Слухати Радіо

Зараз в ефірі

09:00

Молитовна лінія

В ефірі

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Міхалом Бранкевичем

12:00

Ангел Господній

12:20

Концерт привітань та гарного настрою

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Захристія

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Олегом Кіндієм

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:15

Новини

17:25

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Трансляція св. Меси із катедри свв. апостолів Петра і Павла (Кам'янець-Подільський)

Ватикан: саміт з питань торгівлі людськими органами та трансплантаційного туризму

Поділитись з друзями
Створено: 2017-02-08
Протягом двох днів, 7 і 8 лютого 2017 р., Папська Наукова Академія проводить у Ватикані саміт з питань торгівлі людськими органами та трансплантаційного туризму

Як стверджують організатори заходу, вже протягом трьох десятиліть ця проблема викликає занепокоєння Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Ще 1987 року ВООЗ висловила свою стурбованість з цього приводу, а 21 травня 2010 року прийняла резолюцію, в якій її держави-члени заявили, що зростаюча «корисність трансплантації людських клітин, тканин та органів у різних обставинах, як в країнах з недостатніми ресурсами, так і в країнах з високим рівнем життя», повинна міцно ґрунтуватися на «принципах людської гідності і солідарності, які засуджують торгівлю частинами тіла для трансплантації та визискування найбідніших і найуразливіших груп населення та торгівлю людьми, що є результатом таких дій».

Торгівля органами порушує принципи справедливості, рівності та пошани до людської гідності, оскільки це спричиняє не тільки продаж органів, а й тому, що це стало однією з форм рабства, що експлуатує підневільних працівників, мігрантів та біженців, що втікають від геноциду в своїх країнах, ув'язнених, неповнолітніх, тобто всіх безпорадних і знедолених.

Для Папи Франциска, який знає про цю трагедію, викорінення цієї нової форми рабства стало однією з головних цілей його понтифікату. У вересні 2014 року Святійшому Отцеві була представлена докладна інформація про торгівлю органами.

Торгівля органами і трансплантаційний туризм обумовлені нестачею органів для пересадки. Згідно розрахунків ВООЗ, з 1 мільйону необхідних, щорічно проводиться тільки 10% (120 000) пересадок.

Незаконна торгівля органами триває в цілому світу, зокрема, в Азії, Мексиці та інших країнах Латинської Америки, Єгипті, Пакистані, Індії. Туди приїжджають люди в пошуку органів для пересадки з Канади і США, з країн Західної Європи, Австралії і країн Перської затоки, таких як Саудівська Аравія, Кувейт та Емірати. Іран відомий тим, що місцевий уряд підтримує торгівлю людськими органами.

Мета цьогорічного саміту Папської Наукової Академії полягає в тому, щоб подати широкий опис трансплантаційного туризму і торгівлі органами в світі,

підготувати спільну заяву; привернути увагу до даних проблем державних службовців, прокурорів, слідчих, суддів та журналістів, які могли б сприяти боротьбі з незаконною торгівлею органами спільно з професіоналами трансплантації, а також зібрати прихильників боротьби з незаконним обігом органів і трансплантаційним туризмом та звернутися до керівників сфери охорони здоров'я з проханням заборонити торгівлю людськими органами, як форму людського рабства.

Учасники саміту сподіваються, що їм вдасться підвищити обізнаність в суспільстві щодо масштабів і серйозності цієї сучасної проблеми та закласти основи для моральних і відповідних рішень, заснованих на пошані до людської гідності, свободи, справедливості й миру.

КМЦ нагадує, що на саміті була заслухана доповідь колишнього віце-міністра з питань охорони здоров'я і нинішнього глави Комітету з трансплантації та донорства Хуан Цзефу, країна якого, Китай, довгий час була обвинувачувана міжнародною спільнотою у тому, що підтримує незаконний оборот людських органів, вилучаючи їх з тіл страчених ув'язнених, навіть без їхнього дозволу.

Джерело - Радіо Ватикану

Відгуки

Подяка за пожертви для Радіо Марія в жовтні 2020

Подяка за пожертви для Радіо Марія в жовтні 2020

Дякуємо всім слухачам за підтримку Радіо Марія в жовтні та участь у надзвичайному Маріафоні “Подаруй посмішку Богородиці”, яким ми долучилися до підтримки нових проектів Всесвітньої Родини

Подяка за пожертви для Радіо Марія у вересні 2020

Подяка за пожертви для Радіо Марія у вересні 2020

Дякуємо всій Родині Радіо Марія за підтримку у вересні — молитовну, інформаційну, фінансову. Наші слухачі знають, що Радіо Пресвятої Богородиці не могло б існувати, якщо б така підтримка була відсутня.

Подяка за пожертви для Радіо Марія в серпні 2020

Подяка за пожертви для Радіо Марія в серпні 2020

Дякуємо всім, хто фінансово підтримав Радіо Марія в останній місяць літа. Ми дуже потребували такої допомоги наших слухачів, бо можемо працювати й розвиватись тільки завдяки Вам!

Подяка за пожертви для Радіо Марія в липні 2020

Подяка за пожертви для Радіо Марія в липні 2020

Дорогі наші друзі! Дякуємо Вам, що підтримали нас в липні — в місяць, коли пожертви на радіо “традиційно” зменшуються в силу літнього періоду, відпочинку, виїздів. Тим більш важливою є Ваша допомога, як парафій, спільнот, так і окремих слухачів.

Подяка за пожертви для Радіо Марія в червні 2020

Подяка за пожертви для Радіо Марія в червні 2020

Дякуємо всій Родині за утримання Радіо Марія в червні, коли ми святкували 10 річницю початку мовлення в Україні. Низький уклін Вам, дорогі друзі, що в ці складні часи залишаєтеся нашими слухачами, молитеся разом з нами, фінансово підтримуєте нас.