Слухати Радіо

12:20

Розарій

В ефірі

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Молитовна лінія

19:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

22:00

Пісня Перемоги

22:40

Житія святих

23:00

Акафіст

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

Сподвижник християнського милосердя: священник-канонік Балтазар Тишка

В циклі програм Magistra vitae цього разу продовжили розповідь про видатні постаті релігійного життя України XVII століття. Гість студії - доктор історичних наук Михайло Довбищенко - зосередив нашу увагу на діяльності священника-каноніка отця Балтазара Тишки (Baltazar Tyszka).

На світлині: ймовірне зображення Балтазара Тишки

Пан Михайло, що відкрив для сьогоднішньої історичної науки постать Балтазара Тишки, розпочав розповідь з думки, що, вивчаючи історію церкви в архівах, ми перш за все бачимо певні непорозуміння або протистояння (і в цьому немає нічого дивного, бо саме такі події і залишалися в документах); також можна прослідкувати діяльність історичних постатей церкви “вищого ешелону” - кардиналів, єпископів. А про діяльність звичайних священників дізнатися складніше, більша їх частина “випадає” з історичних розповідей.

Тому надзвичайно цікаво побачити, як все священницьке життя о. Балтазар жив, працював, служив Богу та Церкві, готувався до здійснення нечуваних благодійних проектів, до яких зміг приступити тільки за 8 років до відходу у вічність.

Нам поки що нічого не відомо про дату народження й походження Балтазара Тишки, навіть те його зображення, що наводиться у відповідній статті у Вікіпедії, навряд можна вважати дійсним (до речі, невідомий автор статті Вікіпедії створював її на основі статей п. Михайла Довбищенка).

Канонік і священник Луцької капітули всім своїм життям прагне служити ближньому і любити його, незважаючи на конфесійну належність, творячи благодійні проекти, кошти на які давали заможні магнати, передовсім - на шпиталь, до якого міг звернутися будь-який потребуючий. Дбаючи про те, щоб і після його смерті фундації працювали, передає опіку над шпиталем ордену боніфратрів (зображення монастиря в Луцьку - на світлині), підтверджує фінансування для працюючих проектів, обдаровує коштами костели й монастирі Луцька.

Помер Балтазар Тишка у березні 1640 року, ставши по суті яскравою постаттю християнського милосердя XVII століття.

Політика польської влади на західноукраїнських землях в міжвоєнний період та реакція українців

Політика польської влади на західноукраїнських землях в міжвоєнний період та реакція українців

Увазі наших радіослухачів пропонується продовження викладу ситуації, що склалася в міжвоєнний період в Західній Україні. Зосередилися на політиці польської влади та реакції українців на події 20-30 рр. ХХ століття. Наша співрозмовниця, як і минулими програмами, п. Ірина Телегуз, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та етнології України УДУ ім. М. Драгоманова

2025-04-14 00:00:00
«Вирішальне значення у формуванні покликання до священства має молитва», - отець Григорій Рассоленко

«Вирішальне значення у формуванні покликання до священства має молитва», - отець Григорій Рассоленко

Радіо Марія продовжує цикл програм «Покликані до служіння», яку ми започаткували разом з Вищою Духовною семінарією Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ. Гостями студії цього разу були духовний отець Григорій Рассоленко, диякон Дмитро Єфимов та клірик Максим Бовкун

2025-03-12 00:00:00
Західноукраїнські землі у міжвоєнний період

Західноукраїнські землі у міжвоєнний період

Увазі наших радіослухачів пропонується наступна дуже важлива тема наших викладів подій та уроків української історії в циклі програм Maristra vitae. Стосується вона західноукраїнських земель в період між двома світовими війнами 20-30 рр. ХХ століття. Розмовляємо з п. Іриною Телегуз, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії та етнології України УДУ ім. М. Драгоманова

2025-02-25 00:00:00
Покликані до служіння

Покликані до служіння

Сьогодні у програмі «В Родині Радіо Марія» мали змістовну зустріч з о. Русланом Михалківим, ректором Вищої Духовної семінарії Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ, в якій започаткували майбутній цикл програм про навернення і служіння. Власне, в заголовок винесена назва майбутніх передач – «Покликані до служіння».

2025-01-21 00:00:00
Тоталітарний режим в Українській РСР в 20-30 рр. ХХ ст.

Тоталітарний режим в Українській РСР в 20-30 рр. ХХ ст.

Цього разу в нашій історичній програмі Maristra vitae з п. Іриною Телегуз, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії та етнології України УДУ ім. М. Драгоманова, зосередилися на одній з трагічніших тем нашого минулого – утвердження тоталітарного режиму в совєтській Україні

2025-01-14 00:00:00