A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: controllers/site.php

Line Number: 133

Тереза Авільська – вчитель молитви.
Слухати Радіо

Зараз в ефірі

21:00

Відкрите питання

В ефірі

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Архіпастир відповідає

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

Тереза Авільська – вчитель молитви.

Поділитись з друзями
Створено: 2012-09-04
Автор:
«Школа лідерства» отця Олега Кондратюка продовжує вивчати постаті святих, для того, щоби допомогти нам на шляху до лідерства і розуміння свого власного покликання. Чому може мене навчити свята Тереза? Про що говорить її досвід? Яка роль молитви  в житті християнина? Що ми здобуваємо молитвою?


Варто зауважити, що ми живемо в антропоцентричній епосі, де головна увага зосереджена на людині і її потребах. Навіть в церковному служіння ми ставимо наголос на людських справах. Приміром служіння в Церкві організовується довкола потреб бідних, багатодітних сімей, допомоги сиротам. Ці сфери соціального служіння, направлені на потреби людини у матеріальному та емоційному забезпеченні. Кілька духовних служінь спрямовані також на потреби людини, хоча і на духовні.
 Натомість були епохи звернені до Бога – теоцентричні епохи. Згадаймо лише готичні собори, які прославляли Бога і утверджували погляд на небесне самим своїм виглядом. Мистецтво мислилося лише як церковне мистецтво, сучасні університети виростають з теологічних факультетів, а найвищим науковим ступенем було звання доктора богослів’я. Ренесанс став тією поворотною епохою, коли почали утверджуватися принципи гуманізму, тобто виключного значення людини у Всесвіті. В зображальній культурі оспівувалася людина, людське тіло. Незважаючи на те, що однією з головних тем мистецтва, продовжували залишатися біблійні сюжети, але вони вже носило людський вимір. Від умовного зображення людини на іконах Ренесанс прямує до фактичного, реалістичного, тілесного.
 Це не говориться зі знаком плюс чи мінус до наших попередників або нас. Ні. Лише банальна констатація фактів.
 І хоча Ренесанс змістив акценти сприйняття світу, принісши гуманістичне трактування універсальних цінностей, все одно навіть 16 століття стало епохою релігійних потрясінь. І показало велику роль релігії у світі. В цей час постала протестантська теологія, спільноти, які,  вийшовши з Католицької Церкви, розірвали суспільство тогочасної Європи на прихильників та опонентів Реформації. Суспільство просто пульсувало церковним життям, але скоріше за все навколо церковними подіями. Тереза жила в ті часи.  Власне її досвід можемо сприймати, як приклад та ілюстрацію суспільних настроїв і духу часу. В ній ми побачимо нестримні прагнення конкістадора та глибину пошукувань реформаторів. Але найголовнішим в її особі є молитва.
 Дивним способом свята Тереза Авільска зуміла поєднати в собі Марію і Марфу, конфлікт між якими триває від часів Ісуса і до сьогодні, був подаланий в особі однієї монахині кармелітського ордену. Вона була чудовим фінансистом – побудувала безліч монастирів та церков, не маючи прямої державної фінансової підтримки; адміністратором, лідером – їй вдалося перебудувати кармелітський орден, фактично відтворити його наново, змогла надихнути Йоана від Хреста реформувати чоловічу гілку чину; була дуже привабливою особою – в монастир приходили впливові люди, які хотіли поговорити саме з нею, вона була знайома з королями, герцогами, іспанською знаттю, хоча залишалася простою монахинею і не походила із знатного роду. Незважаючи на активність своєї натури, велику діяльність, яка супроводжувала Терезу все життя, головним вважала молитву. Вона мала глибоке бажання любити і бути любленою. Найкращим втіленням цього бажання для неї було глибоке молитовний досвід Бога. Але при цьому молитва абсолютно не перешкоджала діяльнісній частині її життя, навпаки вона стимулювала Терезу, давала натхнення, крила.
 Як зінтегрувати в собі Марію і Марту, відкрити Божий потенціал в собі на вчить отець Олег Кондратюк і Тереза Авільська в передачі «Школа лідерства».

Відгуки

Освіта в умовах карантину

Освіта в умовах карантину

Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Наш вибір - Європа, але не в тому вигляді, у якому вона існує зараз!

Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.
Як педофілія стане нормою?

Як педофілія стане нормою?

Гості: кандидат філософських наук Петро Гусак та Сергій Шараєвський - режисер, пастор, громадський активіст.
"Стиліст допомагає лише із зовнішнім виглядом жінки, решта залежить від неї самої. Жінка має полюбити себе!" - Руслана Погляд

"Стиліст допомагає лише із зовнішнім виглядом жінки, решта залежить від неї самої. Жінка має полюбити себе!" - Руслана Погляд

Про співвідношення християнства, краси і моди говорили в передачі “Musa sapientum або просто банан” зі стилісткою Русланою Погляд та священиком отцем Петром Балогом.
"Я не думала, що буду бачити репости своїх відео у людей, які більш ніж упевненна, недотичні до Церкви", - Катерина Баско

"Я не думала, що буду бачити репости своїх відео у людей, які більш ніж упевненна, недотичні до Церкви", - Катерина Баско

Україна називається християнською країною, абсолютна більшість українців, як показують світські опитування, довіряють Церквам, однак медіа простір заповнений нехристиянськими ідеями, цінностями. Чому так? Чи можемо стверджувати, що християни знаходяться в інформаційних катакомбах? Чому так відбувається і як християнам вийти з цього стану?

Про це у передачі “Musa sapientum або просто банан” говорили з Русланом Кухарчуком, журналістом та лідером просімейного руху "Всі разом" та Катериною Баско, журналісткою, блогеркою.