Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:15

Слово на кожен день

В ефірі

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

12:20

Розарій

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Хресна Дорога

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза з о. Станіславом Кожьолом

16:45

Дитяча молитва

17:00

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Санктуарію Божого Милосердя (Вінниця)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

Україна наприкінці XVII — на початку XVIII ст. Іван Мазепа.

Поділитись з друзями
Створено: 2021-01-21
Передача: Magistra vitae

В програмі циклу Magistra vitae з істориком Юрієм Комаровим цього разу продовжували вивчати суспільно-політичні процеси, що відбувались в Україні після укладання т. зв. Вічного миру (1686).

На початку програми нагадали нашим слухачам про певну віху української історії, пов’язаної з Вічним миром, що як виявилося, аж ніяк не був вічним, швидко порушувався, але вів до того, що долю українських земель почали визначати сусідні держави — Річ Посполита, Московія, Османська імперія. Польща визнавала за Росією Лівобережну Україну, Київ, Запоріжжя, Чернігово-Сіверську землю. Брацлавщина й Південна Київщина ставали нейтральною незаселеною зоною. Північна Київщина, Волинь, Галичина відходили до Польщі. Поділля залишалось під владою Туреччини (до 1699 р., коли перейшло до Польщі).

Після ряду невиважених кроків лівобережного гетьмана І. Самойловича, його усунення, арешту, заслання до Сибіру, гетьманська булава дісталася Івану Мазепі (1687-1708).

Три століття історики намагаються дати оцінку діяльності гетьмана Мазепи, відповісти на запитання: він — герой чи антигерой, зрадник чи прагматик?

В передачі змальований шлях Івана Мазепи до гетьманства, його прекрасна освіта, безсумнівна харизма, великі політичні й військові здібності. Оцінки щодо Івана Мазепи — такі радикальні, в залежності від політичних вподобань — спочатку сучасників, політиків, потім істориків, призвели до того, що на сьогодні постать Мазепи є яскравою, цікавою, досі недостатньо вивченою. На сьогодні йде суперечка навіть щодо реального вигляду гетьмана — так прагнули московити після його падіння стерти не тільки його справи, а й портрети. Одним з таких автентичних зображень, чудом не знищених, вважається груповий портрет козацької старшини, написаний в образі апостолів, що зберігся у Троїцькій надбрамній церкві Києво-Печерської лаври (вміщено на світлині цього тексту; Іван Мазепа — в центрі).

В цій програмі розмова про Івана Мазепу розпочалась, тож очікуємо на продовження...Відгуки

Римо-католицька церква в Україні  у другій половині ХІХ століття

Римо-католицька церква в Україні у другій половині ХІХ століття

В рамках програми Magistra vitae з архівістом, істориком Ганною Путовою завершили розповідь про римо-католицьку церкву на землях України в другій половині ХІХ століття. Чому вчать ці історичні уроки існування церкви? Дізнайтеся прослухавши програму

Становище римо-католицької церкви в Україні  ХІХ століття

Становище римо-католицької церкви в Україні ХІХ століття

В програмі Magistra vitae з архівістом, істориком Ганною Путовою продовжили розгляд ситуації, що склалася в римо-католицькій церкві на землях України в ХІХ столітті під владою Австрійської та Російської імперій.

Римо-католицька церква на українських землях у першій половині ХІХ століття

Римо-католицька церква на українських землях у першій половині ХІХ століття

В циклі історичної програми Magistra vitae цього разу почали розглядати становище римо-католицької церкви в Україні в першій половині ХІХ століття з істориком, архівістом Ганною Путовою.

Протестантизм в Україні у XVIII-ХІХ століттях

Протестантизм в Україні у XVIII-ХІХ століттях

Разом з пастором Реформатської церкви Сергієм Накулом, магістром теології, в рамках програми циклу  Magistra vitae досліджували процеси розвитку протестантизму в Україні у XVIII-ХІХ століттях

Православна Церква в Україні у ХІХ столітті

Православна Церква в Україні у ХІХ столітті

Разом з Отцем Богданом Огульчанським, протоієреєм Православної Церкви України, науковим секретарем Православного Університету Святої Софії-Премудрості, продовжуємо розповідь про Православну Церкву у ХІХ столітті в програмі циклу Magistra vitae