Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:50

Біблійні читання

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

08:00

Ранкова молитва

08:10

Святий дня

08:20

Біблійні читання

08:30

Недільні читання

09:00

Молитовна лінія

10:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

Суть лідерства

Поділитись з друзями
Створено: 2012-09-20
Автор:
Передача з архіву «Радіо Марія». Ми продовжуємо роздумувати над покликанням християнина до лідерства в «Школі лідерства» отця Олега Кондратюка. Багато слів про лідерства було вже сказано. Сказано також і про суть лідерства, про головний зміст, про стрижень, без якого не може існувати будь-якого лідерства. Цим головним осердям – здатність чинити вплив. Саме ця здатність і чинить нас лідерами. Ми чули вислів – впливова людина. До цієї людини прислухаються. Отож чим більше людей прислухаються, тим вища міра лідерства. І багато християн можуть не знайти себе в такому визначенні. Виходить, що до лідерства покликаний не кожен, а лише вибрані, виняткові, люди, що мають надзвичайний вплив. Що робити мені?
 

Ісус всім нам Його учням говорив, що ми є сіллю світу: що робити, якщо сіль звітріє, втратить свою силу – її варто викинути геть. Так само ми можемо поглянути на жалюгідний стан християнства в сучасні Європі та у всьому Західному світі, який будучи побудований на християнських цінностях, викидає християнство зі свого життя. В цьому випадку варто задуматися якими християнами ми є. Сіль кардинально змінює смак будь-якої страви. Тобто, перефразовуючи це порівняння, варто сказати, що християни, навіть якщо їх небагато як тієї ж солі покликані змінювати світ. І як сіль робить страву смачною, дає їй смаку, так і християни мають давати смак цьому світові і робити «його смачною стравою Богові». Але існує також дещо інша система координат, інша класифікація лідерства. Можна виділити такі етапи становлення лідера:  1. Лідерство статусу; 2. Лідерство схвалення; 3. Ефективне лідерство;  4. Наставництво; 5. Зріле лідерство. Розберемось з цими визначеннями. Перший етап лідера пов’язаний з певною посадою, тому і називається лідерство статусу. Можна мати посаду, але не мати авторитету, тому перший етап лідерства є чимось зародковим і потребує розвитку.  Наступний етап дозрівання лідера позначений схваленням оточення. Що це означає? Це вміння помітити засмученість колеги (підлеглого) і допомогти людині; це пам’ять про дні народження співробітників, якісь пам’ятні дати. Неможливо досягти ефективного лідерства (наступний етап), не перебуваючи в етапі схвалення. Колектив спочатку іде за особистістю лідера, за його харизмою, власне схвалює керівника, а потім прислухається до тих ідей, які лідер намагається реалізувати. Ефективно працювати і втілювати корпоративні цілі та місію неможливо без схвалення лідера. Тому є помилкою відразу будувати ефективність, не маючи стосунків. Після дозрівання на рівні «ефективного лідерства» ми переходимо в етап наставництва.  Наставник займається виховання людей. Перш за все він цінує не прибуток, не корпоративний успіх, але людей. Тому в листі місії видатних комерційних організацій, великих корпорацій, ми можемо прочитати – головна наші цінність це люди. Виховання людей і віддання їм пріоритетності лідерської турботи зовсім не означає зниження ефективності. Наставник так само вимагає від персоналу, і постійно працює над схваленням його дій колективом.  Ми звикли до робочої моделі, яка в народі отримала назву «я – начальник; ти - дурень».   Але в цій моделі більшість суспільства залишається на позиції дурня. А що може побудувати купа дурнів? 

Відгуки

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

"Це те, що надихає!" - отець Олександр Зелінський про роботу в християнських ЗМІ

Християнські ЗМІ у медіапросторі.
Вибори-2020. Що отримала церква?

Вибори-2020. Що отримала церква?

В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Як впливає фільм на людину та як обрати правильну стрічку, щоб вона принесла задоволення?

Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Освіта в умовах карантину

Освіта в умовах карантину

Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.