Що означає пекло для сьогоднішнього християнства? Чи правильним є твердження, що Бог є безконечно милосердним, тому Він не допустить, щоби жодна християнська душа потрапила до пекла? Як співвіднести протестантське вчення про «народження з неба», а відповідно очікування райського блаженства вже тут на землі, для всіх хто прийняв Христа і застереження апостола Павла, що «всі згрішили і позбавлені «слави Божої» і що «плата за гріх – смерть»? Невже питання вічності і пекла – лише для людей похилого віку? Тема пекла: середньовічна страшилка чи виклик духовної легковажності?
13 липня діти, яким Богородиця вже двічі об’являлася в долині Кова да Ірія в околицях Фатіми, дуже боялися знову іти до. Причиною цього страху був шалений тиск батьків і взагалі дорослих. Їм говорили, що ці об’явлення – в кращому випадку плід дитячої фантазії, а в гіршому – витівки диявола, який причарував дітей. Очікування третього об’явлення проходило на фоні шаленого ажіотажу, який розгорнувся в околицях Фатіми. Вже в день об’явлення, 13 липня, кілька тисяч людей розташувалися в долині, очікуючи небесну вістунку.
В цьому часі Люція свідчить, що іти до Кова да Ірія не хотілося, але якась невідома сила притягла її, а також інших дітей до місця Божої присутності. Діти причаїлися поміж людей, які також шукали містичних візій, радше з цікавості, аніж з Божої волі.
Враз обличчя Люції змінилося, і оточуючі зрозуміли, що вона щось бачить. Запитавши її, в чому справа, вони не отримали відповіді, Люція відказала, що це є тайна.
Лише багато років потому вона була змушена під послухом перед місцевим єпископом розказати про всі ці події, які спіткали її в дитинстві разом з іншими дітьми.
Відтак ми і світ дізналися про третє об’явлення Діви Марії і про візію пекла.
Варто лише сказати, що ці містичні переживання відбуваються в часі кровопролитної Першої світової війни, коли людство зіткнулося з кошмаром масового знищення, використання отруєних газів, військової техніки небаченого масштабу та калібру (так в Першій світовій війні було вперше використані танки та підводні човни, безпрецедентна кількість артилерійської). Незважаючи на весь жах сучасності, духовні натхнення малих дітей стосувалися подій недалекого, але ще більш жахливого майбутнього – подій Другої світової війни. Цей образ майбутнього лякав дітей. Вони отримували повчання молитися за бідних грішників, бо багато таких ідуть до пекла, не усвідомлюючи свого вибору. Богородиця говорила, що своєю молитвою діти можуть багатьох спасти від гієни вогняної. Марія навчила дітей додавати до десятків розарію під час цієї молитви слова «О мій Ісусе, прости нам провини наші, врятуй від вогню пекельного і приведи на небо усі душі, а особливо ті, що найбільше потребують твого милосердя», жертвуючи цю коротеньку молитву за бідних грішників.
В катихизі отець Вальдемар розвинув тему людського вибору аж до вибору пекла. Саме тут на землі вибираємо нашу вічну долю.
Катехиза викликала неабиякий інтерес наших слухачів і безліч питань продовжували розважання над темами життя вічного. Я думаю, що кожен зможе віднайти для себе багато корисного і поважного, роздуми над чим не варто відкладати
Відгуки
Отець Вальдемар Павелець продовжує цикл програм присвячених енциклікам Папи Бенедикта XVI. В об'єктиві сьогоднішньої передачі енцикліка Deus Caritas Est (укр. Бог є любов).
Це перша катехеза з нового циклу яка присвячена пам'яті спочилого Папи Бенедикта XVI. В подальших серіях, катехит, отець Вальдемар Павелець буде коментувати богословські праці які написав Папа. Найперше будемо розглядати енцикліки, іх є всього три. Дана програма є загальною характеристикою понтифікату Папи Бенедикта XVI. За словами автора катехези Папа Бенедикт швидко буде визнаний Вчителем Церкви.
З перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну братня Польща всіляко сприяла допомозі українцям у збройній агресії. За 11 місяців війни Польща прийняла до 6-ти мільйонів вимушених переселенців. Польський народ на чолі з президентом Анджеєм Дудою на ділі підтвердив справжнє братерство народів. Отець Вальдемар Павелець неодноразово за різних нагод мав можливість зустрічатися з президентським подружжям Пана Анджея та Пані Агати та розповідає за яких обставин ці зустрічі відбувалися. Отже ця програм присвячена братнім стосункам України та Польщі.
Вашій увазі катехеза із циклу "Християнське виховання дітей". Науку виголошує отець Вальдемар Павелець. В цій серії йдеться про знаки Різдва за допомогою яких дітям простіше пояснити всю таємницю пришестя Спасителя на землю. Мова йде про вертеп, ялинку, колядки, та різдвяний стіл. Ці знаки за словами катехита є промовистими і являються невід'ємною частиною різдвяного періоду.
Католики Західної Традиції вже відсвяткували Різдво Христове, і саме час поговорити про різдвяні душпастирські відвідини. Отже в програмі "У Ваших намірах" отець Вальдемар Павелець розповідає як підготувати оселю до приходу священника. Під час програми звучать питання: чи обов'язковою є пожертва під час відвідин? Чи передбачає молитва на освячення дому єкзорцизм? Що має бути обов'язково присутнім на столі?
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.