Слухати Радіо

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

Євхаристія в Серці Марії. Ми маємо народжувати Христа для інших, - сестра Каміла Кармалюк

Марія Дароносиця. Катехиза про Серце Марії в таємниці Пресвятої Євхаристії сестри гоноратки Каміли Кармалюк.



Таємницю Євхаристії ми переважно асоціюємо з Ісусом, який являє собою центр Євхаристії. Сьогодні ми поговоримо на тему - Євхаристія в Серці Марії.

Про Євхаристію ми можемо говорити багатьма ствердженнями, зокрема: Причастя, Живе Тіло і кров Господа Ісуса Христа. Церква стверджує що без таїнства Євхаристії немає життя Церкви. В такому випадку ми не можемо оминути увагою і життя Богородиці, яка обрана для чогось вищого. Діва Марія дала не тільки фізичне життя коли Слово воплотилося в Тіло, але й мала духовну складову, - розповідає сестра Каміла Кармалюк.


Отже Євхаристія - це істинне Тіло та Кров Ісуса Христа


Воплоченням таїнства Євхаристії було Благовіщення. До Марії приходить ангел та запитує чи згодна вона бути матірю Бога і вона відповідає "так". Тобто, ще до народження Марія вже мала в серці Таїнство Євхаристії.


Ми маємо бути плодоносними в причасті, як і Марія йти та народжувати Його для інших.

Або зверніть увагу на те, що серце Матері-Марії билося разом із дитиною. Коли мама народжує дитину і дитина знаходиться далеко то мати відчуває її. Тобто на всіх рівнях Марія перебуває завжди з дитиною де б вона не була. Мамине серце тісно повязане з дитиною. Так і Серце Марії єдине з Сином фізично та містично. Вона віками переживає з Ним усе, що відбувається у Його Серці.


Євхаристія - це живе Серце Бога, яке бється за нас невпинно та дає життя іншим. Коли ми приймаємо Причастя то ми приймаємо саме Серце Бога, яке хоче в мені битися, адже кров Христа-Царя тепер тече в мені. Марія ж для нас є дароносицею, яка несе Ісуса Христа до людей.


Коли Марія дозволила Богу втілити Ісуса Христа в своє лоно то вона зразу ж пішла до Єлизавети щоб поділитися звісткою. Тобто вона стала дароносицею та прикладом для нас сьогодні.

Марія - безустанна дароносиця живого Бога. Ми як і Вона впускаємо Бога в своє серце та несемо його до інших людей. Тут ми самі змінюємося стаючи добрішими, людянішими та ділимося цим добром з іншими. Марія хоче навчити нас жити в Бозі, з ним ходити, з Ним зростати та ним ділитися. Тут неймовірна довіра Бога до нас.


Серце Ісуса та Серце Марії нероздільні. Наприклад, рятуючи людину їй вливають кров донора. Так само й Христос через Таїнство Євхаристії вливає свою кров у нас. Ми до кінця не можемо осягнути це таїнство, але беремо в ньому участь як і Марія.


"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

Представниця видавництва «Святого Павла» Юлія Берт розповідає про новинку – книгу американського архієпископа Фултона Джона Шіна «Шлях до миру серця». За словами Юлії, ця книга допомагає віднайти джерело надії у складні й темні періоди життя. Автор ділиться духовною мудрістю, яка не втрачає актуальності, попри час. Також Юлія Берт зачитує деякі цитати з творчості Шіна – автора понад 60 книг, багато з яких уже перекладені українською мовою.

2025-07-11 00:00:00
Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

У межах циклу катехиз на тему восьми блаженств о. Григорій Рассоленко заглиблюється у Слово першого блаженства – «вбогі духом» – і запрошує до роздумів. Важливо розуміти, що вбогий, за словами отця, не означає бідний матеріально.
2025-07-10 00:00:00
"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.

2025-07-10 00:00:00
"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.

2025-07-09 00:00:00
Як говорити з дітьми про ангелів?

Як говорити з дітьми про ангелів?

З дітьми потрібно говорити про віру серйозно — так само, як і з дорослими. У катехезі сестра Юлія Заводовська зі Згромадження Сестер від Ангелів (м. Вінниця) ділиться порадами, як доступно й водночас глибоко вести розмову з дітьми про ангелів. 

2025-07-09 00:00:00