Гіркі жалі
Святий дня
Житія святих
Слово на кожен день
Молитовна лінія
Розарій
У ваших намірах
Житія святих
Катехиза з о. Матвієм Стибурським
Ангел Господній
В родині "Радіо Марія"
Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)
Рецепти Життя
Коронка до Божого Милосердя
Хресна Дорога
Дитяча катехиза
Катехиза з о. Патриком Оліхом
Дитяча молитва
Новини
Голос народу, голос Божий
В цій програмі циклу Magistra vitae з істориком, викладачем, дослідником Юрієм Комаровим розмірковували про надзвичайно важкий період так званої Руїни, коли відбувався розпад української державності, криваві війни й загальний занепад життя
В програмі дали поняття неоднозначності терміну “руїна” щодо періоду другої половини XVII cт. Саме таку назву впроваджує в історичну науку видатний український та російський історик XIX ст. Микола Костомаров. Деякі сучасні історики, зокрема Володимир Голобуцький, характеризують Руїну як найтяжчий період історії України, з вичерпаністю енергії і стомленості народних мас у боротьбі за конструктивні національно-політичні та соціальні ідеали, зажерливістю та безідейністю більшості проводирів.
Натомість історик Тарас Чухліб вважає, що Гетьманщина цієї революційної доби переживала нормальне державно-політичне становлення, оскільки державність, моделі соціально-економічних відносин, нові інституції не зникли та навіть більше — незважаючи на розкол двох гетьманств, лівобережна частина проіснувала як автономна частина Російської імперії аж до 1764 р.
Тож слухачі прослухавши програму можуть дізнатися щодо:
- смерті Богдана Хмельницького, його бажання закріпити політичну владу в Гетьманщині за своїми нащадками;
- неоднозначності діяльності Юрася Хмельниченка (на світлині) та як завершилось життя “спадкоємця славетного Богдана”;
- гострої й кривавої боротьби за владу між старшиною, орієнтацію на Річ Посполиту чи Московію, повстання Пушкаря та Барабаша, гетьманів цієї доби, поступовий розкол України на Лівобережну та Правобережну частини;
- закріплення розколу України за Андрусівським договором (1667) та Вічним миром (1686), Лівобережжя та Київ відходили до Московського царства, а Правобережжя — до Річі Посполитої;
- передачі Київської митрополії в підпорядкування Московському патріархату.
Ця програма Magistra vitae з істориком Юрієм Комаровим присвячена висвітленню подій щодо здійснення Росією політики з ліквідації автономії України періоду гетьманування Павла Полуботка (1722-1724) та Данила Апостола (1727-1734)
Ця програма циклу Magistra vitae з доктором історичних наук Михайлом Довбищенком була присвячена розгляду діяльності видатної, але на жаль маловідомої сьогодні постаті Касіана Саковича, який подолав шлях від православного чернецтва до архімандритства греко-католицької церкви, а потім до римо-католицького священства.
В програмі Magistra vitae, що присвячена найважливішим подіям історії нашої Батьківщини, історик Юрій Комаров продовжує розповідь про видатних діячів початку XVIII століття.
В програмі циклу Magistra vitae з істориком Юрієм Комаровим цього разу продовжували вивчати суспільно-політичні процеси, що відбувались в Україні після укладання т. зв. Вічного миру (1686).
Цього разу в програмі циклу Magistra vitae з доктором історичних наук Михайлом Довбищенком розпочали надзвичайно цікаву розмову про постаті соціального, політичного, культурного й релігійного життя України в буремні часи XVII століття.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.