Туберкульоз в Україні кожної осені приймає вигляд стихійного лиха, і власне на сьогодні ця хвороба є епідемією в нашій державі. В цьому плані ми попереду усього «прогресивного людства». Динаміка хвороби протягом років незалежності фактично не змінюється. Говориться про те, що туберкульоз є соціальною та державною проблемою, але нам в цьому випадку не легше. Що робити і як вберегти своє здоров’я та здоров’я своїх ближніх від цієї недуги? Про це дізнаємось в передачі «Лікар радить» Ольги Юріївни Луганської. Гість студії Ярослава Доценко, молодший науковий співробітник Національного інституту фтізіатрії та пульмонології імені Яновського.
Телефонний дзвінок в часі сьогоднішньої передачі був характерним і фактично змалював рівень проблеми туберкульозу в державі. Слухачка говорила, що в їхньому парадному живе особа, яка явно має проблеми з туберкульозом. При цьому харкає в під’їзді, має кров’яні мокроти. Питання: що робити в цій ситуації? Після ефіру всі, хто слухав передачу в офісі «Радіо Марія» поділилися досвідом, що вони також стикалися з подібною проблемою: харкання в під’їзді, відверте чихання, бухикання в громадському транспорті, не прикриваючись хусткою, і абсолютне небажання лікуватися. Добре було якби ця «вільна воля» обмежувалася би лише особою хворого, але вона стосується всіх нас, адже туберкульоз це заразна проблема. Не хочеться згадувати трюїзм, але тим менше: «Моя свобода закінчується там, де починається свобода мого сусіда». В Чехії, де свобода в пошані, один із учасників післяефірної дискусії, спостерігав ситуацію, коли в автобус зайшла особа, яка була явно хворою вірусним захворюванням, своїм чихання та кашлем підтверджувала вій стан здоров’я. Люди просто випхали її з автобусу. Не закликаю до насильства, лише наостанок хочу залишити вас з питаннями: що робити в ситуаціях, описаних слухачами і чи має бути примусове стаціонарне лікування хворих на туберкульоз?
Християнські ЗМІ у медіапросторі.
В Україні відбулися вибори. Наскільки може збільшитись чи нівелюватись вплив християн на політичне майбутнє нашої країни - наріжна дискусія в програмі.
Вашій увазі авторська програма Олексія Погорєлова "Musa sapientum або просто банан", де ведучий разом зі спікерами розкриває тематику кіно. Гості ефіру: отець Павло Вишковський, який займається зйомками фільму "Вірити", та Антон Герасименко, християнський блогер, автор численних статтей, в тому числі про аналітику кіна.
Наші гості: кандидат філософських наук, директор загальноосвітньої школи Олеся Горгота та помічник Народного депутата, керівник секції Київської Малої Академії Наук, аспірант Карен Нікіфоров.
Говоримо в програмі Musa sapientum або просто Банан з філософом, автором книги “Міжмор’я. Майже втрачений шанс” Ігорем Загребельним та фінансистом, засновником Християнської служби порятунку Андрієм Оленчиком.