Слухати Радіо

Зараз в ефірі

06:00

Дитяча катехиза

В ефірі

Голос народу, голос Божий

07:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Вальдемаром Павельцем

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза

Справедлива війна. Як ми можемо вибачати ворогів, коли не пробачили своїх друзів?, - отець Віталій Козак

Поділитись з друзями
Створено: 2022-05-11
Передача: Катехиза
Босий кармеліт із Бердичева, отець Віталій Козак відповідає на запитання "Чи існує справедлива війна"? Християнський та політичний погляд.

"Коли ми говоримо про любов до ворогів то часто не замислюємося, що маємо проблему з любов'ю до друзів. Можливо спочатку нам варто полюбити близьких та друзів"?
Будь яка війна - це акт насилля. Коли руйнується майно та гинуть люди то важко знайти щось справедливе в тому. Війна - це завжди акт насилля. Тут добре усвідомити, хто я є: агресор чи жертва? Часто можна почути, що у війні в Україні винні обидві сторони. Тобто застосовуються та підмінюються поняття, які сьогодні поступово зникають. Тобто недоброзичливці намагалися розмити правду та показують, що Україна агресор. Сьогодні ж ми бачимо, що все стає на свої місця і агресора називають агресором", - отець Віталій Козак.

- Перший крок, який зроблено світовою спільнотою - це названо речі своїми іменами в Раммштайні. Звідси вже можна будувати концепцію подальших дій, адже приходить ясність. Наслідком того, коли назвали хто є агресор, а хто жертва стало рішення про Лендліз. Відбулося переосмислення та прийшла ясність хто є хто.


- Важливо звернути увагу, що про війну говорить Христос: "Любіть ворогів ваших і благословляйте тих, хто вас проклинає". Спостерігаючи за нашими військовими, я бачу багато шляхетності. Але часто ми, коли просимо в Господа пробачення то самі не розуміємо за що просимо вибачення у Нього. Занотуйте собі, що людина віруюча має бути такою ЗАВЖДИ. Коли ми говоримо про любов до ворогів то часто не замислюємося, що маємо проблему з любов'ю до друзів. Можливо спочатку нам варто полюбити близьких та друзів?

- Відповідаючи на запитання щодо справедливості. Україна веде саме СПРАВЕДЛИВУ війну бо є жертвою та обороняється. А оскільки росія не оголосила війну то вона є державою терористом і цей термін, щодо рф, все більше визнають цивілізовані країни світу. 

Відгуки

Як навчитись приймати вірні рішення?

Як навчитись приймати вірні рішення?

Як навчитися уникати помилок, а у разі прийняття не вірних рішень зробити правильні висновки?
Отець Ромуальд Загурський про конотопських відьом, екзорцизмовану сіль та війну

Отець Ромуальд Загурський про конотопських відьом, екзорцизмовану сіль та війну

Настоятель парафії Парафія Матері Божої Фатимської у Конотопі отець Ромуальд Загурський розповів, як вдалося захистити місто від російських окупантів.
Язичник, що став великим святим!

Язичник, що став великим святим!

Отець Олег Кіндій продовжує цикл патристичних програм. Сьогодні мова пішла про великого святого мислителя Кипріана Карфагенського.
"Мій Бог і усе моє!", - катехеза від о.Сергія Кіпи про святого Франциска

"Мій Бог і усе моє!", - катехеза від о.Сергія Кіпи про святого Франциска

В ефірі Радіо Марія брат-капуцин Сергій Кіпа, настоятель київської парафії Марії Матері Церкви. Програма присвячена святому Франциску з Асижу, день пам'яті якого Церква відзначає завтра. Гість програми розповідає хронологію життя Серафимського отця (так ще традиція називає святого Франциска). В програмі також дізнаєтеся чи можна святого Франциска вважати юродивим заради Христа, та яке значення мали його стигмати.
"Єврейські свята - є коренем нашої віри та Літургії", - отець Гжегож Вавжиняк

"Єврейські свята - є коренем нашої віри та Літургії", - отець Гжегож Вавжиняк

Який теологічний зміст свята Рош га-Шана? Задумуємось разом з отцем Гжегожем Вавжиняком.