"Сатана багато попрацював, щоб відокремити віру. Люди щось шукають і не знаходять. Роблять те, чого в серці не бажають робити, але роблять", - про пошук Євангелія як сили, яка повертає життя, говорить в катехизі о. Роман Братковський, лідер харизматичної спільноти "Галилея", священник парафії Преображення Господнього УГКЦ, с. Преображенка Дніпропетровської області.
"Бо я не соромлюся Євангелії: вона бо - сила Божа на спасіння кожному, хто вірує" (Рим 1:16). Сила, в якій ми ходимо як віруючі, як християни, як тіло Христове - це сила, яка змінює світ, відповідає на виклики сучасності, але вона недооцінена віруючими та Церквою в наш час хаосу і війни.
Ісус каже: "Прийдіть до Мене усі струджені та обтяжені, і Я заспокою вас" (Мт 11:28). Як практично застосувати ці слова сьогодні до сучасного світу, до українця, до того, хто в полоні чи на передовій? Отець Роман пропонує нам розглянути теорію хвилі як метод впливу на людину. У раю людина відчувала мир, спокій, любов. Ми були на хвилі з Богом і були щасливі. Гріх - це нелюбов, коли я не люблю Бога. З того часу, як ми прийняли гріх, ми перемкнулись на іншу хвилю, яка має руйнівну силу: біль, страждання, гнів, депресія, насильство, руйнація. Євангеліє - це не абстрактна картина, це не просто релігія, це не історія. Євангеліє - це сила Божа, яка може "витягнути" нас сьогодні! Коли ми говоримо, за словами стоїть звук - вібрація, яка повертає нас до того образу в раю, на який ми були сотворені Богом.
Це друга катехиза з циклу "Антропологія Едити Штайн", де ставимо питання: "Що таке людина?" Виголошує науку отець Віталій Козак.
Напередодні Пасхального Тридення, найважливішого літургійного періоду року, о. Вальдемар Павелець дуже ґрунтовно пояснює значення усіх літургійних обрядів.
Тема реколекцій присвячена Пасхальному Триденню. Традиція святкування християнами Тридення бере початок у IV столітті. У перший день реколекцій єпископ помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький виголошує науку про Великий четвер: "Ісус залишає нам у подарунок три речі, без яких неможливе християнство: Таїнство Євхаристії, Таїнство Священства і заповідь любові, коли сам омиває ноги ближнім".
Про страждаюче Серце Пресвятої Богородиці та її співучасть у спасінні людства розповідає сестра-гоноратка Каміла Кармалюк.
Отець Міхал Бранкевич говорить про страждання Спасителя.