Слухати Радіо

Зараз в ефірі

06:50

Ранкова молитва

В ефірі

Розарій

07:40

Годинки

08:00

Ранкова молитва

08:10

Святий дня

08:20

Біблійні читання

08:30

Недільні читання

09:00

Молитовна лінія

10:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

12:20

Розарій

13:00

Літургія Східний обряд

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Розарій

Треті роковини відходу до вічності с. Марії Марти Рик, OSU

Поділитись з друзями
Створено: 2015-07-20

20 липня 2015 р. виповнюється три роки як сестра-урсулянка Марія Марта Рик відійшла до Дому Отця. Сестру знають та люблять сотні людей та десятки священиків й монахинь, яким пощастило спілкуватися та навчатися у неї. Свята Літургія за душу сестри Марти була відправлена у Ворзелі, Вищій Духовній семінарії Найсвятішого Серця Ісуса, де похована сестра, у храмі Св. Йоана Павла ІІ Отцем Артуром Томашевським.

Сестра Марія Марта Рик OSU народилася 29 липня 1938 року у м. Львів. Вступила до Згромадження сестер Урсулянок – Ордену Св. Урсули (Римської Унії).

2 лютого 1958, в м. Ченстохова, Польща, склала чернечі обіти.

Під час свого чернечого життя служила в різних місцях: Краків (Польща) 1958 – 1960; Вроцлав 1960 – 1961: Люблін 1961 – 1966; Сан Паулу (Бразілія) 1966 – 1967; Рим (Італія) 1967 – 1968; Люблін (Польща) 1968 – 1974; Єрусалим (Ізраїль) 1974 – 1975; Рим (Італія) 1975 – 1989; Ченстохова (Польща) 1989 – 1990; Івано-Франківськ (Україна) 1990 – 1993; Київ з 1993 —  2012.

Сестра Марія була магістром класичної філології, доктором догматичного богослов’я, з 1995 року була викладачем у Вищій Духовній Семінарії в м. Ворзель (Київсько-Житомирська дієцезії) та Інституті релігійних наук Св. Томи Аквінського (Київ).

Сестру любили сотні людей, які через її молитву, навчання та спілкування відкрили шлях до Бога та Церкви. Сестра проводила постійні зустрічі з групою молитви Божого Милосердя та Св. Отця Піо (до речі, першою такою групою, створеною в Україні) для молитви, катехизації, вивчення Св. Письма та суто людської підтримки. Більшість священиків Києво-Житомирської дієцезії навчалися у с. Марти в Семінарії.

Жодну людину сестра не полишала без уваги, поради, утішення, підтримки, молитви. Це дійсно так, сестра Марта мала великий дар реально показати, як Бог нас любить і як все, що з нами відбувається Він перетворить на нашу користь, якщо ми будемо цього прагнути.

Сестра прищеплювала цікавість до латинського обряду, навчала основних латинських молитов, ділилася своїми спогадами щодо праці в Бразилії, Єрусалимі, Кракові, а головне – Риму. Саме під час свого служіння в Римі, с. Марта мала щастя спілкуватися зі Святішим Отцем Йоаном Павлом ІІ, а після від’їзду до України листувалася з ним. Спогадами про ці незабутні зустрічі з Папою сестра Марта поділилася з отцем Олегом Сартаковим, який записав цикл передач для Радіо Марія “Гортаючи сторінки альбому”. Ці програми входять до Золотої колекції Радіо Марія і транслюються в ефірі по середах о 20.20.

Сестра Марта мала багато дарів. При спілкуванні з будь-якою людиною вона виявляла таку Велику Любов, навіть у самій простій розмові, що людина виявлялася не тільки потішеною, а і укріпленою у Вірі, оптимізмі, прагнула перемінити своє відношення до складної обставини. Самі складні питання Віри чи Життя могла прояснити чи дати пораду дуже просто. Всім радила, передовсім, молитися та обов’язково читати святе Письмо. Сестра прагнула передати іншим свою велику Любові до Католицької Церкви, єдності з Римом, Святішим Отцем, необхідності постійної молитви за Церкву, покликання, священиків і сестер, і разом з тим, – велику повагу до священиків, таїнств Церкви, за допомогою котрих є можливим не тільки нормальне щоденне життя, але, головне – спасіння.

