Ординарій Харьківсько-Запорізької дієцезії вперше у новому статусі відправив Вігілійну Літургію. Поговорили про свято Пасхи в буремні часи.
"Я дякую Богу за цей час. Зараз можна краще побачити, що є важливим, а що найважливішим! Так як золото очищується у вогні, так і віра, любов до Бога у випробуваннях," - говорить ієрарх.
"Сьогоднішній час вимагає геройства. Геройство вписане в любов, бо той хто любить - віддає своє життя за своїх друзів! Геройство - коли мама турбується про дитину, чоловік за дружину і так далі. Згадайте вчинок святого Максиміліана Кольбе, який пожертвував собою за чужого чоловіка. Є геройством і те, що мама варить кашу для дитини, бо вона для цього живе!
Геройство - це не кидатись десь там на амбразуру, хоча якщо потрібно - і це мусимо зробити! Мені видається, що першим сьогоднішнім геройством - є послух. Геройство - бути вдома, не виходити без потреби! Тільки коли потрібні продукти, або на вазі людське життя, а ти є медиком, до прикладу.
Сьогодні такими героями - є лікарі, військові. Героями є і ті, хто сидять на касах в магазинах.
Чи сидів би сьогодні вдома Ісус Христос? Звичайно! В чому зараз є проблема? В тому, що ми керуємося лише тим, що відчуваємо. Що мені хочеться, а що ні. Натомість актуально включити розуміння! Розуміння безпеки! Варто продумати кожен крок і зважати не лише на свою безпеку, а й на безпеку ближніх", - підсумував владика Павло Гончарук.
Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.
Отець Петро Франків розповідає про Великий піст, про головні помилки та як їх оминути.