Слухати Радіо

Зараз в ефірі

22:00

Катехиза

В ефірі

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з Патріархом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Резонанс

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

Ватикан: саміт з питань торгівлі людськими органами та трансплантаційного туризму

Поділитись з друзями
Створено: 2017-02-08
Протягом двох днів, 7 і 8 лютого 2017 р., Папська Наукова Академія проводить у Ватикані саміт з питань торгівлі людськими органами та трансплантаційного туризму

Як стверджують організатори заходу, вже протягом трьох десятиліть ця проблема викликає занепокоєння Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Ще 1987 року ВООЗ висловила свою стурбованість з цього приводу, а 21 травня 2010 року прийняла резолюцію, в якій її держави-члени заявили, що зростаюча «корисність трансплантації людських клітин, тканин та органів у різних обставинах, як в країнах з недостатніми ресурсами, так і в країнах з високим рівнем життя», повинна міцно ґрунтуватися на «принципах людської гідності і солідарності, які засуджують торгівлю частинами тіла для трансплантації та визискування найбідніших і найуразливіших груп населення та торгівлю людьми, що є результатом таких дій».

Торгівля органами порушує принципи справедливості, рівності та пошани до людської гідності, оскільки це спричиняє не тільки продаж органів, а й тому, що це стало однією з форм рабства, що експлуатує підневільних працівників, мігрантів та біженців, що втікають від геноциду в своїх країнах, ув'язнених, неповнолітніх, тобто всіх безпорадних і знедолених.

Для Папи Франциска, який знає про цю трагедію, викорінення цієї нової форми рабства стало однією з головних цілей його понтифікату. У вересні 2014 року Святійшому Отцеві була представлена докладна інформація про торгівлю органами.

Торгівля органами і трансплантаційний туризм обумовлені нестачею органів для пересадки. Згідно розрахунків ВООЗ, з 1 мільйону необхідних, щорічно проводиться тільки 10% (120 000) пересадок.

Незаконна торгівля органами триває в цілому світу, зокрема, в Азії, Мексиці та інших країнах Латинської Америки, Єгипті, Пакистані, Індії. Туди приїжджають люди в пошуку органів для пересадки з Канади і США, з країн Західної Європи, Австралії і країн Перської затоки, таких як Саудівська Аравія, Кувейт та Емірати. Іран відомий тим, що місцевий уряд підтримує торгівлю людськими органами.

Мета цьогорічного саміту Папської Наукової Академії полягає в тому, щоб подати широкий опис трансплантаційного туризму і торгівлі органами в світі,

підготувати спільну заяву; привернути увагу до даних проблем державних службовців, прокурорів, слідчих, суддів та журналістів, які могли б сприяти боротьбі з незаконною торгівлею органами спільно з професіоналами трансплантації, а також зібрати прихильників боротьби з незаконним обігом органів і трансплантаційним туризмом та звернутися до керівників сфери охорони здоров'я з проханням заборонити торгівлю людськими органами, як форму людського рабства.

Учасники саміту сподіваються, що їм вдасться підвищити обізнаність в суспільстві щодо масштабів і серйозності цієї сучасної проблеми та закласти основи для моральних і відповідних рішень, заснованих на пошані до людської гідності, свободи, справедливості й миру.

КМЦ нагадує, що на саміті була заслухана доповідь колишнього віце-міністра з питань охорони здоров'я і нинішнього глави Комітету з трансплантації та донорства Хуан Цзефу, країна якого, Китай, довгий час була обвинувачувана міжнародною спільнотою у тому, що підтримує незаконний оборот людських органів, вилучаючи їх з тіл страчених ув'язнених, навіть без їхнього дозволу.

Джерело - Радіо Ватикану

Відгуки

Подяка за пожертви для Радіо Марія в березні 2021

Подяка за пожертви для Радіо Марія в березні 2021

Дякуємо всім слухачам за щедрість серця — особливу підтримку Радіо Марія в березні — часі Великого Посту та Маріафону “Свідки надії”, присвяченого Пресвятій Богородиці та Св. Йосифу.

Подяка за пожертви для Радіо Марія в лютому 2021

Подяка за пожертви для Радіо Марія в лютому 2021

Дякуємо всім слухачам за підтримку Радіо Марія в лютому, без Вашої молитви, розповсюдження інформації про радіо, фінансової підтримки ми б не змогли ефективно працювати

Подяка за пожертви для Радіо Марія в січні 2021

Подяка за пожертви для Радіо Марія в січні 2021

Перший місяць року виявився плідним на молитву й фінансову підтримку наших слухачів. Дякуємо Вам, дорогі друзі, що надихаєте, завжди є поруч з нами, допомагаєте, щоб християнський голос Радіо Марія лунав для всіх українців.

Подяка за пожертви для Радіо Марія в грудні 2020

Подяка за пожертви для Радіо Марія в грудні 2020

Дорогі наші слухачі! Дуже дякуємо Вам за розуміння й фінансову підтримку Радіо Марія, у цьому останньому місяці такого не простого, але, безумовно, благословенного року! Саме в цей час надзвичайно збільшилася кількість наших слухачів й кількість пожертв для утримання й розвитку радіо

Подяка за пожертви для Радіо Марія в листопаді 2020

Подяка за пожертви для Радіо Марія в листопаді 2020

Друзі! Без Вас, Вашої підтримки, Радіо Марія не могло б існувати! Дякуємо за щомісячну підтримку молитвою та фінансовою пожертвою, адже Ваші кошти використовуються для забезпечення функціонування радіо 24 години на добу й 7 днів на тиждень