Сьогодні в кафедральному соборі святої СОФІЇ відбулася Служба. на якій освячували миро і відновлювали священицькі обітниці. В часі Літургії слова ПАПСЬКИЙ посланник виголосив резонансну проповідь на тему священства
Яким ми є запахом? Тим з 70 ароматів, чи смердючим, що одразу хочеться викинути. Коли люди дивляться на священиків, чи вони відчувають аромат Христа? У традиційній теології говориться, що ми є Alter Christus (Другим Христом.- Авт.). Завдання священика - служити!
Так не є, що коли ми вділили ТАЇНСТВА, ми можемо спокійно собі сісти в зручне крісло. Потрібно працювати далі. Запах має продовжувати розповсюджуватися! Як же ж можна здобути аромат Христа? Чи вистачає нам того, що ми отримуємо в день священницьких, чи єпископських свячень? Якщо ми стаємо сухими, ми як та сіль, яка втрачає солоність, яку треба викинути. Священик - це м'яка дійсність! Якщо ж ми перетворюємось на каміння - ми стаємо нестерпними для себе та інших!
Не треба думати, що священики - це вчителі з різками, які раптом що били по пальцям! Якби ми були делеговані лише для проголошення законів, де ж тоді Радісна вість? Це що? Лише Кодекс Канонічного права і все?
Має бути більше молитви, яка походить від Божого слова, наповнює собою, це земля, яка добре наповнена водою, а не каміння, на яке трапляє вода і йде далі.
Фото з порталу http://catholic.by/2/images/phocagallery/2015/12/2015-12-12-aplatak/thumbs/phoca_thumb_l_aplatak-5.jpg
Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.
Отець Петро Франків розповідає про Великий піст, про головні помилки та як їх оминути.