Слухати Радіо

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

«Величає душа моя Господа»

Створено: 2012-08-21 00:00:00
Програма:
Ми продовжуємо розважати над тайнами святого розарію. Сьогоднішня катехиза присвячена другій таємниці радісної частини: відвідання Марією святої Єлизавети. Що в цьому таємничого: одна жінка прийшла до іншої? Чому Свята Церква визначила цей візит Марії до своєї родички знаком таємниці? Чому смиренна Діва Марія дозволяє собі сказати слова: «Величатимуть мене всі роди»? В чому тут смиренність?


Почитання  Діви Марії є широко розповсюдженим феноменом як в Західній так і в Східній Церквах. Історична наука говорить, що почитання Діви Марії розвинулося, починаючи від Собору в Ефесі у 431, коли Марія була проголошена Теотокос, тобто Богородицею або Матір’ю Божою.  Насправді, свідоцтва вже перших віків християнства свідчать про те, що почитання Діви Марії було розвинене вже на самому початку історії Церкви.  
 Гімн «Магніфікат» є типовим біблійно-літургійним гімном першої християнської спільноти. Саме в цьому гімні Діва прославляє Господа за «великі діла», що Він вчинив в Ній заради спасіння людини.  Можемо з певністю стверджувати, що почитання Діви Марії не походить від якоїсь людської мудрості або від пастирської необхідності, але воно має своїм джерелом Боже Одкровення та досвід першої християнської спільноти.
 Єлизавета, вигукуючи своє звернення до Марія, говорить про Марію Gebîrâ. В єврейському народі цей термін означав МАТІР ЦАРЯ, яка мала особливий статус та особливі привілеї. На відміну від жінки царя, цариця-мати мала своє юридичне становище під час правління свого сина. Адже ми знаємо, що жінок у царів було багато, а матір залишалася одна. Тому, якщо Єлизавета під впливом Духа Святого звертається до Марії як до цариці, то відповідно Богородиця має цей статус в часі правління царя, Свого Сина.
 Про Ісуса написано, що Його царювання повіки, відповідно вшановувати Марію як царицю людство буде повіки. Цікаво, якщо Боже Слово в гімні «Величає душа моя Господа» говорить, що всі покоління будуть вшановувати Марію, то звідки беруться сумніви щодо доцільності її визнання? 
Марія Єгипетська і біси нечистоти, - коментар Євангелія дня

Марія Єгипетська і біси нечистоти, - коментар Євангелія дня

Було юдейське свято, й Ісус піднявся в Єрусалим. Є в Єрусалимі біля Овечої брами купальня, що по-юдейському називається Витезда, яка має п’ять критих ходів. У них лежало багато недужих, сліпих, калік, сухих. Був же там один чоловік, який тридцять вісім років перебував у своїй недузі. 
2025-04-01 00:00:00
Зцілення Словом, - коментар Євангелія дня

Зцілення Словом, - коментар Євангелія дня

Того часу Ісус вийшов з Самарії до Галілеї, бо сам Ісус засвідчив, що пророк не має пошани на своїй батьківщині. Отже, коли прийшов у Галілею, галілеяни прийняли Його, побачивши все, що Він учинив у Єрусалимі на святі, оскільки й вони ходили на свято. 
2025-03-31 00:00:00
Потрапити в пекло, - коментар Євангелія дня

Потрапити в пекло, - коментар Євангелія дня

Того часу Ісус сказав фарисеям: «Один чоловік був багатий, одягався в багряницю та вісон і розкішно бенкетував щодня. А якийсь бідний, на ім’я Лазар, лежав перед його ворітьми у струпах і бажав насититися тим, що падало зі столу багатого; та й пси приходили й лизали його рани. 
2025-03-20 00:00:00
"Не бійся прийняти Марію", - коментар Євангелія дня

"Не бійся прийняти Марію", - коментар Євангелія дня

Яків породив Йосифа, чоловіка Марії, від якої народився Ісус, названий Христом. А народження Ісуса Христа відбулося так. Коли Його мати Марія була призначена за дружину Йосифові, перш ніж вони зійшлися, виявилося, що вона мала в лоні від Духа Святого. 
2025-03-19 00:00:00
Чи правильно священників називати отцями? - коментар Євангелія дня

Чи правильно священників називати отцями? - коментар Євангелія дня

Того часу Ісус промовив до натовпу і до своїх учнів, кажучи: «На сідалище Мойсея посідали книжники та фарисеї. Все, що лише скажуть вам, робіть і виконуйте; але так, як вони, не чиніть, бо вони кажуть і не роблять. 
2025-03-18 00:00:00