Слухати Радіо

Зараз в ефірі

03:00

Меса

В ефірі

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Наближаючись до православ'я

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Григорієм Рассоленком

12:00

Ангел Господній

12:20

В родині "Радіо Марія"

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

"В очах Господа великим Божим лідером може бути навіть двірник, а президент країни - нікчемним лідером!" - Андрій Оленчик

Поділитись з друзями
Створено: 2020-02-03
Передача: Modus Vivendi
У новій програмі «Modus vivendi» (з латинської «Стиль життя»), створеній у співпраці Християнської Служби Порятунку (ХСП) та Радіо Марія, говорили про те, як мирянину формувати християнський стиль життя у кожній сфері: особистій, родинній, навколишнього середовища, громадській. Цикл програм покликаний дати християнину «дорожню карту», що вкаже як рухатися у світі, як говорити про свої переконання іншим, обстоювати свою думку та жити згідно з Біблійними принципами у щоденному житті, як відвойовувати у світу те, що призначене Богом для людини. З’ясовувати справжню суть понять, пов’язаних із життям людини у соціумі та активно поширювати цю правду у своєму оточенні. Першим гостем програми був Андрій Оленчик, ініціатор та співзасновник ХСП, з яким говорили про те, чи треба відокремлювати духовне життя мирянина, тобто стосунки з Богом, від життя сімейного, професійного і громадського. Акцентували увагу на цілісності життя мирянина, як «необхідної умови, без якої неможливо освячувати в повсякденності, в роботі, в сім’ ї, в суспільстві» (св.Хосемарія Ескріва де Балаґер). Торкалися основних документів Церкви, як соціальних орієнтирів для щоденного життя християнина.
Ще у первинному Божому задумі було закладено лідерство людини. Про це можемо прочитати у Книзі Буття 1, 28: "І поблагословив їх Бог, і сказав Бог до них: Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте землю, оволодійте нею, і пануйте над морськими рибами, і над птаством небесним, і над кожним плазуючим живим на землі!"
Це звернення не до окремо взятих людей, а до усіх людей, які є Божим народом! Навіть якщо ви не маєте особливих дарів, не відчуваєте позиції у соціумі, що ж ви можете зробити? Насправді, великим Божим лідером у розумінні Бога може бути навіть двірник, а нікчемним лідером в очах Бога - президент країни! Бо географія Божого лідерства не вимірюється тими штампами, стереотипами, які нав'язує цей світ - критеріями успіху: багатсвом, кар'єрою, славою, владою. У Божому задумі географія лідерства - це географія серця і розуму, серця і духу!

Відгуки

"Завдання християн  - змінювати світ так, що він прославляв Бога!" - Олеся Шніцер

"Завдання християн - змінювати світ так, що він прославляв Бога!" - Олеся Шніцер

Гостя програми-Олеся Шніцер, керівник  Соціо-Місіонерської Школи,що була утворена як структурний підрозділ  Християнської Служби Порятунку з метою формації мирян за допомогою низки соціальних навчально-просвітницьких тренінгів,зустрічей, вебінарів та ін., що базуються на положеннях Соціальної доктрини Католицької Церкви.
"Ми хочемо зробити сім'ї щасливими!" - Андрій та Марта Свистун

"Ми хочемо зробити сім'ї щасливими!" - Андрій та Марта Свистун

Гості програми аніматори спільноти Подружні Зустрічі УГКЦ Андрій та Марта Свистун.
"Є люди, які просять ще один продуктовий набір маючи три на балконі!" - Оксана Варварич про благочинність

"Є люди, які просять ще один продуктовий набір маючи три на балконі!" - Оксана Варварич про благочинність

Гворимо із Оксаною Варварич, фасилітаторкою з розвитку громад БФ "Карітас Київ", психологинею, тренеркою – про те, як активізовуватися і реалізовувати соціально-значущі ініціативи у своїх громадах.
"Було б дуже добре, якби кожна парафія мала психологічну сімейну порадню", - координаторка соціальної волонтерської ініціативи

"Було б дуже добре, якби кожна парафія мала психологічну сімейну порадню", - координаторка соціальної волонтерської ініціативи

Говоримо із Анною Чудовською, психологом-консультантом, модератором груп самодопомоги, Координатором соціальної волонтерської ініціативи “Sobor.Help” про психологічне консультування у Церкві. 
"Сьогодні дуже низька активність людей!" - Олег Шмілик

"Сьогодні дуже низька активність людей!" - Олег Шмілик

Говоримо з Олегом Шміликом координатором програми “Добрий господар” при Християнській Службі порятунку, волонтером Фонду громад «Рідня» (м.Стрий) про те, як заохотили людей до економічної діяльності на своїй землі та як створювати у територіальних громадах кооперативи виробників сільськогосподарської продукції.