Духовні читання
Катехиза
Біблійні читання
Меса
Розарій
Коронка до Божого Милосердя
Святий дня
Молитва
Дитяча катехиза
Житія святих
Ранкова молитва
Меса
Дитяча катехиза
Житія святих
Годинки
Молитовна лінія
Розарій
У ваших намірах
Житія святих
Катехиза
У цьому випуску програми Magistra vitae продовжили розглядати події ХІХ століття на західноукраїнських землях, що входили до складу Австрійської імперії. Гість програми - Юрій Комаров, історик, викладач, дослідник
На фото: пам’ятник імператриці Марії-Терезії в Ужгороді
Наприкінці XVIII століття розпочався новий період в житті західноукраїнських земель, карта Європи знову змінилася відповідно до геополітичних інтересів великих держав. До складу Австрійської імперії, що переживала свої політичні й державні трансформації, після першого (1772) і третього (1795) поділів Речі Посполитої відійшла Галичина. Після укладання автро-османської Константинопольської конвенції (1775) під владою Австрії опинилася Буковина, а ще з XVII століття - Закарпаття - у складі Угорського королівства.
Таким чином, західноукраїнські землі на початку ХІХ ст. займали територію 70 тис. кв. км, де проживало 3,5 млн. осіб, з яких 2,4 млн. були українцями.
В програмі охарактеризовані основні реформи австрійського просвітницького абсолютизму, які безпосередньо стосувались українських територій:
- імператорський патент з вимогою поводити себе з селянами “по-людськи”;
- скасування особистої залежності селян від дідичів.
Великі зрушення відбулись і в релігійній сфері:
- церква підпорядковувалась державі;
- священники ставали по суті державними службовцями;
- зрівнювались в правах римо-католики, греко-католики, православні та протестанти;
- ліквідовувався орден єзуїтів (в слід за ліквідацією його Папою Клементом XIV у 1773 р.; гоніння та висилка членів ордену - аж до його відродження Папою Пієм VII у 1814 р.).
В західноукраїнських землях, як і на українських землях у складі Росії, відбуваються цікаві процеси початку модернізації та націотворення, по суті - народжується “проект Україна”.
Цього разу в програмі Magistra vitae з п. Іриною Телегуз, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії та етнології України Українського державного університету ім. М. Драгоманова, досліджували Західноукраїнську Народну республіку
Продовжуємо розгляд подій Директорії УНР в циклі програм Magistra vitae разом з п. Іриною Телегуз, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії та етнології України Українського державного університету ім. М. Драгоманова
Продовжуємо розгляд української революції в циклі програм Magistra vitae. Цього разу пропонуємо зануритися в події Директорії Української Народної Республіки разом з п. Іриною Телегуз, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії та етнології України Українського державного університету ім. М. Драгоманова
Гість сьогоднішньої програми «В Родині Радіо Марія» – отець Руслан Михалків, колишній вихованець, а зараз шостий ректор Вищої Духовної семінарії Пресвятого Серця Ісуса, доктор морального богослов’я.
В нашій підсумковій програмі «В Родині Радіо Марія» мали можливість спілкуватися з чудовими гостями студії – отцем Віталієм Новаком з Місійного Згромадження Св. Вікентія де Поля та сестрою Назарією Гарманчук зі Згромадження сестер Св. Йосифа
Hopesi While
ПРОЄКТ. Шануйте мову;)Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.