Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Коротко про головне

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

"Українські колядки мають свою неповторну ідентичність!" - Галина Тельнюк

Поділитись з друзями
Створено: 2020-12-25
Передача: Резонанс
В ефірі Радіо Марія відбулася прем'єра нового альбому сестер Тельнюк присвячений Різдву.
Надаємо текст офіційного релізу нового альбому.

Про ідею створення
  

Дует «ТЕЛЬНЮК: Сестри» відомий передовсім відповідальним ставленням до текстів та тем у своїх піснях. Але завжди хотілося заспівати щось святкове, легке, майже дитяче. І Різдво найкращий час для цього. А коли спробували заспівати відомі колядки то відчули що щось не те, вторинне. Допомогла програма «Agnus Dei» - вона наче привідкрила завісу таємниці. З'явилося бажання розкрити тему Різдва по-своєму, по-новому. Адже вийшло ж у молодого Богдана-Ігоря Антонича сказати дивовижною мовою про Високе. Тож чому не вийде у нас, враховуючи наш досвід, несподівано для себе стати дитиною і проговорити ті слова, які так хотілося сказати в дитинстві? Тому ідея альбому народилася із наших дитячих сердець, дитячих очей, дитячих бажань та дитячих мрій.

Про поетичну та музичну складові

Отже вирішили спробувати. От тут і довелося серйозно попрацювати, переслухати купу матеріалу, особливо європейського, заглибитися в тему аж до римських часів, зрештою, дати собі «добро» на можливість озвучити те, про що говорила душа і озвучити такою простою і лагідною мовою, щоб могла заспівати навіть трьохлітня дитина. Завдання виявилося складним: не «сюсюкаючи» сказати про Високе, Загадкове  та Вічне. А музика зробила тексти легкими, світлими, майже повітряними.  

Про смислове звернення до традицій

Наші різдвяні пісні це скоріше західно-європейська традиція, якщо можна взагалі вбачати в них якесь наслідування. У цих піснях відсутня побутовість, прив'язка до регіону, географічної місцини, дому чи хати. Вони без атрибутики, без етнографізмів та фольклористики. Мови вірша, музики та інтонації достатньо для того, щоб зрозуміти, що вони суто українські і писані в наш час.  

Про смислове звернення до релігії

Ми не хотіли, щоб наші різдвяні пісні сприймалися, як релігійний матеріал у науковому сенсі, адже бути релігійним, ще не означає бути віруючим. Нам хотілося поділитися своїм майже дитячим откровенням, своїм відкриттям великої любові і довіри до життя, до Бога, до людей. Нам хотілося чистоти та світла.  

Про візуалізацію

Візуальна складова мала бути також незайманою, незаштампованою, некомерційною, нерозкрученою. Ілюстрації художниці Олі Третьякової, саме такі і є. Вони випромінюють доброту, тепло, затишок - а головне, вони дитинні та щирі.

Відгуки

"Прошу отце, ви там дуже Святійшому отцю не надокучайте! - жартома сказав мені Блаженніший Любомир Гузар",  - отець Орест Фредина

"Прошу отце, ви там дуже Святійшому отцю не надокучайте! - жартома сказав мені Блаженніший Любомир Гузар", - отець Орест Фредина

Парох храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, що у місті Львові пригадує, як рівно 20 років тому до них завітав майбутній святий Папа Йоан Павло ІІ. Про найпам'ятніші години зустрічі та програму святкування тієї події - наша розмова.
"Коли звернулася до одного бідного "пан" він різко здригнувся і відповів: який я пан? Я ганчірочка, я ніхто!" - сестра Єроніма

"Коли звернулася до одного бідного "пан" він різко здригнувся і відповів: який я пан? Я ганчірочка, я ніхто!" - сестра Єроніма

Вже цілий рік, 17 числа щомісяця, Сестри Альбертинки спільно з волонтерками роздають на вулицях Львова харчі бездомним людям. Ідуть до тих, до кого ніхто не йде. Благодійну ініціативу започаткували торік, з нагоди дня спомину засновника  Згромадження, святого брата Альберта. "Будь добрим як хліб" - закликав святий брат Альберт.
"Без глибокої і постійної молитви не можна уявити собі святість!" - отець Сворад Дуда

"Без глибокої і постійної молитви не можна уявити собі святість!" - отець Сворад Дуда

Священник говорив про те, яким має бути характер молитви.
"Нехай рани Ісусового Серця збуджують нас перепрошувати за свої гріхи!" - отець Кшиштоф Бузіковський

"Нехай рани Ісусового Серця збуджують нас перепрошувати за свої гріхи!" - отець Кшиштоф Бузіковський

Священник говорить про Пресвяте серце Ісуса.
"Єдиний вихід для України - духовне зростання!" - владика Венедикт Алексійчук

"Єдиний вихід для України - духовне зростання!" - владика Венедикт Алексійчук

Велике інтерв'ю з правлячим архієреєм єпархії Святого Миколая УГКЦ з осідком у Чикаго (США) присвятили питанню віри та її трансформації у світлі сучасних тенденцій та викликів.
Детальний таймінг в описі програми.