Сестра Марта жертвувала все своє життя, працю, молитву, терпіння, фізичний біль за навернення, спасіння, покликання, ніколи нікого не осуджувала та не засуджувала, віддавала все, що мала — потребуючому, була надзвичайно скромною: ніколи не хвалилася своїми заслугами, знаннями, талантами.

Пригадується тільки один випадок щирої гордості, коли сестра отримала українське громадянство, яке їй надавалось декілька років, вона майже рік не виймала паспорт зі своєї сумки і щиро всім хвалилася своєю радістю мати цю синю книжечку української громадянки. Після цього сказала, що ніколи не хоче більше виїжджати з України і прагнула б завжди бути тут.

Ті, хто мав можливість бачитися з сестрою Мартою в останні дні її земного життя пригадують ту подяку, яку вона висловлювала, щиру усмішку, підтримку інших, величезну Віру, уповання тільки на Божу волю й Доброту та Заступництво Пресвятої Діви Марії (це при величезних фізичних терпіннях та незручностях, викликаних важкою хворобою). А самим великим скарбом Сестра завжди вважала Св. Причастя. Саме тому Отець Артур Томашевський у проповіді під час Св. Літургії за сестру Марту особливо наголосив, що «вона жила все своє життя Євхаристією, живилася Нею».

Впевнені, що сестра Марта потрапила до Дому Отця, і вже звідти не полишає нас без підтримки та заступництва. Пройшло три роки з дня її відходу до Господа, можливо, через якийсь час, Церква прийме рішення про початок збору матеріалів для прослави життєвого шляху сестри Марії Марти Рик, а, згодом, беатифікаційного та кононізаційного процесів.

Сестро Марто, молись за нас!

Відгуки

Бог любить нас щирими. Він відвертається від лицемірства та одягнених масок святості, - отець Григорій Рассоленко

Бог любить нас щирими. Він відвертається від лицемірства та одягнених масок святості, - отець Григорій Рассоленко

Отець Григорій Рассоленко в катехизі розкриває важливість молитви медитації.
"Момент, коли ми плануємо щось, роздумуємо як реалізувати задумане в деталях і є моментом медитації. Без роздумів є ризик опинитися біля розбитого корита. Коли ми медитуємо в роздумах то Ісус приходить до нас та допомагає".
Як Церква молиться за хворих? Катехиза отця Станіслава Козьола

Як Церква молиться за хворих? Катехиза отця Станіслава Козьола

В катехизі отець Станіслав Козьол розповідає про спомин Матері Божої з Лурду та про молитву Церкви за хворих.
Подяка за пожертви для Радіо Марія в січні 2022 р.

Подяка за пожертви для Радіо Марія в січні 2022 р.

Вітаємо всіх слухачів Радіо Марія та щиро дякуємо за підтримку радіо в новому 2021 році, адже завдяки Вашим молитвам, промоції та пожертвам ми працюємо та розвиваємося

Подяка за пожертви для Радіо Марія в грудні 2021 р.

Подяка за пожертви для Радіо Марія в грудні 2021 р.

Дорога Родина Радіо Марія! Вітаємо з Різдвом Христовим та щиро дякуємо за пожертви, які були надані для утримання радіо в грудні та й в усьому 2021 році

Подяка за пожертви для Радіо Марія у листопаді 2021 р.

Подяка за пожертви для Радіо Марія у листопаді 2021 р.

Дякуємо всій Родині Радіо Марія за підтримку нашого радіо. Ваша молитва і пожертва дозволили, як завжди, забезпечити безперебійне радіомовлення