Слухати Радіо

Зараз в ефірі

12:20

В родині "Радіо Марія"

В ефірі

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Рецепти Життя

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза з о. Петром Врублевським

16:45

Дитяча молитва

17:00

Новини

17:10

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Санктуарію Божого Милосердя (Вінниця)

19:00

Молитовна лінія

19:30

Розарій

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

20:20

Коротко про головне

21:00

Modus Vivendi

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

Українське козацтво: поняття, виникнення, початки організації

Поділитись з друзями
Створено: 2020-11-05
Передача: Magistra vitae

Гостем програми Magistra vitae присвяченій історії українського козацтва став доктор історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, директор науково-дослідного інституту козацтва п. Тарас Чухліб

“Дикі поля” - таким не дуже милозвучним терміном почали озвучувати неозорі степи великої частини Східної та Південної України, починаючи десь з другої половини XV ст. Чому їх так непривабливо називали сучасники? А тому, що з давніх часів ці землі були дуже малонаселеними. Хоча протягом XI-XIII ст., з огляду на те, що тут кочували половецькі орди, вони отримували назву Половецького поля. Коли з історичної арени зникли войовниці половці у багатьох європейських державах і виникла ця назва, яка не повинна ображати історичну пам’ять українського народу. Адже під епітетом “дикі” по відношенню до “полей” у ті часи розумілося ніщо інше як “незаселені землі”, - так розпочинається дослідження Т. Чухліба “Донеччина та Луганщина — козацькі землі України (XVI-XVIII ст.”).

Пан Тарас Чухліб все своє наукове життя займається проблематикою українського козацтва, є автором більше, як 100 статей й монографій. Тим більше цікавим є дізнаватися в його викладі: хто такі козаки, як почали створюватися та організовуватися на теренах України, як діяли в такій складній ситуації, коли українські землі перебували під владою або впливом іноземних держав?

Час передачі сплинув дуже швидко, наш шановний гість погодився продовжити тему в наступній програмі, адже ми тільки підійшли до Хмельниччини — події, без якої України не було б. Було й багато запитань від слухачів, на які, на жаль, не встигли відповісти. Тому пропонуємо аудіозапис першої частини передачі про козацтво та очікуємо на другу — за два тижні.Відгуки

Про новітні дослідження історії України XVII- XVIII століть

Про новітні дослідження історії України XVII- XVIII століть

Гостем програми "Magistra vitae" цього разу став доктор історичних наук, директор Науково-дослідного інституту козацтва Інституту історії України Національної академії наук України — Тарас Чухліб. Вчений, дослідник, що все наукове життя вивчає історію козацтва та революційні події історії ранньомодерної України.

Гетьманщина в геополітичних процесах 20-30 рр. XVIII ст.

Гетьманщина в геополітичних процесах 20-30 рр. XVIII ст.

Ця програма Magistra vitae з істориком Юрієм Комаровим присвячена висвітленню подій щодо здійснення Росією політики з ліквідації автономії України періоду гетьманування Павла Полуботка (1722-1724) та Данила Апостола (1727-1734)

Видатний релігійний діяч України XVII століття Касіан Сакович і його доба

Видатний релігійний діяч України XVII століття Касіан Сакович і його доба

Ця програма циклу Magistra vitae з доктором історичних наук Михайлом Довбищенком була присвячена розгляду діяльності видатної, але на жаль маловідомої сьогодні постаті Касіана Саковича, який подолав шлях від православного чернецтва до архімандритства греко-католицької церкви, а потім до римо-католицького священства.

Україна на початку XVIII ст. Іван Мазепа. Пилип Орлик. Іван Скоропадський

Україна на початку XVIII ст. Іван Мазепа. Пилип Орлик. Іван Скоропадський

В програмі Magistra vitae, що присвячена найважливішим подіям історії нашої Батьківщини, історик Юрій Комаров продовжує розповідь про видатних діячів початку XVIII століття.

Україна наприкінці XVII — на початку XVIII ст. Іван Мазепа.

Україна наприкінці XVII — на початку XVIII ст. Іван Мазепа.

В програмі циклу Magistra vitae з істориком Юрієм Комаровим цього разу продовжували вивчати суспільно-політичні процеси, що відбувались в Україні після укладання т. зв. Вічного миру (1686).