Слухати Радіо

Зараз в ефірі

03:00

Меса

В ефірі

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Рецепти Життя

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Концерт привітань та гарного настрою

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

Володимирове хрещення в третій програмі з історії України циклу "Magistra vitae"

Поділитись з друзями
Створено: 2020-02-20
Передача: Magistra vitae
В третій програмі циклу "Magistra vitae" говорили з істориком Юрієм Комаровим про формування історичного сприйняття й оцінок в контектсті події хрещення Руси-України часів Св. Володимира

Як давати оцінку подіям більше, як 1000-літньої давності? Хто такий князь Володимир, що привело його та Русь до хрещення, як відбувалась ця подія?

Остаточно утвердженню християнства у візантійському обряді як офіційної релігії Руси-України сприяли такі політичні обставини. В 987 році в Візантії почалось повстання проти імператора Василія ІІ. Очолив його Варда Фока і оголосив себе імператором. Василій ІІ звернувся до Володимира Святославовича за військовою допомогою. Князь згодився, але поставив умову: імператор повинен віддати за нього свою сестру Анну. У Василія не було вибору, і він вимушений був згодитися. В свою чергу, Володимир зобов’язувався прийняти християнство. В влітку 988 року імператор за допомогою 6-тисячного руського війська наніс поразку військам Фоки. Небезпека пройшла, і Василій не спішив виконувати свою обіцянку. Анна не була направлена на Русь. Справа одруження Володимира перетворилася у міждержавний конфлікт. Він направив проти візантійських володінь в Криму військо, обложив і взяв Херсонес, і знову почав вимагати одруження з сестрою імператора. На це імператор відповів, що віддасть сестру після Володимирового хрещення.

Існує ціла література: де і коли відбувалось хрещення князя Володимира - в Києві, Василькові, Корсуні? В 987, 988, 989 роках? Найбільш поширена точка зору - в Корсуні (Херсонесі) у 988 році. Причому літопис оповідає про дивну подію, яка остаточно спонукала Володимира до хрещення - він захворів і осліпнув. Наречена Анна порадила охреститися - і тоді - прозріє. Коли ж відбувалось хрещення, князь прозрів і прославив Бога: "Тепер узнав я Бога істинного", і вимовив Символ віри.

Хрещення Св. Володимира важко переоцінити. Це, як каже Папа Йоан-Павло ІІ в енцикліці "Щоб усі були одно" (1995), одна з "центральних подій євангелізації всього світу. Йому зобов’язані своєю вірою не тільки великі слов’янські нації Східної Європи, а й ті народи, що проживають за Уралом аж до Аляски. В цій перспективі знаходить ще глибшу основу вислів: ... церква повинна дихати обома своїми легенями! У першому тисячолітті християнської історії цей вислів стосується двосторонніх відносин між Римом і Візантією, а після Хрещення Русі він розширяє свої межі: євангелізація поширюється настільки, що залучається вже вся Церква. Якщо ж при цьому врахувати, що ця спасенна подія, яка сталася на берегах Дніпра, відбувалася в часи, коли Східна та Західна Церкви не були розділеними, то стане зрозуміло, що перспектива, в якій слід вести пошук повноти спілкування, є перспективою єдності, яка не заперечує законної відмінності."

Відгуки

Галицько-Волинська держава та початок захоплень території України іноземними державами

Галицько-Волинська держава та початок захоплень території України іноземними державами

Долучаємося до подій української історії періоду XIII ст. разом з істориком, викладачем, дослідником Юрієм Комаровим в програмі Magistra vitae.

Початки католицизму в Україні

Початки католицизму в Україні

В день 100-річчя Св. Папи Йоана Павла ІІ спілкуємося в програмі Magistra vitae з істориком, архівістом Ганною Путовою. Адже Св. Йоан Павло ІІ став третім Папою Римським, який ступив на землю України в 2001 році (Св. Климент І та Св. Мартин І загинули тут як мученики в І та VІІ століттях).

Київська Русь часів роздробленості

Київська Русь часів роздробленості

В цій передачі циклу Magistra vitae разом з істориком, викладачем, автором посібників Юрієм Комаровим говорили про період політичної роздробленості Руси-України часів правління Ярославовичів (1054-1093), князювання в Києві Володимира Мономаха та його сина Мстислава (1113-1125-1132).

Як збудувати Отчий Дім для дитини, яка втратила батьківське піклування

Як збудувати Отчий Дім для дитини, яка втратила батьківське піклування

Програма “Християнство сьогодні” приймала в студії представника Благодійної організації “Міжнародна Благодійна Фундація “Отчий Дім” - соціального працівника Валентина Опрю. Отчий Дім понад 20 років займається допомогою дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківської опіки.

"Ми знаходимося в центрі коронавірусу, але намагаємося не піддаватися паніці", - репортаж з Італії

"Ми знаходимося в центрі коронавірусу, але намагаємося не піддаватися паніці", - репортаж з Італії

Італійське Радіо Марія знаходиться майже в центрі спалаху епідемії. Ми зв'язалися з працівницею Всесвітньою родини Радіо Марія пані Мікелою Бурдіно, щоб отримати інформацію про ситуацію на півночі Італії і також запитати, як італійське Радіо Марія діє в час  епідімеї.