Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:00

Катехиза

В ефірі

Акафист

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Захристія

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

07:00

Св.Літургія з храму Матері Божої Ангельської (Вінниця)

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Концерт привітань та гарного настрою

13:00

Захристія

"В цій війні вистоять ті, які матимуть велику віру!" - Отець Юстин Бойко про Церкву, владу і рецепт радості (+текст)

Поділитись з друзями
Створено: 2020-01-13
Передача: Резонанс
Священник вперше завітав в студію Радіо Марія з нагоди хіротонії владики Степана Суса, яка днями відбулася в Патріаршому Соборі УГКЦ в місті Києві. Говорили про долю Церкви та держави споглядаючи тривожні новини, що активно доносяться звідусіль.
В рейтингу наймолодших єпископів Католицької церкви -  УГКЦ посідає перші три сходинки, а в десятку ієрархів потрапили одразу 6 (!!!) владик з цієї церкви! Ми поцікавилися у нашого гостя, яка роль церкви, яка стрімко оновлюється у війні, що триває вже шостий рік?

"Найперша наша задача - зберегти віру!" - Підкреслює священник.- "Я найбільше переживаю, щоб люди не втратили віру! Люди втрачають віру, вони хочуть видимих знаків нашої перемоги, які б промовили немов з Неба. Люди чекають чудес! Бог же творить чудеса не понаднатуральним способом але через людей! Люди повинні змінитися! В цій війні вистоять ті, які матимуть велику віру!"

Бліц за мотивами анкети Марселя Пруста

- Які ваші улюблені чесноти?

- На даний час для мене найближчою є чеснота милосердя!

- Ваше улюблене зайняття?

- Найбільше люблю працювати з архівними документами! Особливі ті, які торкають історію студитів та спадщини митрополита Андрея Шептицького. Можу декілька ночей не спати працюючи з документами!

- Ваша ідея про щастя?

- Щастя полягає у тому, щоб уміти прощати собі, ближньому і відчути Боже прощення! Людина, яка уміє прощати  - є дуже щасливою!

- Ваша головна риса характеру?

- Приятелі більше б про мене сказали. Я думаю, що я щирий!

- Якби не собою, ким би ви хотіли бути?

- Коли я був малий - бажав бути схожим на батьків! Коли став старшим - прагнув бути, як священники та монахи! Тепер хотів би бути подібним до Ісуса Христа, хочу Його наслідувати!

- Ваші улюблені письменники?

- Іван Франко!

- До яких пороків відчуваєте найбільшу поблажливість?

- Найбільше відчуваю розуміння до людей, які хочуть вийти, але не можуть, з гріха нечистоти та алкоголізму!

- Чи заздрите священникам?

- Якраз - ні! Мені чуже по природі відчуття заздрості. Проте, я можу на когось рівнятися! Вперше зізнаюсь, мені про це ще казав владика Венедикт Алексійчук, що я маю комплекс меншовартості, але він мені допомагає жити! Цей комплекс мотивує мене ставати милосерднішим та чуйнішим. А коли я возношусь то цей комплекс мене ставить на місце!

- Головні передчуття на 2020 рік?

- Це буде непростий рік! Люди будуть розчаровуватися в ідеалах, які вони самі обирали. Але це буде рік для того, щоб відновитися! Я ж буду представляти людям осіб, які на мій погляд можуть бути взірцями для наслідування.

- Що вас найбільше втомлює?

- Нарікання! Деколи боюся питати людей: "Як ви ся маєте?". У відповідь може политися потік негативу! Багато людей плутають критичні зауваження з наріканнями! Деколи можна понарікати, але це не може стати стилем життя! Як на мене - українці цим страждають! Це у нас уже напрацьований образ жертви! Жертва постійно нещасна, бо перед нею всі завинили! Треба розуміти, що Бог нам дав шанс стати кращими!

- Що потрібно робити, щоб бути радісним на щодень?

- Дві речі скажу! Перше, завжди пам'ятати, що Господь нас завжди провадить! Чи ми грішні, чи ми є святі. Друге, поглянути на своє життя трошки у світлі гумору. Дивіться на себе критично, ми не є Альфа і Омега нашого життя! Бо Альфа і Омега нашого життя - є Ісус Христос! Решта потрібно сказати, що велике щастя будується з малого щастя! Добре, коли людина має мрію, якщо людина має мрію - вона щаслива! Нещаслива та людина, яка мрії не має!

Відгуки

"Алкоголь - перша причина через яку батьки залишають дітей!" - Місіонер Микола Полівода

Служитель Школи Марії розповідає історію свого життя та особливого покликання після навернення.

"З Марією, в Марії, через Марію і для Марії, щоб все було з Ісусом! В Ісусі, через Ісуса і для ісуса - і так до Бога свого Спасіння! - Отець Сворад Дуда

Священник відкриває таємниці духовного життя зосереджуючи увагу на посередницькій місії Богородиці Діви.

"Востаннє плакав кілька днів тому назад. Прощання з минулим!" - Владика Степан Сус про стрибки з парашутом, сміх, сльози, їжу та життєве кредо

Єпископ УГКЦ вперше у новому статусі дав велике інтерв'ю для нашого радіо.

Трагічна доля священника, автора гімну України: два шлюби і смерть від раку язика

15 січня 1992 року ВРУ було затверджено музику до державного гімну України написаного священником УГКЦ Михайлом Вербицьким.

"Прославлення Бога в сумні часи може обернутися отриманням великої благодаті!" - Отець Станіслав Козьол

Як молитися Євхаристією?