Чи розуміємо ми Службу Божу так, щоб переживати зустріч з Ісусом Христом тут і тепер? Як не сплутати традицію із забобоном, бути свідомим християнином і відрізняти, що є визначено Церквою, а що надумано людиною, розповідає у програмі "У ваших намірах" священник Мукачівської Греко-Католицької єпархії о. Руслан Бурдюх.
Традиція або обряд - це звичаї та зовнішні вияви богопочитання, якими Церква прославляє Господа: зовнішня форма, одяг священнослужителів, церковний спів. Церква є символом Ноєвого ковчега. Храми зазвичай побудовані зверненими на схід, тому що на сході народився, зростав, проповідував, помер і воскрес Ісус Христос. Схід сонця - символ Христа, який приходить, щоб спасти людей. Куполи в церкві та їхня кількість також мають символічне значення. Один купол - це Ісус Христос, три куполи - Свята Трійця, чотири куполи - це Євангелісти, дванадцять куполів - це апостоли тощо. Хрест є символом перемоги Ісуса Христа над дияволом. Основна частина храму - це святилище, яке символізує небо, престол - Христа. "Як дим підіймається вгору, так наші молитви мають підноситися до неба", - говорить о. Руслан про кадильний дим, що є благодаттю і перемогою над дияволом. Коли священник несе Євангеліє під час Служби Божої, він несе образ Ісуса Христа - Слово, що стало тілом. Перед Христом іде той, хто несе свічку, - це образ Йоана Хрестителя, який іде попереду, щоб приготувати дорогу Господу. Католицька Церква має також багато обрядів, метою яких є прохання благодаті Божої: освячення води та речей. Довіра і покора перед вченням Церкви в єднанні з Христом у Пресвятих Таїнствах та слухання Слова Божого допоможе вберегтися від пліток і забобонів, видуманих кимось, що не є традицією Церкви.
У програмі "У ваших намірах" о. Рафал Мишковський заохочує слухачів під час Пасхального Тридення не тільки взяти участь у богослужіннях, але також єднатися з Господом у переживанні найбільших тайн нашого спасіння.
Тема реколекцій присвячена Пасхальному Триденню. Традиція святкування християнами Тридення бере початок у IV столітті. У перший день реколекцій єпископ помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький виголошує науку про Великий четвер: "Ісус залишає нам у подарунок три речі, без яких неможливе християнство: Таїнство Євхаристії, Таїнство Священства і заповідь любові, коли сам омиває ноги ближнім".
Часто образ Юди показується, як абсолютне екзистенційне зло. Але в аналізі образу зрадника Ісуса Христа маємо навести кілька важливих аспектів для глибшого розуміння драми вибору цієї особи.
В рамках Маріафона говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем про об'явлення Богородиці.
Пропустити через особисту молитву віру, надію та любов пропонує нам брат-капуцин Леонід Міхалець зі Згромадження Ордену братів Менших Капуцинів у м. Красилів: "У кожного з нас є свій Гетсиманський сад. Молитва - це дім Ісуса, де він зустрічається з Отцем Небесним".