи завжди Богу приємні наші жертви?

Чи завжди Богу приємні наші жертви?

Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський продовжує коментувати 50-й псалом. В цій програмі священник коментує вірш: "Визволи мене від вини кривавої, Боже, Боже спасіння мого, і язик мій радісно славитиме Правду Твою. Господи, відкрий уста мої, і язик мій сповістить хвалу Твою. Бо коли б Ти жертви забажав, приніс би я: всепалення ти не бажаєш.". Значну увагу під час програми приділено темі жертви Богу та відшкодуванню за вчинений гріх.
Що означає бути рабом гріха?

Що означає бути рабом гріха?

Ієрей Православної Церкви України отець Петро Лопатинський коментуючи 50-й псалом пояснює, що означає бути рабом гріха, та рабом Бога.